-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Seitokai no Ichizon - (12. BÖLÜM EKLENDİ VE TAMAMLANDI)  (Okunma sayısı 48466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
Seitokai no Ichizon

-http://i.hizliresim.com/KqVlWB.jpg

Öğrenci konseyinin popülerlik oylarına göre seçildiği özel bir okulda okuyan Ken Sugisaki, bu yüzden kızlarla dolu öğrenci konseyinin tek erkek temsilcisi olmuştur. Konsey Başkanı Kurimu Sakurano’nun emriyle Sugisaki, toplantıların kayıtlarını tutmakla yükümlüdür.

anime.gen.tr'den alıntıdır.

altyazı düzenleme;kerem91
encode;kerem91
upload;kerem91

İlk 4 bölümü turkanime.tv den bulabilirsiniz.

05(720p)
06(720p)
07(720p)
08(720p)
09(1080p)
10(1080p)
11(1080p)
12(1080p)**

-http://i.hizliresim.com/e7jklm.png
-http://i.hizliresim.com/zAO34g.png

ileri bir tarihte seriye baştan başlanıp, kısmet olursa, 1080p, 720p, 480p şeklinde alternatifleri yüklenecektir.

Mesajınızı Beğenen Kişiler

Çevrimdışı Mugiwara'nın Aynası

• Abrek-kun
  • Moderatör
  • *
  • Karma 4
  • Alınan Beğeni: 33
    • Profili Görüntüle
Ynt: İlk Fansub Çalışmam :D
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2013, 21:57:02 »
Video sitelerinden birine upload edip linkini koyabilirsen çok daha iyi olur. Linke güvenip indirmeyen arkadaşlar için alternatif olmuş olur. Emeğine sağlık  :ok:

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2013, 22:00:10 »
Video sitelerinden birine upload edip linkini koyabilirsen çok daha iyi olur. Linke güvenip indirmeyen arkadaşlar için alternatif olmuş olur. Emeğine sağlık  :ok:

hocam video siteleri derken fileswap gibi mi .s fileswap dosya 200 mb den büyük diyo .s 227 mb .s

Çevrimdışı Mugiwara'nın Aynası

• Abrek-kun
  • Moderatör
  • *
  • Karma 4
  • Alınan Beğeni: 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2013, 22:19:42 »
Youtube gibi video sitelerini kastediyorum. Küçük bir aktivasyon ile 15 dakikadan uzun videolar yükleyebiliyorsun.

İzlesene.com'da da yükleme sistemi var, sanırım aktivasyon falan istemiyordu. Buradan bir dene istersen, http://www.izlesene.com/video-yukle

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2013, 22:30:54 »
Bence de başka bir siteye upload etsen güzel olur. İndirip bakayım dedim inmedi sayfa hata veriyor.
-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2013, 22:41:00 »
Youtube gibi video sitelerini kastediyorum. Küçük bir aktivasyon ile 15 dakikadan uzun videolar yükleyebiliyorsun.

İzlesene.com'da da yükleme sistemi var, sanırım aktivasyon falan istemiyordu. Buradan bir dene istersen, http://www.izlesene.com/video-yukle

hocam telif falan diyip başımızı ağrıtmasınlar .s aklıma geldi ama çekindim bu yüzden .s

Bence de başka bir siteye upload etsen güzel olur. İndirip bakayım dedim inmedi sayfa hata veriyor.

evet ben de denedim hata verdi ilginç .s ben de diyorum neden akşamdan beri kişmse bir şey yazmıyor .s şu anda fileswap ve sendspace.com a aynı anda yüklüyorum :( bunlar bitsin youtube a da atıcam .s

aslında video olarak değil de çalışma olarak vermek istedim .s çünkü orda hatalarımı daha rahat görebileceğinizi ve değişiklik yapabileceğinizi düşündüm  :uhu:

Çevrimdışı SineBirYan

• Seviye 6
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2013, 23:13:01 »
Dört gözle bölümü yüklemeni bekliyoruz  :ok:
-http://i55.tinypic.com/2efm3ol.png-http://shonenbeam.files.wordpress.com/2010/08/reborn-302-1.gif

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: İlk Fansub Çalışmam :D (LİNK DEĞİŞTİRİLDİ)
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2013, 01:29:05 »
Dört gözle bölümü yüklemeni bekliyoruz  :ok:

hocam linki yeniledim ben de sizi bekliyorum şimdi :D

evet üstadlar link yenilendi, tanıtım eklendi.

