Soft Sub Yapımı-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Soft Sub Yapımı  (Okunma sayısı 11534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dromenda

• Moderatör
  • *
  • Karma 38
  • Alınan Beğeni: 17
    • Profili Görüntüle
Soft Sub Yapımı
« : 24 Temmuz 2011, 11:05:51 »
Softsub nedir??
Program yardımıyla herhangi bir filmin içindeki altyazının çıkartılmasına,maniple edilmesine ve altyazının temelli kaldırılıp yerine başka bir altyazı koyulup görünmesine olanak sağlayan bir altyazı entegrasyon tekniği.

Burada ki yazıda softsub şeklinde videolarımızı nasıl yapacağız bunu öğrenmeye çalışacağız.

Öncelikle Programımızı temin etmek için aşağıda ki bağlantıyı kullanabiliriz.

http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix adresinden Download from mirror (direct link) (5.9MB) olan dosyayı çekip bilgisayarımıza kuruyoruz. Daha sonra programı açtığımızda aşağıda ki gibi bir ekrana sahip olacağız.

Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 1280x993.

Karşımıza gelen bu ekranda "EKLE" kısmından videomuzu seçiyoruz.

Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 1280x995.

Videomuzu seçtikten sonra videomuz içerisinde bulunan softsub altyazıyı pasif hale getireceğiz.

Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 1280x993.

Mevcut video içerisinde ki altyazıyı pasif hale getirdikten sonra yine "EKLE" kısmından kendi altyazımızı video içerisine dahil edeceğiz.

Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 1280x995.

Altyazımızı video içerisine dahil ettikten sonra "ÇIKTI DOSYA ADI" kısmından dosyamızın nereye çıkarılacağını belirteceğiz veya isminde değişiklik yapacağız.
işlemleri tamamladıktan sonra kalan tek işlem "ÇOKLAMAYI BAŞLAT" seçeneği olacak yaklaşık 1 dakika içerisinde videoya altyazımızı gömmüş olacağız.

Umarım faydalı bir döküman olmuştur.

Alıntıdır...

Benim çok işime yaradı.Umarım sizin de işinize yarar.Özellikle Dark-san'ın işine yarayacağını düşünüyorum.Belkide biliyordur.

Çevrimdışı DarkMP

• Darkened eyes and a faded smile...
  • Dark Admin
  • *
  • Karma 322
  • Alınan Beğeni: 286
  • You live with a stench, a stench of a rotten soul
    • Profili Görüntüle
Ynt: Soft Sub Yapımı
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2011, 11:29:15 »
Evet en çok kullandığım program buydu. Faydalı bir konu, Teşekkür ederim Erdem.

Ayrıca bu program ile video, ses dosyalarınıda ayırıp birleştirebilirsiniz. Bozuk senkronizasyonları da düzenleyebilirsiniz. Encode işlemi olmadığı için görüntü kaybı yaşanmaz. işlemler çoğunlukla 5-10 saniye sürüyor (bende). Dosya uzantısı otomatik mkv çıksa da bunu kısmen değiştirebiliyoruz.

Konu için tekrar teşekkürler Erdem :hoba:
Her türlü sorununuzu bana Kişisel İleti ile yollayabilirsiniz

Soft Sub Yapımı-http://i.imgur.com/NrhVJFT.jpg

(click to show/hide)
http://www.facebook.com/pages/AniTR/134073190017447

Çevrimdışı Mangaka

• I'm Dark Angel
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 14
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2011, 13:10:14 »
Evet en çok kullandığım program buydu. Faydalı bir konu, Teşekkür ederim Erdem.

Ayrıca bu program ile video, ses dosyalarınıda ayırıp birleştirebilirsiniz. Bozuk senkronizasyonları da düzenleyebilirsiniz. Encode işlemi olmadığı için görüntü kaybı yaşanmaz. işlemler çoğunlukla 5-10 saniye sürüyor (bende). Dosya uzantısı otomatik mkv çıksa da bunu kısmen değiştirebiliyoruz.

Konu için tekrar teşekkürler Erdem :hoba:
evet teşekkür ederim.Bunu arıyordum ve buldum canım çıktı en son tüh diyip camdan aşağı atacaktım notebooku ama yazık olurdu.Neyse  :thanks:  yine harika paylaşımlar Erdem'den.Bu arada deniyorum şu an :d  :hoba:  beni unutmayın he :D

(Alıntı olsa bile )
(click to show/hide)

Çevrimdışı Dromenda

• Moderatör
  • *
  • Karma 38
  • Alınan Beğeni: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2011, 15:14:46 »
Bendede en fazla 5-10 saniye sürüyor.Çok güzel bir program One Piece'nin tüm altyazılarını birleştireceğim yavaş yavaş her seferinde atmak zor oluyor.

Önemli değil ben teşekkür ederim.

Çevrimdışı Mangaka

• I'm Dark Angel
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 14
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2011, 16:49:18 »
arkadaşlar bunun video sunu yaptım ders olarak
 not: