-http://www.anitr.com/anitr_manga.png
  • Animelerde sevmediğiniz şeyler 5 1
Currently:  

Gönderen Konu: Animelerde sevmediğiniz şeyler  (Okunma sayısı 12153 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • Alınan Beğeni: 12
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
Animelerde sevmediğiniz şeyler
« : 05 Ocak 2013, 20:50:53 »
Animelerde yer alan sevmediğiniz şeyler neler? Bir animeden sizi ne soğutur mesela?

-5dakikalık bir dövüş sahnesini günlerce flashbacklerle uzatmalarını sevmiyorum mesela Naruto'da Sasuke ile Naruto'nun bir karşılaşmasında birkaç bölüm flashback vermişlerdi ki sasukenin çocukluğunu ezberlemiştik.

-Genellikle shoujolarda karşılaştığım bir şey erkek karakterin inanılmaz mükemmel olması, okuldaki tüm kızların da ona aşık olması. Örnek vermek gerekirse Special A'daki Kei karakteri izlerken yuh artık dedirtti ve bıraktım animeyi en sonunda .d

-Genel olarak kızların animelerde çok ezik ve güçsüz, korunmaya muhtaç olmasını sevmiyorum.

-Filler! 

Şimdilik aklıma bu kadar geldi benim.
-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı souleater

• Seviye 9
  • *
  • Karma 17
  • Alınan Beğeni: 1
  • Beni tek şeyden alı koyamazsınız= ANİME
    • Profili Görüntüle
Ynt: Animelerde sevmediğiniz şeyler
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2013, 20:55:54 »
Benim sevmediğim şeyde: Bir olay olduğunda, saçma olmasına rağmen o olayın durmadan uzatılması ve sıkıcılığın başlaması :D

Çevrimdışı Wizy

• Yönetici
  • *
  • Karma 71
  • Alınan Beğeni: 208
  • Anitr.Com
    • Profili Görüntüle
    • Anitr.Com
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2013, 20:56:22 »
Sevmediğim şeylerden bir taneside örnek vermek ister isem;

Hinata' nın, Naruto' ya onu sevdiğini söylemesi ama Naruto' nun hiçbirşey olmamış gibi hikayeye devam ettirilmesi. Resmen rezillik....

Çevrimdışı Itachi95

• Seviye 1
  • *
  • Karma 7
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2013, 21:30:48 »
Ayyy ya en çok sinir olduğum şey kız karakterlerin böyle narin, ana karakterlere engel olan mal gibi çizmeleri. Mesela bakın Shiba Kukakku öyle mi? Ya da Tsunade veya Yoruichi. Ama bir İnoue olsun bir Hinata olsun deli oluyorum. Bunun gibi bir sürü örnek verebilirim.
Bir de savaş sahnesinde, savaşı bırakıp saatlerce konuşmalarını beklemelerine dayanamıyorum.
Bakın Byakuya öyle mi bebeğim  :8:
Resmen yıllardır bu konunun açılmasını bekliyormuşum valla ne konuştum ha haha :D

(click to show/hide)

Çevrimdışı kakashi

• Mangekyou Sharingan
  • Moderatör
  • *
  • Karma 33
  • Alınan Beğeni: 11
  • Forever Alone
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2013, 22:03:42 »
benim animelerde (naruto'da) bir karakterin ne kadar güçlü olduğunu göstermek için diğer karakteri aşağlıyorlar örneğin
(click to show/hide)

:al: :al:

Çevrimdışı KaraKartal

• Seviye 6
  • *
  • Karma 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2013, 20:32:08 »
Alakasiz, serinin kalitesi altinda olan sonlar.
Varsa şekliniz Shohoku'ya bekleriz..

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2013, 17:05:09 »
tabii ki ucu açık biten yapımlar  >:(

bi de mesela, infinite stratos'un ovasının son sahnesinde yapıldığı gibi. kız tam önemli bir şey söylecek (seni seviyorum gibi) o anda elemanın dikkati anlamsız bir yere kayıyor (aynı sahnedeki havai fişek gibi)

ovaların sonuna bazen "devam edecek" diyip, 3 sene sonra devam çekmeleri (high school of the dead)

10-13 bölümlük olmaları. bence bu kadar kısa animeler hep yarım kalır. ben mesela böyle animeleri 1 gün içinde bitiriyorum. aslında konu bütünlüğünün kaybolmaması adına güzel bir şey.  ama bir death note gibi 37 bölüm olması lazım. (gerçi daha izlememişken bana kısa gelmişti ama 24. bölümde sonra anladım ki, yeterliymiş)

vs. vs. vs.

