Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]  (Okunma sayısı 38607 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]
« : 03 Mart 2011, 20:44:50 »
Bleach adlı manga serisi ile ilgili tartışmaları bu konu altından yapabilirsiniz. Sorularınız var ise burdan sorunuz. Lütfen düzeyli bir tartışma ortamı sağlayalım ^^

Bleach'de en son dün 439 nolu sayı geldi. Açıkçası ben kendi adıma konuşursam Kubo'nun ne yapmak istediğini çözebilmiş değilim ama önce kısa bi özet geçeyim. Aizen arc bittikten sonra gücünü kaybeden İchigo ve yeni güçler(tam dönüşüm) kullanan yeni karakterlerle karşılaştık. Görünüşe göre bu karakterler iyi ama nolucağı belli olmaz. Birde İshida'ya saldıran bir tam dönüşümcü var buda kötü biri gibi gözüküyor. Manga'da shinigamiler şimdiye kadar hiç gözükmedi. Açıkçası daha ne kadar saklıycak Kubo bu yeni arc'ı merak ediyorum. Ben kendi adıma tam olarak anlayamadım. İchigo'nun gücünün geri gelmesi güzeldi ama siyah rasen shuriken atması beni güldürdü açıkçası =D Son sayıda ise inoue orihime ye yapılan bir saldırı var. Ben Orihime'ye bişi olmamıştır umarım diyorum kendi adıma çok severim kendisini ^^ Sizlerin görüşleri nelerdir?
Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı Gargaransis

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bleach Manga Tartışma [Spoiler içerir]
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2011, 22:40:52 »
ne içiyo bu adam diye sormustur herkez kendine anime neydi ne oldu ben gidişatı beğenmedm bleachin

Çevrimdışı Merue

• Seviye 3
  • *
  • Karma 4
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
    • flavors
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2011, 23:19:58 »
Kubo'yu anlamak çok zor ya adam ilginç bi tip. Şimdi Ichigo'nun güçleri falan gitti ama nasıl oluyorsa Chad, Orihime'nin reiatsusunu hissediyor. Güya bunların güçleri Ichigo'dan kaynaklıydı. Onu geçtim, bi sürü yeni karakter çıktı ve iyice olayların derinlerine inmeye başlıcaz gibi geliyor. (Eski sezonlardan kalma soru işaretleri umarım ortadan kalkar.) Çünkü sanırım o karakterlerden biri babasını ararken Ichigo ile karşılaşıyordu. Ayrıca yeni sezon yine geçtiğimiz Aizen Arc'taki gibi Orihime üzerine olursa bırakırım valla seriyi. Zaten hiç bişi yapamıyor, time skip'te de iyice bishoujo moduna girmiş, ondan bi baltaya sap olmaz arkadaş. :-\

Çevrimdışı DarkMP

• Darkened eyes and a faded smile...
  • Dark Admin
  • *
  • Karma 322
  • Alınan Beğeni: 286
  • You live with a stench, a stench of a rotten soul
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2011, 00:29:58 »
bende hoşnutsuzum ichigonun fullbring i de beklentimin çok aşağısında oldu.  :(
Her türlü sorununuzu bana Kişisel İleti ile yollayabilirsiniz

Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://i.imgur.com/NrhVJFT.jpg

(click to show/hide)
http://www.facebook.com/pages/AniTR/134073190017447

Çevrimdışı SineBirYan

• Seviye 6
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2011, 01:07:26 »
Son chapter'daki neydi öyle? O_o

Aksiyonlu mangaları okumaktan nefret ediyorum ya  :puf:
Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://i55.tinypic.com/2efm3ol.pngBleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://shonenbeam.files.wordpress.com/2010/08/reborn-302-1.gif

Çevrimdışı NeverSoft

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 21
  • Alınan Beğeni: 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2011, 23:10:22 »
Gidishat beni biraz rahatsiz etmeye basladi manga kendini tekrarliyo gibi. Gerci istedigi kadar tekrarlasin ben bu mangayi birakmam pisheh
konu yine hadi toplanin millet ichigo'yu egitiyoruza dondu.
gerci son bolumde egitime ihtiyaci olmadigini belli ediyo gibiydi.
Shinigami gormek istiyorum artik. Shinigamileri ozledim yav... :uhu:

