-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: One Piece 600 - Anime İncelemesi / Eustass Kid !?  (Okunma sayısı 2926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mugiwara'nın Aynası

• Abrek-kun
  • Moderatör
  • *
  • Karma 4
  • Alınan Beğeni: 33
    • Profili Görüntüle
One Piece 600 - Anime İncelemesi / Eustass Kid !?
« : 19 Haziran 2013, 20:29:26 »
Biraz geç oldu konusunu açmak ama malum biraz yoğunluk var. Bu bölümün beş para etmezdi aslında ama son 30 saniye kurtardı işi. Son 30 saniyenin gizemini çözmek isteyen arkadaşlar için keyifli bir inceleme yapmaya çalıştım :)

http://www.youtube.com/watch?v=BSLM7BhQFwk

Mesajınızı Beğenen Kişiler

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: One Piece 600 - Anime İncelemesi / Eustass Kid !?
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2013, 23:14:16 »
Biraz geç açtın konuyu ama olsun :)

İlk olarak kıvırcık saçlı kişinin Big Mom olduğunu sanmıyorum.Çünkü Big Mom dev gibi bir kadın ayrıca onun ağzında o puro kürdan gibi kalır.:D
Bu da Big Mom
(click to show/hide)

Usopp kulandığı saldırıyı daha önce Enies Lobby de kullanmıştı.
Bu da kullandığı yer
(click to show/hide)

Birde şuan da anime 1 anime bölümü 1 manga bölümüne eşit şekilde gittiğinden gereksiz uzatmalar oluyor. Mesela çocukların şeker olayını çok uzatmışlar sırf dengelemek için. Bu yüzdende izleyenlere boş bölüm izlemiş havası veriyor. Onun haricinde manga ile aynı şekilde gidiyor ve bu uzatmaları daha da görecek gibiyiz.

Videonun sonunda bahsettiğin kısma katılıyorum. Çünkü One Piece bu dublaj vs gibi durumlardan dolayı hem Amerika da hemde Avrupa da çok ilgi görmedi.

4kids denen rezil şirket One Piece serisini Amerika vs. yerlerde yayınlamaya başladığında o kadar saçma sapan şeyler yaptılar ki resmen katlettiler seriyi. Bunlara bir kaç örnek vermek isterim:

Sanji'nin elindeki sigara'nın yerine lolipop verdiler.
Seride normal tenli olan vatandaşı tuttular siyah tenli yaptılar.
Zoro'nun elindeki kılıçların yerine plastik oyuncak kılıç gibi bir şey verdiler ki kılıca benzese içim yanmaz ona da benzemiyor. Bildiğin boru gibi bir şey verdiler.
Donanma askerindeki normal silahı bildiğin su tabancası yaptılar.
İlk bölümlerde Shanks'ın kafasına silah dayanmıştı. O silahı tuttular mantar tabanca yaptılar.
Zaten kan vs. yok. Daha bir çok saçmalık koydular ki seri bu yüzden diğer ülkelerde fazla tutulmadı. Hala da bu etkiyi üzerinden atabilmiş değil. Ama orjinal haliyle Japonya da ki durumu belli.

Gold Roger olayında da biri komik bir şey yazmıştı o geldi aklıma. Bizde o zaman Altı N. Roger, Maymu N. Luffy diye söylerdik. N harfi de tam uymuş. Ula Bu N. de neyin nesi diye tartışırdık. :D

-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı Mugiwara'nın Aynası

• Abrek-kun
  • Moderatör
  • *
  • Karma 4
  • Alınan Beğeni: 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2013, 01:46:05 »
evet bigmom olma olasığı düşük ama ondan başkası da gelmiyor aklıma :D

enies lobby'deki saldırıyı da iyi yakalamışsın ben çoktan unutmuştum onu ama arada yine de çok fark yok mu yine de? saldırılar aynı olmasına rağmen enies loby deki firebird saldırısı daha çok top şeklinde gidiyor - 600de firebird saldırısı orjinal formunu yakalamış gibi ve ilginç olan nokta saf element olması. enies loby de iken bunu fark edemiyorsun pek, bayrağın ortasında delik açılınca saf element olma ihtimali de bir nebze zedelenmiş oluyor. bilemiyorum :/

bu arada 4kids bi aralar türkiye'de de vardı ben mi yanlış hatırlıyorum ya da fox kids miydi neydi..
N. muhabbeti de güldürdü bu arada :D

GoogleTagged - Etiketler