Çok fazla abartılan seriler-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Çok fazla abartılan seriler  (Okunma sayısı 7673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • Alınan Beğeni: 12
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
Çok fazla abartılan seriler
« : 01 Ağustos 2012, 14:02:21 »
Japon internet servis sağlayıcısı Biglobe geçtiğimiz aylarda gereğinden fazla ilgi görüp abartılan animelerle ilgili bir anket yapmıştı (6ay önce) Anketin sonuçları şu şekildeydi,

(click to show/hide)
resimler:anime.web.tr'den
haber kaynağı: ANN

Ankette bazı serilerin tam da hakettiği yerde olduğunu düşünüyorum ben =D
K-on ile ilgili kötü anılarım var hele, pek şaşırmadım listedeki yerine  :blm:
Bence bu listede bir Kuroshitsuji olmalıydı seriyi 3 kere izlemeye kalktım hala bitirebilmiş değilim, olmayınca olmuyor bi' konusu kurgusu var mı bu serinin..

Bu konuda sizler neler düşünüyorsunuz? Fazla abartıldığını düşündüğünüz seriler illaki  vardır, ya da anket hakkındaki düşünceleriniz =)
Konuyu biraz sohbet-tartışma şeklinde işleyelim.
Çok fazla abartılan seriler-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı Derflinger

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
    • AMT
Ynt: Çok fazla abartılan seriler
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2012, 14:44:45 »
Hak verdiğim çok seri var, 10 tanesine falan hak vermem. Vermediklerimi de sayayım hatta. Gintama, Bakemonogatari, Mirai Nikki, Steins;Gate, Angel Beats!, Fate/Zero, AnoHana, Hanagai, Toaru serileri, Kami nomi.
Çok fazla abartılan seriler-http://i.imgur.com/bUg4g.jpg

Çevrimdışı mikroq

• Seviye 9
  • *
  • Karma 14
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
    • myanimelist
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2012, 14:59:17 »
Kuroshitsuji konusunda katılmıyorum aslında sana..

Kuroshitsuji nin 2. sezonu, istek üzerine devam ettiğini duymuştum. normalde tek sezon çıkacaktı. hatta 1. sezonun finali... Anime finali olacaktı... :) Herkesin her animeyi sevmek zorunda olmadığını düşünüyorum. :) ama bana göre Kuroshitsuji candır. :)

listedeki ilk 3 e milletin garezi mi var.. çekemiyorlar mı onu anlamadım. :D tamam insanı kendisine bağlama konusunda bazı eksikleri olabilir ama izleyen insanda bir iz bırakabilen animeler... neden böyle olmuş anlamadım :D

bakemontagari de benim bir türlü ısınamadığım.. hatta zar zor bitirdiğim bir anime. :)

listede düşük ortalamalı animeler hakkında yorum yapılmamıştır zaten. abartılan dediklerine göre, giren bir oy atmıştır bu sonuçlar çıkmıştır..

pek tınlamamak gerekiyor   :blm:

Bunu, İzlenmesi gereken animeler listesi sıralaması olarak görebilirsiniz aslında. :D

Meyva veren ağaç taşlanır misali   :blm:
Çok fazla abartılan seriler-http://i1154.photobucket.com/albums/p538/Hildegard_/PS/anakinimza.jpg
(click to show/hide)

Çevrimdışı FLashcan

• Seviye 2
  • *
  • Karma 5
  • Yes We Nyan !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2012, 15:38:43 »
Neden K-ON! 3. ?

Abi onun kadar içten karakterleri olan bir ainme neden bu kadar abartıldığını düşünüyorlar anlamış değilim. :al2:

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2012, 17:01:37 »
Listede göz ucuyla,iledikleirme yorum yapmak gerekirse;

Mahou Shoujo Madoka'nın sevilmesinin sebebi,bence final bölümleriydi, zaten animenin içeriğinde çok fazla üstün,bravo denilecek bir şey yoktu.Ancak duyguların çok ince işlenmesi bakımından Japonya'da abartıldığını düşünülenin yanında, en çok izlenenlerde ön sıralardaydı.

Ano Hana'nın abartılmasına ise kesinlikle katılıyorum, tamam senaryo ve karakterlerin işlenmesi bakımından fena bir seri değildi,ancak animede dram türüne yönelik bir şey olmamasının yanında çok da etkin bir seri olmadığını düşünüyorum.

Bleach'te ise abartılar dahi yetersiz,animeye ilk başladığımda hevesle izlememe rağmen mantık hataları ve fillerlarla fazlasıyla sinir bozan bir animedir.Karakterlerdeki power-up özelliği hariç seride pek bir gelişme olmayan daha çok yan karakterlerle beğeniyi toplayan bir seri.Bence aartılanlarda daha da üst sıralarda olmalıydı

Ama  Sekkaiichi'nin sonlarda olmasına sevindim,genelde shounen-ai sevememe rağmen manga departmanlığını anlatan o tür hakkındaki ön yargıları az da olsa kıran soft bir seriydi.

