Ga-Rei-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Ga-Rei  (Okunma sayısı 11910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _HEX

• Seviye 3
  • *
  • Karma 6
  • Alınan Beğeni: 0
  • I Love Limbo!
    • Profili Görüntüle
Ga-Rei
« : 28 Temmuz 2011, 17:31:57 »
GA-REİ

Ga-Rei-http://i3.photobucket.com/albums/y63/ShadowTitan/Manga/Ga-ReiVol01-ch00-cover.jpg

50+ Bölüm

Mangaka: Hajime Segawa

“Ga-Rei Serbest Kal!”

Lise öğrencisi olan Nimura Kensuke çocukluğundan beri ruhları görme yeteneğine sahip olan bir lise öğrencisidir. Babasının bir dojosu vardır ama bazı nedenlerden ötürü ablası ile beraber iki kişi hayatlarına devam ederler. Ruhlarla her an her yerde karşılaştığı için arkadaşları tarafından tuhaf bir çocuk olarak görülür. Bir gün bebek ruhlar (Shuten çocukları)  tarafından kovalandığı sırada kaçarken motosikletli bir kızla çarpışır. Çarpıştığı kısın da kendi gibi ruhları görebildiğini, hatta onlarla dövüştüğünü gördükten sonra hayatına artık yeni bir yarım günlük iş sahibi birisi olarak devam eder.

Tsuchimiya Kagura, lise birinci sınıf olmasına karşın hükümet tarafından görevlendirilmiş bir negatif ruh avcısıdır. Ailesi tarafından kendisine nesilden nesile aktarılan Shiro dediği Ga-Rei olan Byakuei (Beyaz İmparator) ile ruhlarını birleştirmiştir. Kensuke ile çarpışmaları ve onun da ruhları görme yeteneğiyle ilgilenir ve onunla tanışmak amacıyla okulunu değiştirir. Çevre Bakanlığının en üst düzey organizasyonu olan Doğaüstü Felaketlere Karşı önlem Odası’nın Acil Müdahale Departmanı’nda kendisi ile ortak olmayı teklif eder. Kensuke’nin teklifi kabul etmesi neticesinde ruh kovalama işlerine birlikte devam ederler.

Acil Müdehale Departmanı

Çevre bakanlığının Doğaüstü Felaketleri önleme konusundaki en önemli birimidir. Amacı insanların göremediği fakat tehdit oluşturma olasılığı bulunan ruhları ortaya çıktıkları yerde avlamak ve ya mühürlemektir. Birim lideri Mine Fujiko’dur. Kensuke de Kagura ile birlikte bu birimde çalışırlar. Birimde Kensuke ve Kagura ile birlikte çalışan Shikigami (Bir çeşit savunmaya yönelik büyü) kullanan Kyouko adlı yine bir lise öğrencisi ve Iwahata adında bir uzman daha vardır. Kensuke birimde görevlerini Kagura tarafından kendine hediye edilen Kuuatsushiki Taimaiaitou, Michael 12# adlı kılıç ile yerine getirir ve zamanla kılıcı kullanma konusunda ustalaşmaya başlar (babasının ona öğrettiği kendo bilgileriyle). Izuna Noriyuki ise departmana dâhil olmayan ama birçok alanda birime yardımcı bir istihbarat uzmanıdır. Birimin başı olan Mine Fujiko’nun torunudur. Bilgi toplama amacıyla Kudagitsune (Bir tilkiye benzeyen ve varlığını fark etmesi güç olan bir büyü) kullanır.

Ne zamandır karakter çizimlerini böylesine sevdiğim bir manga ile karşılaşmamıştım. Konu açısından bayağı malzeme barındıran bir konu olduğu için içerik açısından sıkıntı çekileceğini zannetmem. Çizimler genelde anlaşılır pek öyle karmaşa yok (Berserk’in tam aksine). Mangada canımı sıkan tek şey işin içine ecchi öğeleri yerleştirmeleri olmuş. Komedinin ise yerinde kullanılması okuma zevkini artıran başka bir etken. Zevkle okuduğum bir seri. Herkese tavsiye ederim.

Kagura ve Byakuei

Ga-Rei-http://24.media.tumblr.com/tumblr_lzm2mkR2Dq1r69sy4o1_500.png

by _HEX
"Bizler Tanrı değiliz, sadece gücümüz yetmediğinden değil. Bazen şeytanın ta kendisi olmaya çalıştığımızdan" Nicholas D. Wolfwood

Ga-Rei-http://i56.tinypic.com/2aakeh1.jpg

Çevrimdışı Dromenda

• Moderatör
  • *
  • Karma 38
  • Alınan Beğeni: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ga-Rei
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2011, 17:52:20 »
Ana konusu Bleach'e benziyor.Yada Bleach buna benziyor :)

Güzel paylaşımın için teşekkürler.Güzel bişiye benziyor.Fakat daha izleyeceğim çok anime var onlar bittikten sonra anca izlerim :)

Çevrimdışı _HEX

• Seviye 3
  • *
  • Karma 6
  • I Love Limbo!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2011, 18:12:24 »
Yorumun için teşekkürler.
İzlemek derken sanırım bu manganın Ga-Rei Zero adlı animesini kastediyosun.
"Bizler Tanrı değiliz, sadece gücümüz yetmediğinden değil. Bazen şeytanın ta kendisi olmaya çalıştığımızdan" Nicholas D. Wolfwood

Çevrimdışı Dromenda

• Moderatör
  • *
  • Karma 38
  • Alınan Beğeni: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2011, 19:25:58 »
Of.Yok ya yanlışlıkla yazmışım aklım hep animelere gidiyor.Hata için üzgünüm^^

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 25
  • Alınan Beğeni: 30
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2011, 20:41:37 »
Çizimi fena diil.Mangası için bi bakiimm....
''Hayatın yedek kulübesinde oturmaktansa sahada olmayı yeğleyin'' Ayumi-san

Çevrimdışı Wizy

• Yönetici
  • *
  • Karma 71
  • Alınan Beğeni: 208
  • Anitr.Com
    • Profili Görüntüle
    • Anitr.Com
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2011, 21:03:20 »
Tanıtım için teşekkür ediyorum ^^ Böyle alıntısız tanıtımlar hem kişinin saygısını hemde sitenin değerini arttırmakta büyük artılar sağlıyor  :8:

Çevrimdışı _HEX

• Seviye 3
  • *
  • Karma 6
  • I Love Limbo!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2011, 16:03:38 »
Elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum. Beğenmenize sevindim.

Çevrimdışı Amahara

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 9
  • Alınan Beğeni: 14
    • Profili Görüntüle
    • Blogger
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2013, 21:45:10 »
İlk olarak animesini izlemiştim manganın. Yomi'nin büyük hayranıyımdır asdf Tarzı sağolsun :d Bir de katana kullanan kızlara karşı sempatimden ötürü xD

Konusu öyle aman amanlık bir manga olmasada çizimleri güzeldi. Genede erkek karakteri başrol hiç sevmedim adfs Öyle aman amanlık bir manga olmasada kendini okutturuyor. Ama yinede içindeki birkaç kısım benim fflerime ilham olmuştur o açıdan çok severim kendisini *-*