AniTR Anime > Anime Tanıtım

Devil May Cry (DMC) Tanıtım

(1/4) > >>

_HEX:
DEVİL MAY CRYDante adlı, iblis avcısının başından geçenlerin anlatıldığı, aksiyon oranı sıkmayan karakter tasarımları güzel Capcom firmasının Devil May Cry adlı PlayStation 2 oyunundan uyarlanan 12 bölümlük kısa ve öz bir animedir. Genellikle oyunların hayranları tarafından sevilen bir seri olmakla beraber  12 bölüm olduğu için de kısa bir şeyler izlemek isteyenlere iyi bir alternatif olarak gösterilebilir. Özellikle kırmızı ceketli bir suikastçinin çift silah kullanarak insan dışı varlıkları öldürdüğü başka bir seri izlemek isteyenlere tavsiye edilebilir. 

Bölüm Listesi:

01. Devil May Cry
02. Highway Star
03. Not Love 
04. Rolling Thunder                         
05. In Private                         
06. Rock Queen                       
07. Wishes Come True                         
08. Once Upon A Time                 
09. Death Poker                         
10. The Last Promise                   
11. Showtime!                       
12. Stylish!                           

01.İblisler De Ağlar
02.Otoban Yıldızı
03.Aşk Değil
04.Çakan Şimşek
05.Kişisel
06.Rock Kraliçesi
07.Dilekler Gerçek Oluyor
08.Geçmiş Zaman
09.Ölüm Pokeri
10.Son Söz
11.Gösteri Zamanı Olur Ki
12.Şık!


ANA KARAKTERLER

DANTEAnime ve oyunların ana karakteridir. İblis Sparda ve insan Eva’nın yarı iblis yarı insan çocukları. Babasını iblis güçlerinin bir kısmına sahiptir. Özellikle kılıç kullanma konusunda.
En sevdiği yemekler Jambon, Sarımsak ve Patatesli Karışık Spesiyal ve Çilekli Dondurmadır.
Yaptığı işlerden genellikle ancak bunları alabilecek kadar para kazanabilir
İş yapmadığı zamanlarda ya uyur ya da bilardo masasında boş boş toplara vurur. Bazen de Patty ile iddiaya girerler ama hiç kazanamaz.
İş başında olduğu zamanlarda 2 adet 45 kalibrelik silahı ve kılıcı ile işlerini gayet iyi halleder
Kılıcının adı Rebellion’dur ve doğru ellerde neler yapabileceğini Dante gayet iyi gösterir. Silahlarından biri siyah ve bir diğeri de beyaz renklidir. Kabzaların da annesi ve babasının resimleri vardı. İsimleri ise beyaz olan Ivory siyah olan ise Ebony (piyano tuşlarında da aynı isimleme kullanılır).


LADYDanta genelde onun getirdiği işlerle ilgilenmek istemez ama Lady’e olan borçlarından dolayı dante istemese de onun getirdiği işleri almak zorunda kalır. Bilardo da danteyi yenen bir başka bayandır. Danteye birçok ş yaptırıp para ödemediği gibi kendisi için aldığı kıyafetlerin faturalarını da Devil May Cry’a gönderir. Ana silah olarak büyük bir bazuka kullanır.


PATTY LOWELLİlk bölümde miras davası yüzünden ortaya çıkmıştır ve bütün seri boyunca da  Devil May Cry'da Dante ile beraber yaşamaya başlar. Dante’yle genelde iyi anlaşamazlar. Devil May Cry’ın dağınık olmasını ise hiç sevmez. 10 yaşlarında olmasına rağmen seri içinde önemli rol oynar.


MORRİSONDante'ye iblis yakalama işlerini getiren kişidir. Dante nedense bu işlerden tek kazancı günlük pizalarını ve çilekli dondurmalarını alabilmesidir. Geri kalan kısım şehre verdiği zararlar ve diğer borçları için kullanılır. En azından Dante öyle zanneder.


TRISHİblis avcısıdır. Dante gibi çift silah kullanır ve şimşek gibi bir yeteneği vardır. Anime’nin ortalarında Lady’e karşı dövüşürken ortaya çıkar. Sonraları Lady ile işbirliği yaparlar.


Bütün yazılar ve resimler kendi derlememdir.Alıntı yapılmamıştır.by _HEX

Linkback: https://anitr.com/forum/devil-may-cry-dmc-tanitim-t637.0.html

breakdown:
Eline sağlık. Güzel tanıtım olmuş.

Mangaka:
konun sabitlenmesini rica ediyorum çok güzel

uzumakijutaro:
Lady ve Trish karakterlerinde alıntı saptadım. Kalan yerlerin sana ait olduğu onaylandı ama Lady ve Trish karakterlerinin ilk cümleleri alıntıdır. Onları düzeltirsen tanıtımın resmi kılınır.

(click to show/hide)http://www.animesue.com/forum/devil-may-cry-dmc-t2282.0.html Alıntılara bu linkte rastladım.

_HEX:
Uyarı üzerine düzeltmeyi yaptım. Değişiklik gerektiren başka bir konu varsa lütfen uyarın.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git