Çevrimdışı LordCha

• Moderatör
  • *
  • Karma 9
    • Profili Görüntüle
    • Shadow is back!
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2013, 03:45:48 »
Fileswap'a yüklemen iyi olmuş. Eğer 200 mb'yi geçerse rar olarak 2 parçaya bölüpte yükleyebilirsin. Bunun yanında, bir kaç yıl öncenin serisi olduğu için Blu-ray bölümleri tamamlanmış bulunmakta. Bir sonraki bölümleri bu BD bölümlere çevirip altyazıyı eklersen daha iyi olacaktır. Daha iyi görüntü ve farklı çizilmiş sahneler olabiliyor çünkü bu bölümlerde.
http://www.nyaa.eu/?page=view&tid=379340

Bunun yanında sen 5.bölümden çevirmeyi uygun görmüşsün online izleme sitesinde 4 bölümü olduğundan. Bir fansub sitesi 3 bölümünü çevirip bırakmış ve linkleri de kırık. Çevirisini sen yaptığından sana kalmış ama indirip izlemek isteyenler için başından çevirip eklersen çok iyi olur.

Ayrıca çeviri yapmak biraz zahmetli bir iştir. Buna yeni başladığından sana şimdiden başarılar  :hi:

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2013, 15:22:47 »
Fileswap'a yüklemen iyi olmuş. Eğer 200 mb'yi geçerse rar olarak 2 parçaya bölüpte yükleyebilirsin. Bunun yanında, bir kaç yıl öncenin serisi olduğu için Blu-ray bölümleri tamamlanmış bulunmakta. Bir sonraki bölümleri bu BD bölümlere çevirip altyazıyı eklersen daha iyi olacaktır. Daha iyi görüntü ve farklı çizilmiş sahneler olabiliyor çünkü bu bölümlerde.
http://www.nyaa.eu/?page=view&tid=379340

Bunun yanında sen 5.bölümden çevirmeyi uygun görmüşsün online izleme sitesinde 4 bölümü olduğundan. Bir fansub sitesi 3 bölümünü çevirip bırakmış ve linkleri de kırık. Çevirisini sen yaptığından sana kalmış ama indirip izlemek isteyenler için başından çevirip eklersen çok iyi olur.

Ayrıca çeviri yapmak biraz zahmetli bir iştir. Buna yeni başladığından sana şimdiden başarılar  :hi:

hocam bi yandan da bu şekilde izlemeli olsun istedim :D 2 part halinde olura indirmek zorunda kalabilirsiniz .s gerçi fark etmedi kimse oturup izlemedi bile  :yk2: nasıl çevirmişim hiç bir fikrim yok  :uhu:

tamam hocam nyaa linkini aldım. ancak onlaırn boyutu tahminim 300-350 mb olacağından, upload konuusnda sıkıntı olabilir. öyle büyük  dosyaları alan siteler sınırlı indirme veriyor :(

dediğiniz gibi ilk 4 bölümünü de linkleri kırık. belki onları da çeviririm ya da çevirenlerden yenilemelerini isterim.

peki şu turkanimeye yüklenen videoların siteler kaç mb a kadar alıyor?

bi de düzgün bi nick bulmam lazım imza atmadım çalışmaya daha

Çevrimdışı LordCha

• Moderatör
  • *
  • Karma 9
    • Profili Görüntüle
    • Shadow is back!
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2013, 13:35:16 »
2 part yaparsanda fark etmez. Sonuçta severleri indirir. Mesela bende bu 5.bölümü listeme aldım ama diğer 4 bölümü izlemeden bunu izleyemem. O biraz sorun oldu :)
Nyaa çok sorun değil. fileswap iyidir.
Bu 720plik videolar 200-300 mb arası oluyor genelde. Ama online izlemelere konulanlar 360p olduğundan onlar 90 mb civarı oluyorlar ki indirip kaliteli izlemek daha iyi.