Kuroshitsuji hakkında da ayrı bir yorum yapmak gerekirse, evet bana göre de serinin bir ilk 8-9 bölümüne kadar fan serisi şeklinde ilerleyip sonrasında ana konusunun ne olduğunu belli eden bir seri,Bir de senaryosundan çok animedeki çizim ve konsepten ötürü beğeniliyor sanırım,ama2.sezonunu gerçekten beğenmiştim animeyi sevdiren daha çok 2.sezonu kendimce.:)

Çevrimdışı smlyhee

• Yohohoho~
  • Seviye 2
  • *
  • Karma 4
  • Carpe Diem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2012, 17:09:08 »
Cık cık cık... Steins;Gate'i böyle bir sıralamaya sokmaları... Tam dayaklıklar u.u
Ama mikroq'a katılıyorum. Ben de K-ON hariç ilk 10'dan izlemediklerimi izlenecekler listeme almaya karar verdim. Madem bu kadar abartılmış, boş olduklarını düşünmüyorum. Sonuçta ateş olmayan yerden duman çıkmaz :ihih2: Çok sevdiğim animelerin orada olmasını bu yüzden kınamıyorum zaten :salla:

Ayrıca Aisou modumun Kuroshitsuji hakkındaki yorumuna tamamen katılıyorum u.u
Çok fazla abartılan seriler-http://i.imgur.com/FBMHR.png
Boku wa Chopper, Tony Tony Chopper~

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2012, 18:09:06 »
Öncelikle K-on, Bakemonogatari, Nisemonogatari ve Gintama animelerinin abartıldığına kesinlikle katılıyorum. Bakemonogatari yi izlemeye kalktım hayatımdan soğudum resmen böle boş bir anime görmedim hayatımda... K-on izlemedim ama ondada fanlık olayı aşırı abartılıyor. Sevimli kızlar var diyede bu kadar manyağa bağlanılmazki arkadaş. Gintama yı hiç söylemiyeceğim zzaten en nefret ettiğim anime ve manga serisidir. Ömrüm boyunca izlemeyeceğim seriler arasında. Mangaka milletin emeğinin üstünden mizah oluşturup güldürüyor. Millette ölüyor bitiyor buna...

Katılmadıklarıma gelirsek Naruto ve One Piece in orada olması büyük hakarettir. Anime ve manga dünyasına belki de bir daha asla böyle iki müthiş seri gelmiyecek. Ne yazıkki bazıları kıymetlerini bilemiyor demekki. Böyle kurgu böyle senaryo böyle karakter bolluğu olan animeleri zor görür bir daha bu camia.
Çok fazla abartılan seriler-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı _mAgy_

• Dearest LayLa
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 10
  • Alınan Beğeni: 11
  • Üşengeç Mühendis
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2012, 18:34:00 »
Hadi her şeyi geçtim, orada Ano Hana'nın varlığını bile geçtim, One Piece?
Bence One Piece'e çok abartılmış bir seri demek farklı olma çabasından başka bir şey değil. Bir de sebebini söylesinler de dinleyelim neden çok abartılmış? One Piece kadar iyi kurgulanmış, iyi işlenmiş kaç tane seri var?

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2012, 18:41:53 »
Bence One Piece'e çok abartılmış bir seri demek farklı olma çabasından başka bir şey değil. Bir de sebebini söylesinler de dinleyelim neden çok abartılmış? One Piece kadar iyi kurgulanmış, iyi işlenmiş kaç tane seri var?

One Piece ve Naruto'yu ankette oylayanlar kendilerini kültürlü sanan Bleach fanlarıdır bence  :haha:

(click to show/hide)

Çevrimdışı _mAgy_

• Dearest LayLa
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 10
  • Alınan Beğeni: 11
  • Üşengeç Mühendis
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2012, 18:46:19 »

One Piece ve Naruto'yu ankette oylayanlar kendilerini kültürlü sanan Bleach fanlarıdır bence  :haha:

Hipster onlar senço, hipster. Bakma sen onlara  [:korsan:]

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Ağustos 2012, 18:51:01 »
Naruto ve One Piece gibi serilerde,herkesin çok sevmesine karşılık, bu serilerden 3-5 bölüm izledikten sonra animeyi çözmüş gibi "Amaan o mu çok saçma.." diyen çok kişi gördüm. Türk,Japon fark etmez, tamamen çok sevilene karşı farklı olmak için antipati duyma psikolojisi..Ha ciddi anlamda izleyip kendi zevkine göre o seriye bağlanamayanlar vardır o ayrı tabi.=)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Ağustos 2012, 18:52:40 »

Hipster onlar senço, hipster. Bakma sen onlara  [:korsan:]

İyi dedin Nabigeta  :hero:

Naruto ve One Piece gibi serilerde,herkesin çok sevmesine karşılık, bu serilerden 3-5 bölüm izledikten sonra animeyi çözmüş gibi "Amaan o mu çok saçma.." diyen çok kişi gördüm. Türk,Japon fark etmez, tamamen çok sevilene karşı farklı olmak için antipati duyma psikolojisi..Ha ciddi anlamda izleyip kendi zevkine göre o seriye bağlanamayanlar vardır o ayrı tabi.=)

Evet kendilerince farklı görünecekler işte.. Naruto ve One piece izlememiş adama animeci demem ben  :salla:

(click to show/hide)

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • Alınan Beğeni: 177
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2012, 22:04:34 »
8-9-10-12 gibi serileri ilk sıralarda gördüm ya bu oylamayı yapanların adreslerini istiyorum. Gidip evlerini basıp bilgisayarlarını kıracağım.  :al:

Hele ki Haruhi Suzumiya serisini sen nasıl 12. sıraya koyarsın. Kesin bun da bir yanlışlık var.  :dv:

GoogleTagged - Etiketler