One piece te ŞEYTAN la karşılaşma-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: One piece te ŞEYTAN la karşılaşma  (Okunma sayısı 4735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mali0

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
One piece te ŞEYTAN la karşılaşma
« : 28 Mart 2012, 21:32:45 »
Öncelikle Selamun aleykum

Olaylar one piece evreninden tayfanın balıkadam adasından çıkmalarının hemen akabinde gerçekleşir.

Bölüm 1-Harbi şeytan

Thousand Sunny Yeni Dünyanın akıl uçuran sularına giriş yaptıktan sonra dahi rotacı Nami sayesinde

en yakın adaya doğru yol alırlar.Ancak tayfa üyeleri her ne kadar şimdiye kadar olaylardan konusu

açılmasada Luffy'e Ace ile ilgili bişeyler sormak en azından başsağlığı dilemek için doğru zamanı

beklemektedirler.

"Choppar saçmalama benim burnum bile bu konuya direk dalacak kadar uzun değildir" dedi Usopp.Bu

arada sürekli Luffy bakıyomu diye onun balık tutmaya çalıştığı yere bakıyodu.

"Ama konuyu bir şekilde açmalıyız, her ne kadar belli etmese de o da insan içini dökmesi lazım"dedi

Sanji.

"Tamam yetti artık ben gidiyorum yanına" diye çıkıştı Nami.Tam ayağa kalkmış Kaptana doğru

gidiyoduki Luffy'den her seferinde nasıl çıktığına inanamadığı nağra duyuldu "NAMİİİİİİİİİ  bak ada

umarım et adasıdır".Nami içinden "Neyse başka zamana kaldı artık" dedi.Gemiyi adaya

demirlediler.Görünüş itibariyle sıradan bi adaydı.Nami kabus gibi bir girişden sonra Yeni Dünyada

böyle sıradan bi ada beklemiyodu ama içinden "Nasıl olsa bizimkiler bi garipliğini bulur benim

paranoyama gerek yok" diye geçirdi.Luffy kaptırmış son sürat koşuyodu ,koşarkende

bağırıyodu "Usoop şurda kocaamaan meyveler gördüm çabuk gelde yiyelim" diyordu.

Aradan 3-4 dakika geçmişti Nami güneşin tadını çıkarıyoduki Usopp'un sesi duyuldu "Millet çabuk gelin

yaşlı bi adam buldum gelin diyordu.Choppar'ı gemide bıraktılar ve hep birlikte olay yerine

koştular.Vardıklarında yaşlı bir adamdan çok heykel gibi bir adam vardı bir Da Vinci heykeli gibi yaşını

belli etmeyen bi adam garip ama çok uzun bi zincirle bir ağaca zincirlenmişti."Su veya yemek teklif

ettim istemiyo"dedi Usopp.İnsanı tiksindiren çok riyakar bir ses duyuldu "Gençler size bir faydam

dokunmaz sizinde bana bir faydanız dokunmaz bu ada bana aittir lütfen zorluk çıkarmadan ayrılın"

dedi yaşlı adam.

"Nası olur efendim ağaca zircirlenmişsiniz sizi kurtaralım.Kes şu ağacı Zoro" diye kükredi Nami.

"Ben senin mutfak robotunmuyum bana emir verme" dedi Zoro.

"Çocuklar uğraşmayın bana, ağaca veya zincire bişey yapamazsınız 25 yıl oldu artık birileri gelince

umutlanmıyorum tek bir kişiyi bekliyorum" dedi.

"Ben keserim amca merak etm--" Tam o sıra da bir ses "Aaa millet napıosunuz hepiniz bur da Usopp

bi meyveler buldum inanamıycan " dedi.Luffy ortama girer girmez yaşlı adamın gözü parladı iç

heyecanını bastırır gibiydi sanki sakin kalamıyordu  bir anda "Seeen Portgas D. Ace ile bir alakan

varmı?" diye bağırdı.Bi yandan Zoro,Sanji,Franky adamın üstüne atlayıp sus işareti yapıyo Usopp'la

Nami'de Luffy'nin dikkatini meyvelere çekmeye çalışıyodu.Ancak Luffy tüm maskaralıklardan sıyrılıp

ilgisini çeken konuya doğru sanki hortuma yakalanmış gibi çekiliyodu.Yerde yatan adamın yanına

oturup "Evet kardeşiyim, ne oldu seni buraya o mu zincirledi"  dedi.

"Hayır babası zincirledi.Lanet olası Roger'la Reyligh 2 beraber olduğu zaman ben bile karşılarında

duramadım"

"Bu garip bi şey değilki o 2 efsanin karşısında kim olsa duramaz" dedi Usopp adeta bir karşıdaki

dağları ben yarattım edasıyla.