Çevrimdışı Zero

• The Vampire Hunter
  • Seviye 2
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2013, 18:46:11 »
Yaratılan kaliteli bir karakterin zaman içerisinde yanlış yönlendirilmesi, kendi kişiliğine ters hareket etmesi. Ve mükemmel sonu hak eden serilerin final yaparken bo*a sarması.

(click to show/hide)

Çevrimdışı Mr X

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Mart 2013, 04:18:53 »
   Bu  konunun açılmasına ne kadar sevindim bilemezsiniz. Buna benzer bir konu açmayı planlıyordum ama “linç” kampanyasına uğrayacağımı düşünüp vazgeçmiştim. Şimdi benim yerime başka biri günah keçisi olmuş durumda. Konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ederim [:ok: ]
   Animeler de sevmediğim, tiksindiğim, nefret ettiğim en önemli şey “içki” ve “sigara” kullanımı. Özellikle sigara kullanımını fazlasıyla abartıyorlar ve kesinlikle özendiriyorlar. Bu iki kötü alışkanlığı bilinçli, kasıtlı ve belli bir düzen içerisinde bizlere pompalıyorlar. Seyrettiğimiz yapımlarda ki karakterleri şöyle bir hafızamızda denetlersek mutlaka içki ve sigara kullanımının olduğunu görürüz. Hatta şöyle iddialı bir tez ortaya atayım: İçki veya sigaranın hiçbir şekilde görülmediği, kullanılmadığı on anime sayamazsınız. Bu kadar iddialıyım. Bunu ispatlayamam ama anime yapımcılarının kesinlikle Japon sigara üreticilerinden (veya herhangi bir sigara üreticisinden) destek gördüğüne eminim. Animelerin özellikle çocuklar ve gençlere hitap ettiğini hepimiz biliyoruz. Bu genç kitlenin bundan etkilenmediğini kimse iddia edemez. “Şimdiye kadar ben etkilenmedim” gibi zayıf bir savunma yapamayız. Sen etkilenmeyebilirsin, ben etkilenmeyebilirim ama on iki yaşındaki bir çocuk mutlaka etkilenir. Kimsenin de şu satırlarıma itiraz edebileceğini sanmıyorum.
   Sevmediğim şeylerden biri daha: “Ecchi”... Neye ve kime yararı var anlayabilmiş değilim (elbette şahsi kanaatlerim var). Yapılışlarında ki en önemli sebep tabii ki maddiyat. Özellikle hormonları yeni yeni aktif olmuş adolenleri hedef kitlesi olarak seçmiş bir anime türü. “Yahu çok abartıyorsun” diyebilirsiniz. Bende şöyle bir cevap veririm: “Siz çocuklarınızın Ecchi türü anime seyretmesine izin verir misiniz?” Ben asla izin vermem. “Ben izin veririm” diyenlere de söyleyecek bir şeyim yok.
   Sevmediğim bir şey daha: “İnançsızlık”… Bunu bir türlü anlayamıyorum. Kahramanımız, başrol karakterimiz veya anime de ki herhangi bir kişi her türlü doğaüstü olaya, fantastik duruma maruz kalır, yine de “Ben Ateistim” der. Yerlere abuk-subuk şekiller çizer “diğer!!!” tarafa gider ve gelir ama yine de “Ben Ateistim” der. Kendisi ile çelişir. Yaşadıklarını inkar eder. Farklı inançları olanları bunun dışında tutuyorum, onlar saçma sapan da olsa bir şeye inanıyorlar. Benim vurgulamak istediğim, kişinin her türlü doğaüstü durumla karşılaşmasına rağmen hiçbir şeye inanmayarak kendisi ile çelişmesi (Haruhi Suzumiya, Gantz, Fullmetal Alchemist,  …).
    “Animelerde sevmediğiniz şeyler” kriterimi nasıl oluşturduğumu hemen izah edeyim: Seyredeceğim animeyi çocuklarımın yanında seyredebilir miyim? Annemin babamın veya bir başkasının yanında seyredebilir miyim? Eşimin yanında seyredebilir miyim? Bu kadar basit.
   Yazacağım şeyler inanın bitmedi. Ancak fazlasıyla uzun bir yazı oldu. Şimdilik ara veriyorum. Asıl yazmak istediğim “şeyi” yazmadım. Şimdiye kadar yazdıklarım hazmedilmesi zor şeyler. Animeseverlerin kolay kabullenemeyeceği şeyler. Umarım bu yazım soğukkanlılıkla karşılanır ve bir linç kampanyasına uğramam. Ayrıca bu satırları yazan kişinin (yani benim) yaklaşık iki terabaytlık bir anime arşivi olduğunu belirtmek isterim. Sabrınız için teşekkürler.