Çevrimdışı DarkMP

• Dark Admin
  • *
  • Karma 322
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Nisan 2011, 11:29:53 »
 Sonunca ichigo'nun güçleri geri geldi gibi ama Final Getsuga Tenshou gibi üzerindekiler dalgalı reiatsu şeklinde... Üstelik şimdi ruh formuna geçmeden shinigami güçleri oluyor. Daha mı iyi bilmiyorum ama sokakta insanlar görebilecekler gizliliği kalmadı :) Hollowları göremedikleri için insanlar havada kendi kendine kapışan bir süper kahraman görecekler  :D  Gerçi Sado, İnoue, İshida görülebildikleri halde pek sorun olmamıştı. Neyse aksiyon başlıyor heralde :)

(click to show/hide)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2011, 14:44:32 »
Vallaha bu chapter'da yorum yapmadan edemiyeceğim ;D

Sanırım sonunda beklediğimiz gün geldi! İchigo siyah kimonosuyla karşımıza dikilip karşısındakine o Aizen dövüşündeki bakışın aynısını attı. Buda beni gaza getirdi doğrusu. Umarım güçleri geri dönmüştürde artık shinigamilerin olduğu bir bleach görmeye başlarız. Bıktım şu tam dönüşümcülerden. Hele birde bankai açarsa yerimde duramam valla. Umarım Kubo isteklerimizi karşılarda artık shinigami görürüz!

:muzik2:
Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı MeiOu

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
  • Brotherhood
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2011, 09:52:44 »
Ichigo Bir kez daha shinigami güçleriyle karşımızda ve her yönüyle evrim geçirmiş bi vaziyette (buna üzerindeki kimono ve elindeki satır da dahil) :k:
Rukia' dan nefret eden biri olarak Ichigo' ya yine Rukia' nın kılıç saplaması sinirlerimde zıplamaya neden olmadı desem yalan olur ama güç bi yerden gelsin de, gerisinin önemi yok. Ginjo' nun suratındaki ifade benim suratımda da tam zıttı bir ifade oluşturdu :ok:

Çevrimdışı DarkMP

• Dark Admin
  • *
  • Karma 322
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2011, 10:53:12 »
Bleach şuan sürekli saçmalıyor. Tekrar aynı şekilde güç kazanması iyi değil. o zaman ichigo paso final getsuga tenshou yapsın nası olsa gelip birisi tekrar güç veriyor. :bnn:

(click to show/hide)

Çevrimdışı MeiOu

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
  • Brotherhood
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2011, 19:36:32 »
Aynen, katılıyorum :kg:

Çevrimdışı Byakuya

• Seviye 2
  • *
  • Karma 1
  • If you're looking for your captain... We ate him!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2011, 22:29:53 »
Bleach şuan sürekli saçmalıyor. Tekrar aynı şekilde güç kazanması iyi değil. o zaman ichigo paso final getsuga tenshou yapsın nası olsa gelip birisi tekrar güç veriyor. :bnn:

Ama o sadece bir kerelik olan bir şeydi. Yani bununda bir sınırı var sürekli yapması dahilinde devam etmezler. Bunun dışında bana kalırsa İchigo çok buglı bir karakter oldu çıktı, neredeyse animenin içerisinde karşımıza yeni diye çıkan her şey onda da oluyor. Bir tek Quincy değil o da bir yerden bağlantılı çıkar kesin akrabası falan bekliyorum yani.

Ama doğruya doğru, İchigo'yu severim. Beş bölüm dayak yedikten sonra altıncı bölüm çok feci benzetse de düşmanını severim. Çünkü altıncı bölümde çok karizma bir tutum sergilemeye başlar
  :ok:
"Until I not take my promise... even death can't take my life away!"
Roronoa Zoro

Çevrimdışı castielmaster

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2011, 18:08:28 »
öncelikle herkeze merhaba.

yeni üyeyim.bleachi çok seviyorum ancak bleacta bir kaç hata yakaladım bunları tartışa biliriz.ayrıca kafama takılan bir sorularıda buraya yazdım yardımcı olursanız sevinirim

1)soul ss de temiz ruhlar alanında shinigami lerin yaşadıgını söylüyorlar.peki rukianın utanç tapınagına götürülürken eşlik eden adamlar

kim.yada 168 inci bölümde giren prenses nedir.

2)shinigami ler ilk bölümlerde insan ruhundan ayrı bir tür imajı uyandırdı.hatta bir bölümde işe yaramayan şhinigamilerin dördüncü takımda

toplandıgından bahsediliyordu.bu olaya göre şinigamiler dogar işe yaramayanları dördüncü takıma atarlar gibi anladım.ancak sonraki bölümlerde

shinigamilern aslında insan ruhu oldugunu açıkladılar.bu çok garip çünkü şinigamiler güçlü ruh gücü(reiatsu) olan insanlardan

seçiliyordu.ikinci sezonda ichigoya yardım eden şinigami(eli silah tutamayan şinigami) neden seçildi.bu çok kafa karıştırıcı

3)aile konusuna deginmek istiyorum.bleach mantıgına göre insan ruhları yaşayan dünyada ürer ve yeni ruh oluşur.ve o ruh dogar büyür

ölür.öldügünde ss ye gider.bir bakarki orada ruhlar ürüyebiliyorlar(dört büyük aile olayı) ve dogan ruhlardan bazıları yaşayan dünyayı

görmüyor(bkz 168 de giren prenses gibi dünyaya belirli bir yaştan sonra ayak bastı.)bu ruhların ruh dünyasında ürüyebilmesi gerçek dünyanın
varlıgını anlamsız kılıyor bu biraz saçma degilmi.

4)elbise olayı: beden konusuna deginmek istiyorum.beden anlayısı dizide biraz farklı beden olmadan ruhlar nesnelere dokuna biliyorlar ve

duvarlardan gecemiyorlar.bu bir bakıs açısı tamam.orihime chad ve ishida ss giderken beden formundaydı.ruhlar dünyasında orihime ve ishidanın

sinigami elbisesi giymesi çok alakasız bir olay.sonuçta o elbise temsili(ilk bölümün sonunda güçleri giden rukia nın elbisesi degişiyor)

elbiseyi taşımalarını aklım almadı.

5)zampakto büyüklugu konusu. rukianın ilk bölümde söyledigi zampakto buyuklugu ruh gucunu gosterir diye.dizide daha büyük zampakto

görmedim.aizen,arancarlar,1.takım kaptanı,kenpaçi ve byakuya hepsimi ichigodan gücsüz.

6)bauntolar.ishidaya yardım eden kız vardı kuklası ateş.dogdugu çag çok eskiydi neredeyse hiç teknoloji yoktu.buda bauntoların çok yaşlı

oldugunu gösterir.ve bu baountoları yapan kadın mao tao.mao tao ishida ya yardım eden kızın kendisinin bir kopyası oldugunu söylüyor.yani mao

tao kızın yaşamı boyunca süreyi hiç degiştirmeden geçirmiştir.bu shinigamilerin yaşlanmadıgını gösterir.ancak byakuyanın geçmişini gördügüm

bir bölümde tanıyamadım.100 yıl onceydi.bu bir saçmalık degilmi.ayrıca 1.takım kaptanı çok yaşlı bir adam o adamın okadar yaşlanmasını çok

garipsedim.aynı hata bauntolarda kuklası balıga benzeyen adam içinde gecerli.maotao nun kopyası oldugu iddia edilen kızla aynı süreci

geçirmelerine ragmen adam yaşlanmış.bu çok garip

7)shinigamilerin sayısı hiç geçmiyor bu çok ilginç

8)yemek yeme olayı tam bir saçmalık rukia her ruh gömme işleminden sonra ruhlara gidecegin yerde hiç acıkmıyacaksın diyor.ikinci sezonda ss

ye gittiklerinde ruhların yemek yemesinin yanı sıra ölüm mahkumlarına bile yemek vermesi çok saçma.(soyle açıklanabilir acıkma duyusu yok

diye ancak rukia nın idam edilirken yemek yedigini görüyoruz)ayrıca ilk sezonun sonlarında ichigo cukurdadır.jintanın yemek istermisin

sorusuna ben ruhum diyerek acıkmayacagını belirtiyordu.