"Ne yaptında seni burada hapis hayatına terk ettiler" dedi Robin.

"Ben size kendimi tanıtmadım değilmi? Beni sıradan bir yaşlı amcayla karıştırmayın ben "ŞEYTAN"

Grand Line ve tüm dünyada dehşet saçan meyveleri yapan kişiyim".

"Harbimi bence biraz şekerle kıyma koymalıymışsın tatları çok kötü" dedi luffy bir Gurme edasıyla.

"Asıl problem o değil anlayamırmusun adam şeytan olduğunu iddia ediyor kaçalım burdan" dedi Usopp.

"Gençler 25 yıl sabrettim ama şu hasır şapkalı çocuğu görür görmez tüm sabrım tükendi.Hasır şapkalı

genç şapkandan bir tel hasır verirmisin lütfen"

"Olmaz ona zarar verecek hiçbişey yapmam o benim en değerli hazinem"

"Biliyordum böyle olacağını şerefsin Roger da aynen böyle olcak demişti.Tamam rüşvete geçelim o

zaman.Roger ın bana söylediği şeyi aynen söylüyorum sana"Genç bu adam seni 2 yıl  öncesi

Marineford savaş alanına ışınlıyacak lütfen oğlumu Ace'imi kurtar" dedi.Bende diyorumki seni ve 2

kişiyi iki yıl öncesine 3 saatliğine yolluycam ama karşılığında şapkandan bir tek tel istiyorum bu zincir

onunla mühürlendi ancak onunla açılır."

"Gerçekten de onda geleceği görme gücü vardı hah oğlunu kurtarmak için müthiş bir plan demek tek

seçenek olarak Garp gibi güçlü birinin torunuyla kuracağı can dostluğu sayesinde kurtulabilirmiş"dedi

Nico Robin.

"Yani şimdi sen diyosunki ben ve 2 nakamamı savaşa yollucaksın.Hmm tehlikeye atılacak hayatlar o

kadar amiralin ve denizcinin arasında kimsenin hayatını tehlikeye atmak istemiyorum beni yanlız

gönder lütfen"

"Ne saçmalıyosun Luffy geçen sefer yanında olamamak ne kadar koydu biliyomusun"diye atıldı bir

öfkeyle Sanji hatta o kadar sinirlenmiş görünüyoduki sigarası bile ağzından düşmüştü.

"Evet tartışma gereksiz bencede aşkböceğiyle ben geliyorum gidelim Kaptan biraz Amiral

keselim.Yesss coştum Kizaru benimdir.O ışın kılıcını götüne sokmaya geliyom"dedi Zoro.

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
Ynt: One piece te ŞEYTAN la karşılaşma
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2012, 22:38:57 »
Bunu sen mi yazdın ? Bilmiyorum ama çok güzelmiş sadece son cümledeki küfür olmasa daha iyi olurdu gibime geliyor ^^   

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

Çevrimdışı mali0

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2012, 23:09:13 »
Evt benimdir.Yani fantastik bi dünyada o kadar garip güçlü insan varken neden tayfa zamanda yolculuk yapan/yaptıran birini bulup ace i kurtarmasın dedim

küfür e gelince zoro anime çevirilerinden hep bi  atarlı hep bi sövmeye yakın çevrildiği için benim kafamda hayatının en büyük kuyruk acısını yaşadığı adama bileniyo diye düşünüştüm.Küfür için özür

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2012, 10:43:48 »
Eline sağlık çok yaratıcı olmuş karakterler gerçeğinin tıpkısının aynısını yansıtıyor :)  :thanks:

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

Çevrimdışı DarkMP

• Darkened eyes and a faded smile...
  • Dark Admin
  • *
  • Karma 322
  • Alınan Beğeni: 286
  • You live with a stench, a stench of a rotten soul
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2012, 10:45:10 »
Eline sağlık arkadaşım, yalnız devamını getirirsen hakaret içeren sözcükleri kullanmamaya çalış bazı okuyucular rahatsız olabilir  :ok:
Her türlü sorununuzu bana Kişisel İleti ile yollayabilirsiniz

One piece te ŞEYTAN la karşılaşma-http://i.imgur.com/NrhVJFT.jpg

(click to show/hide)
http://www.facebook.com/pages/AniTR/134073190017447

Çevrimdışı mali0

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2012, 12:45:50 »
devamını getirecem aklımda neler dönüyo bi bilseniz ama işte vizeler falan bunu bile yazarken aman her duygu düşünceyi tayfayı yazsaydım 30 sayfa olurdu bu da sok sade olmuş hakkaten hiç okumamıştım yazdığımı şimdi farkettim amatörlüğün bu kadarı küfür için herkesten özür.