Çevrimdışı Jin-Tan

• "this is your life and it's ending one minute a time."
  • Seviye 9
  • *
  • Karma 12
  • Alınan Beğeni: 4
  • Do Not Fuck With Us
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Mart 2013, 18:35:36 »
Toradora gibi animelerin kötü bitmesi halbuki aradaki bir kaç saçma bölümü kaldırıp onlar yerine devam yapılabilirdi.

Naruto'da resmen her konu bir sezon (yani Op değişimine kadar olan süre) kaplıyor ve canımı sıkıyor.

Bazı animelerde bitiyor ve ağlıyorsun devamı gelmiyor yada gelse de artık aynı tadı vermemesi.

Çok güzel çizimleri olmasına rağmen çok kötü senaryoları olan animeler....

Vs. Vs. Vs...

Çevrimdışı Dromenda

• Moderatör
  • *
  • Karma 38
  • Alınan Beğeni: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Mart 2013, 18:46:13 »
Manganın çok kaliteli olmasına rağmen animelerde çizimlerin batırılması,
manga çok uzun sürdüğü halde animenin çok kısa olması,
aynı anime içerisinde bayan karakterler arasında fiziksel olarak çok fark olması,
genellikle baş karakterin aptal ve güçsüz olup sonradan güçlenmesi ama aptal olarak kalması,
çizimlerin kötü olması,
bayan karakterlerin normalde kızgın olup birden tatlı olması ya da normalde sevimli olup birden kızgın olması,
erkek karakterlerin her zaman hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranmaları ya da bilmemeleri.

Çevrimdışı CooLUcHiHa

• *|Akatsuki Is My Life|*
  • Seviye 2
  • *
  • Karma 1
  • *Uchiha'S Are Cool Uchiha Sasuke!*
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Mart 2013, 20:45:08 »
1.Filler
2.(özellikle naruto'da)Fiziksel Özelliklerin Fazla Artırılması.
3.Animenin kısa olup manganın uzun olması.
4.Bazı animelerde biri kaybolunca,hapsolunca falan Hep ağlarlar hatta örnek:
(click to show/hide)
5-Anime veya Manganın kaliteli olup çizimlerinin kötü olması.
6-Animelerin AŞIRI derecede kısa olması.Geçen 1 anime gördüm 3 bölümdü :D
7-Animelerde Kızların Güçsüz Erkeklerin Aptal Gösterilmesi.
Bu kadar aklıma gelirse editlerim .D[/b]
-http://i.imgur.com/tuIYM.jpg
-http://i.imgur.com/16y6K.png

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Mart 2013, 21:32:37 »

6-Animelerin AŞIRI derecede kısa olması.Geçen 1 anime gördüm 3 bölümdü :D

bu genelde hentailerde olur :D

Çevrimdışı SineBirYan

• Seviye 6
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Mayıs 2013, 23:31:41 »
Hiçbir şey yapamayan bir adamın bir kızla tanışıp süper güç kazanmasından bıktım artık.  :dv:

En az 10 tane sayabilirim böyle.
-http://i55.tinypic.com/2efm3ol.png-http://shonenbeam.files.wordpress.com/2010/08/reborn-302-1.gif

Mesajınızı Beğenen Kişiler

Çevrimdışı 3Nokta

• Seviye 2
  • *
  • Karma 1
  • Alınan Beğeni: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2013, 14:40:06 »
Anime arasında 'bunu sakın evde denemeyin, çok tehlikeli' uyarısının verilmesi.
Anime ve mangalarda sigara ve içki tüketiminin bizi bu tarz kötü alışkanlıklara özendireceğini düşünüp baştan aşağıya yeşilaycı karakterlerin oluşturulması. 15 karakterden sadece 1'i (Nana hariç :k: ) en fazla sigara içki içiyor(ehh ona da iştahımız kabaracaksa izlemeyelim daha iyi). Azıcık gerçekçi olsun yahu karakterler :D
Zaten f*ck a lanet yazan insanlarız biz baktık 'gerçekten özeniyoruz' sigaraya da bir çiçek deseni koyarız rahat olun, rahatsız olanlar :D
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine

(click to show/hide)

GoogleTagged - Etiketler