9)bide su ss nin pofpoflanma olayı ruh gömmede ss yi ruhlara överler.aileni bulcan acıkmıyca diye.yemek olayınını sordum.peki shibataya

aileni bulacan diye söylüyorlar.yoksa ruhları kandırıyorlarmı pek huzurlu bir yer degil açıkcası ss

10)rukia nın bir sözü ''hollow ları kesmek onları öldürmez ss ye gönderir''(yani içindeki temiz ruhu kastediyor bence ) demişti.peki güzel shibata nın annesini öldüren hollow cehenneme gitti(sadece temiz ruhlar ss ye girebilir) eyvallah.iyide ichigonun annesinin ölümüne sebep olan hollow arankar olarak dönmesi saçmalık degilmi.(hemde yüzü görünüyorken) ya cehennemde yada ss de olması gerekmiyormu.bide açıklama yaptılar öle hllw lar hunto mucco(yanlış olabilir)ya gidiyorlar diye bu ne iştir arkadaşşş

11)son olarakta şu dialog kafama takıldı.grimjowun önderliginde arankarlar dünyaya geliyor ve ana karekterlerle dövüşmeye başlıyorlar.aralarından biri arancar numaralarının 11 e kadar güç diger sıralanında arancar olma sırasına gore belirlendigini soylemişti.bunu soyliyen arancar 11 numaraydı.buda demek oluyorki dögüştügü arancar en güçlü on birinci arancar dı.arankar sıralamasında güçlü sayılır bu arancar.ancan htsugaya dögüş bittikten sonra soyle diyordu.''onlar en güçsüzleriydi..''tövbe tövbe sana aizenimi getircez lan.   

yardım ediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin.kafayı yiicemyaaaaa :  :haha:

Çevrimdışı DarkMP

• Dark Admin
  • *
  • Karma 322
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Kasım 2011, 19:29:39 »
Hoşgeldin^^
Bleachde açık noktalar çok fazladır.

Sanırım mangayı takip etmiyorsun ama burası manga tartışma bölümüydü neyse yine de cevaplayalım bakalım. Ben cevaplamaya çalışıcam ama Uzumakijutaro'san da eksik kalan yönlerimi tamamlar heralde kendisi iyi bir cevaplayıcıdır ;D
1) o sahneyi tam hatırlamıyorum ama şöyle bir durum var
Bleach Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://img169.imageshack.us/img169/9633/hierarchy.jpg
Bu bölümlere göre 13 takımın dışındaki 0. takım ve özel görevliler var

2)Güçlü ruh gücüne sahip olanları bari bir işe yarasınlar diye seçiyorlar işte ;D
Hanatorou'yu mu diyorsun? İlk önce ruh gücü olanları alırlar eğitim aldıkları okulları bitirirler ve shinigami olurlar zanpakutou'ları da sonradan kabul ediliyor. Eğitimi bittikten sonra yeterli gücü olmayan shinigamiyi tekrar ortalığa salamazlar güçlü takımlara da veremezler o yüzden 4. takıma veriyorlardır :) Zanpakutou'sunun özelliği ve karakteristik durumuna göre 4. takım uygun görülür. Sonuçta medikal takım.

3)Amagai bölümlerini diyorsan o bölümler fillerdi. Yani animesi mangasına yaklaştığında aradaki süre ve bölümler uzasın diye ana hikayeye bağlı olmayan sonradan uydurulmuş yan hikayeler fillerdir. Amagai olayı gerçekte yoktur. Orada geçen olaylar ve gördüğün yeni kişilerde hikayede yoktur. Doğum olaylarına şuan verecek bir cevabım yok. Çünkü evlat edinme durumları yaygındı, topu başkasına atıyorum.