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2013, 15:32:47 »
2 part yaparsanda fark etmez. Sonuçta severleri indirir. Mesela bende bu 5.bölümü listeme aldım ama diğer 4 bölümü izlemeden bunu izleyemem. O biraz sorun oldu :)
Nyaa çok sorun değil. fileswap iyidir.
Bu 720plik videolar 200-300 mb arası oluyor genelde. Ama online izlemelere konulanlar 360p olduğundan onlar 90 mb civarı oluyorlar ki indirip kaliteli izlemek daha iyi.

hepsi birbirinden bağımsız hocam :D bütün bir hikaye yok :D her bölümde başka saçma bir şey yapıyolar :)

sevenleri indirir de ben yorumlanmasını istiyordum :( hatta verdiğiniz linkten seriyi 720p indirdim komple. çeviremediğim cümlelerde de yardım alabilseydim, v2 yapacaktım :(

bi deneme, bi yorum olsun hocam ilk önce kaliteli koymak kolay :D  "yap, izleriz" derlerse v2 yapmak sorun değil :D video elimde.

edit; aldım hocam yardımı, yakında v2 yapıcam kısmetse :D

Çevrimdışı LordCha

• Moderatör
  • *
  • Karma 9
    • Profili Görüntüle
    • Shadow is back!
« Yanıtla #12 : 26 Haziran 2013, 16:01:45 »
Çeviremediğin yer olursa memnunuyetle yardım ederim. Yine de ilk bölümden başlamak biraz daha iyi. Karışık konu olabilir ama karakterlerin kişilik özellikleri baştan sona doğru yavaş yavaş verilerek onların üzerine eklemeler yapılır. Dediğim gibi, çeviride sana yardım ederim. BD bölümlerine göre çeviriyorsan, işin bitince bana altyazıyı verirsen orayı videoda izleyip çevirisini yaparım.
Bu arada, altyazını düz eklemişsin. Aegisub kullanmıyor musun?

Çevrimdışı kerem91

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Haziran 2013, 16:47:52 »
Çeviremediğin yer olursa memnunuyetle yardım ederim. Yine de ilk bölümden başlamak biraz daha iyi. Karışık konu olabilir ama karakterlerin kişilik özellikleri baştan sona doğru yavaş yavaş verilerek onların üzerine eklemeler yapılır. Dediğim gibi, çeviride sana yardım ederim. BD bölümlerine göre çeviriyorsan, işin bitince bana altyazıyı verirsen orayı videoda izleyip çevirisini yaparım.
Bu arada, altyazını düz eklemişsin. Aegisub kullanmıyor musun?

Allah razı olsun hocam :D bi kaç foruma daha yazmıştım fikir almak için, onlardan bi tanesi bugün öğlen cevap vermiş :D

ilk 4 bölüm daha önce çevrildiği için saygısızlık olmasın diye çevirmemiştim ama, çeviren sitenin linkleri kırılmış. bi tek turkanime.tv de var. verdiğiniz nyaa.eu dan aldım bütün seriyi 720p olarak. altyazısı da yok, temiz video. benim üstünde çalışma yaptığım 480p videolar duruyor hala. ordan altyazıyı çekip, çevirip, 720p ye gömücem. megui ile hardsub yapıyorum ama softsub yapabilsem, size o şekilde yollarım, siz de kontrol edersiniz.

altyazı- ben de onu diyecektim :D evet aegisub kullanıyorum :D kısmet olursa yapmayı düşündüğüm v2de hem bu altyazıları renklendirip, hem 720p video kullanıp, hem de op endingleri çeviricem :D yani v2 değil, tamamen başka bir şey olacak :D bu çalışmayı taslak olarak düşünebiliriz aslında. deneme yapmıştım.

Çevrimdışı LordCha

• Moderatör
  • *
  • Karma 9
    • Profili Görüntüle
    • Shadow is back!
« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2013, 17:56:29 »
Deneme için tek bölümlük serileri yapabilirsin. Mesela haiyare nyaruko-san serisinin ova'sını çevirebilirsin. Çevirilmedi ve öyle duruyor.
Düşünürsen link verebilirim.

mkvmerge GUI ile softsub, xvid6psp ile de hardsub yapabilirsin.