Jinrui wa Suitai Shimashita-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Jinrui wa Suitai Shimashita  (Okunma sayısı 5396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • Alınan Beğeni: 177
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
Jinrui wa Suitai Shimashita
« : 20 Temmuz 2012, 20:14:46 »
Jinrui wa Suitai Shimashita-http://24.media.tumblr.com/tumblr_m6gr45CwaX1qbo867o1_500.jpg

Bu senenin yeni serilerinden biri "Jinrui ha Suitai Shimashita" 1. bölümü ile yayınlanmaya başladı. Serinin Türkçe adını yanlış çevirmiyorsam eğer "İnsanlığın Düşüşü" olarak çevirebiliriz -ki bu isim sanırım animeye cuk diye oturuyor. Bunun sebebi ise konuyla alakalı olarak şöyle ki;

Yüz yıllar sonra doğum oranlarının hızlı bir şekilde düşüşüyle birlikte nüfus büyük bir oranda azalmıştır ve Dünya perilerin yaşadığı bir hale dönüşmüştür. Dünya üzerindeki en zengin tür "Periler", yüksek zekalarıyla birlikte ile 10 cm boyunda ki yaratıklardır.

Kahramanımız, insanlar ve periler arasında bir nevi hakem-arabulucu görevi üstlenmektedir. Dedesinin geri dönüşüyle birlikte Peri arkadaşlarımıza bir "Merhaba" demek ister fakat bunun o kadar basit olmadığını anlaması çok sürmez...

Yönetmen, koltuğunda "Kishi Seiji" vardır.

Şarkılardan sorumlu kişiler: "Itou Masumi" ve "nano.RIPE" dır.

Tür olarak; "Fantastik-Seinen" türlerini içermektedir.

Açılış Şarkısı:

"Real World" - nano.RIPE

(click to show/hide)

Kapanış Şarkısı:

"Yume no Naka no Watashi no Yume" -  Masumi Ito

(click to show/hide)

Bu kadar açıklama yeter diye düşünüyorum ve anime hakkında ufak bir kaç paylaşım olarak;

(Animenin 1. bölümüyle ilgili spoiler içerdiğini unutmadan bakınız.)

(click to show/hide)

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • Alınan Beğeni: 12
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
Ynt: Jinrui wa Suitai Shimashita
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2012, 20:59:47 »
Fantastik seinen, birileri çevirsin diye amma sızlanıyordum bu seri için =d
çevirisi başladı ama bu sefer de benim zaman sıkıntım var son iki bölümü de izlemek istiyorum artık ^_^
Çok eğlenceli, matrak biraz da psiko bir seri :D
ekmek sahnesi birden öyle nasıl da şaşırtmıştı, periler ve ana karakterimiz çok tatlı *-*
Jinrui wa Suitai Shimashita-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2012, 21:22:26 »
Bir an önce izle o halde. 2. bölüm de harikaydı. 3. bölüm ise kızlara yönelikti ve ilginçti. Aslında anime tamamen ilginç sıfatına uyuyor. =d

Çevrimdışı Derflinger

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
    • AMT
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2012, 02:28:29 »
Tarzı hoşuma gitmeyen nadir serilerden, bana kalırsa tarzı belirli bir kesime hitap ediyor ve ben o kesimin dışında kalıyorum. İlk bölümün 10 dk. sını çevirip bıraktım açıkçası çevirmeyi.
Jinrui wa Suitai Shimashita-http://i.imgur.com/bUg4g.jpg

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2012, 02:34:01 »
Bir an önce izle o halde. 2. bölüm de harikaydı. 3. bölüm ise kızlara yönelikti ve ilginçti. Aslında anime tamamen ilginç sıfatına uyuyor. =d
zaten şu okulun ödevlerini bitirir bitirmez yapmak istediğim ilk şeylerden biri o bölümleri izlemek, izleyemesem bile izleyenlerin yorumlarından falan takip ediyorum biraz artık o derece xD
Sıradan klişeleşmiş serilerden sonra böyle ilginç bir seri iyi oluyor ama =D renk kattı =)

Jinrui wa Suitai Shimashita-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2012, 17:24:05 »
Tarzı hoşuma gitmeyen nadir serilerden, bana kalırsa tarzı belirli bir kesime hitap ediyor ve ben o kesimin dışında kalıyorum. İlk bölümün 10 dk. sını çevirip bıraktım açıkçası çevirmeyi.

Evet, malesef fark ettim. Animeyi sevmek için dediğin gibi belli bir kesime hitap olmak gerekiyor. Bin türlü tür izledim bu yüzden artık klişeleşmiş animelerden bıktım, artık biraz da olsa anlatım ve kurgu olarak farklı türler arıyorum böyle seriler çıkıncada kendimi izlemekten koyamıyorum.

zaten şu okulun ödevlerini bitirir bitirmez yapmak istediğim ilk şeylerden biri o bölümleri izlemek, izleyemesem bile izleyenlerin yorumlarından falan takip ediyorum biraz artık o derece xD
Sıradan klişeleşmiş serilerden sonra böyle ilginç bir seri iyi oluyor ama =D renk kattı =)

Evet, baya renk kattı. Ama dikkat et spoiler yeme. =D Okulun bir an önce bitsede şu animenin bir kulağından çekiştirsek. Animeyi izleyen az kişi var zaten konuşacakta kaç kişi kalıyor ki.

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2012, 01:38:04 »
ahahaha 2. ve 3. bölümleri izledim de. bu animeyi izlerken çok eğleniyorum ben ya =D
2. Bölüm harikaydı, çılgın tüysüz tavuklar iyi güldürdü xD 3. bölüm de güzeldi baya, perisizdi, benden uzak bir konu hakkındaydı ama eğlendim izlerken.
Animenin openingine bayılıyorum bi ara indirip telefonuma atıcam  :speh: Seslendirmeleri falan da çok hoşuma gidiyor çok kawai  :8:
(click to show/hide)

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2012, 17:05:43 »
2. Bölüm tavuklar ve Ave Maria ile baya baya ün yapmıştı. Fena eğlenmiştim. 3. bölümde dediğin gibi pek bir şey yoktu periler ve aksiyon namına ama bir şekilde eğlendiriyor. Özellikle şu kızların olayı çok ilginçti.  :?

4. bölüm çıkmasına daha 1 saat var ama çıksada bir an önce izlesek.