4)Ruhları çıplak göstermesinler de shinigami elbisesi giysinler ne olacak ;D Ruh gücü olan kişilerin ruhları da shinigami elbisesi giyiyor olmalı.

5)Zanpakutou büyüklüğü reiatsunun da büyük olduğunu gösterir tamam ama, bir bölümde İshin diyordu ki kaptanlar ruh güçlerini kontrol edemeseydi zanpakutouları gökdelen gibi olurdu.

6)Bountolar da fillerdir. Bu yüzden çelişkilerinin tartışılmasına gerek yok

7)Shinigamilerin sayısı sabit değildir. Her takımın altında yüzlerce shinigami olmalı ve kimisi görevde ölür kimisi yeni katılır devamlı değişkendir.

8)SS de ruhlar acıkmaz sadece su içmeleri yeter ama eğer ruh güçlerine sahiplerse yemek yemeleri gerekir aksi takdirde yokolurlar.

9)SS'nin de güzel yerleri vardır heralde huzurlu doğası harika vb, hem kötü olsa bile ruhları kandırıp göndermeliler yoksa hollow'a dönüşecekler

10) O hollow ichigo ile savaşından sonra ölmedi ve Hueco Mundo'ya kaçtı. Sonra ordan Aizen vasıtasıyla Arrancar'a dönüşerek geri geldi. En son da Cehennem bölümünde gördük kendisini.

11) O gelenler Fracion değiller miydi ya... Toshiro zorzoruna yendikleri için en güçsüzleriydi yinede böyle oldu bakalım sonrakiler için ne yapacağız anlamında söylemiştir o sözü.

Kafayı yiyeceğini hissettiğinde başka bir seriye başla iyi gelir :D

(click to show/hide)

Çevrimdışı castielmaster

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 11 Kasım 2011, 20:59:20 »
birinci soruda ki dialog ichigo ve yorichi arasındaydı.ikinci sezonun başlarıydı sanırım.

:ok:en azından bir kaç sey ögrenmiş oldum saolasın şimdi animeye devaaaaaaaaaaaaam :ss: :muzik:

ama kucuk bi sorum daha var bu elemanlara şinigami güçlerini kim veriyor.yani anlamak istedigim bu bir tür enerji.ruhların arasında nakil edilebiliyor.yani bu enerji kim tarafından veriliyor ilk.(enerjiden kastım güçtür) ilk bölümde şinigami enerjisini içigo rukiadan almıştı.yani bu ruhani bir enerji şimdiden teşekkürler
yani forum vb kaynaklardan ögrendigime göre okulu bitirene zampakto veriyolar falan(akedeminin kapısında daatıyolar herhalde) ichigo eline hemen zampakto aldı.benim anladım şu şinigami enerjisi bir şekilde plus denen ruhlara(ss de plus olarak mı geçiyo bilmiyorum) geçiyor.zampaktao şinigaminin karekteristik özelligine göre şekilleniyor.(yochiru da gördüm kabzası papatya şeklindeydi).

(bu arada mangaya başladım saol)
]
ha bide evlat edinme olayı.....
şu ilginç.byakuya karısına benzedigi için rukia yı kuchiki ailesine sokuyor.bu bildigin beslemee...:)
yani bu evlatlık olmuyormu..ama kuchiki ailesinin üyeleri bu duruma karşı çıkıyor.(hatta byakuya ailesine söz veryo mezarda falann)ben şu izlenime kapıldım.bu kişiler bir aile.aksi taktirde evlatlık olayını göz önünde bulunduracaksak hepsi aynı yolla aileye giriyor olsa karşı çıkmaları çok saçma olur. derler ne ola dün pohdun bugün dötün mü kaktıı. :speh: :speh: :speh: :speh:

cevaplarınızı bekliyorum.seriyi eleştirmek gibi bir amacım yok.aksine diziyi çok seviyorum.hatta hastalık derecesinde baglandım.günde on bölüm izleyince hayyatı bleach oluyo insanın.evde işte bleach düşünüyorum kafama takılıyor bu sorular.bu benim son anime yorumum. tek istedigim cevap şimdiden tşk...