-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Anket

En güçlü sannin sizce hangisi?

Jiraiya
Orochimaru
Tsunade

Gönderen Konu: En güçlü sannin sizce hangisi?  (Okunma sayısı 20934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 0
  • Nasıl bakarsan öyle görürsün..
    • Profili Görüntüle
En güçlü sannin sizce hangisi?
« : 04 Eylül 2012, 02:04:04 »
-http://static.tumblr.com/xq4hfdq/Gsbm7j060/jiraiya.jpg

-http://img127.imageshack.us/img127/9858/011orochimaruvx3.jpg

-http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120408125634/naruto/images/1/14/Tsunade_newshot.png

Son Ekleme: 04 Eylül 2012, 02:07:04
benim seçimim kesinlikle jiraiya bunun sebebi ise
(click to show/hide)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
Ynt: En güçlü sannin sizce hangisi?
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2012, 02:25:58 »
Aslında çok zor bir soru benim için. Çok düşündüm bu konuda... Jiraiya daha güçlü demek çok istiyorum ama son manga olaylarından sonra Orochimaru demeden edemeyeceğim malesef ^^

SEBEP(manga okumayan bakmasın)
(click to show/hide)
-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2012, 02:47:10 »
Bence de Orochimaru daha güçlüdür hem Edo Tensei var hemde öğrendiği yasak teknikler var kendini her şekilde yenileyebiliyor tabi bu onun için riskli ama yinede büyük bir artı , üstelik Naruto Kyuubi modundayken onunla uzun süre mücadele edebilmişti. Ama Jiraiya Naruto'nun Mührünü biraz gevşettiği zaman ağır yaralanmıştı. Ayriyeten Hiruzen Sarutobi ile yaptığı savaşda var , 3. Hokage Orochimaru'yu yenemediği için Shinigami Jutsu'sunu yaparak Orochimaru'nun el mühürlerini saf dışı bıraktı malesef bunun karşılığında da öldü. Herhalde herkes Hiruzen'in Jiraiya'dan iyi olduğu konusunda hemfikirdir. Üstelik Orochimaru vs Jiraiya-Tsunade dövüşünde de Orochimaru el mühürleri kullanamıyordu yanlış hatırlamıyorsam.   

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

Çevrimdışı Utauyo

• I'm an orange
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 19
  • Alınan Beğeni: 3
  • Şidori !
    • Profili Görüntüle
    • AniTr
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2012, 02:49:08 »
Sırayla hepsini değerlendirmeye çalışacağım...

(click to show/hide)

Daha fazla uzatmadan listemizin birinci sırasına "Orochimaru"yu yerleştiriyoruz...
-http://i.imgur.com/gR99JEP.png

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2012, 11:04:49 »
amacım tartışmak değil ama bana mantıklı gelen görüşlerimi bildirmek istedim sadece :) orochimaru kyubii olan naruto ile karşılaştığında kaçarak kurtulabilmiştir jiraiyanın ise kyubi ile olan mücadelesi hala sırdır kaçmamış ve ağır bir yara almıştır orochimaru vs tsunade ve jiraiya'da ise jiraiya tsunadenin verdiği ilaç yüzünden zor ayakta durmaktadır tamam kabül akıl almaz tekniklere sahip orochimaru ama jiraya'yı da hor görmeyelim kendine has teknikleri ve sennin mod'a sahip painlerin 3ünü devirmiş sırrını bilseymiş diğerlerini de devirebilecek kapasitede ki efsanevi bir ninja 3. hokageye gelince yaşlı olmasına rağmen ilk 2 hokageyi shiniigami tekniğiyle olsada yenmiştir teknik tekniktir kendi canına mal olsa dahi orochimaruyu da yenmiştir bence sonuçta orochimaru kaçmak zorunda kalmıştır   Saygılar :D

Çevrimdışı Nightwolf

• Nightwolf-sama,yeni çevirmen ve sensei!
  • Seviye 2
  • *
  • Karma 4
  • Change! Nabikanai nagasarenai yo!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2012, 12:21:07 »
Kesinlikle Orochimaru.

-Massalia
-Thencre
-UchihaSasuqe
-Mikroq

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2012, 14:21:19 »
Orochimaru güçlü olabilir, ama toplama bilgisayar gibi onun geni şunun dnası bunun gözü öbürünün ayağı hesabı bence güç bu değil. O yüzden ben Orochimaru en güçlüsü diyemem. İnsanlıktan çıkmış ne olduğu belirsiz bir şekle girmiş. Bumu güç normal şartlarda onlarca kez ölmesi gereken bir adam girdiği garip şekilden dolayı ölümsüz bir hal almış. O Yüzden Orochimarunun gücü kenarda kalsın. Eşit şartlar altında bakarsam bence Jiraiya en güçlüsü.
-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı tohatlı

• Atatürk Üniversitesi Bilgi Işlem Personeli
  • Seviye 5
  • *
  • Karma 1
  • ismim => MURAT
    • Profili Görüntüle
    • yönetim kadrosunda'yım sitemize beklerim
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2012, 17:50:53 »
Bence de Orochimaru daha güçlüdür hem Edo Tensei var hemde öğrendiği yasak teknikler var kendini her şekilde yenileyebiliyor tabi bu onun için riskli ama yinede büyük bir artı , üstelik Naruto Kyuubi modundayken onunla uzun süre mücadele edebilmişti. Ama Jiraiya Naruto'nun Mührünü biraz gevşettiği zaman ağır yaralanmıştı. Ayriyeten Hiruzen Sarutobi ile yaptığı savaşda var , 3. Hokage Orochimaru'yu yenemediği için Shinigami Jutsu'sunu yaparak Orochimaru'nun el mühürlerini saf dışı bıraktı malesef bunun karşılığında da öldü. Herhalde herkes Hiruzen'in Jiraiya'dan iyi olduğu konusunda hemfikirdir. Üstelik Orochimaru vs Jiraiya-Tsunade dövüşünde de Orochimaru el mühürleri kullanamıyordu yanlış hatırlamıyorsam.   

aynen katılıyorum adam el muhuru kullanmadan götürüyo ıkıye tek...
(click to show/hide)
Acık ara farkla oroç..
Sitemiz'e beklerim = >  http://www.direkfilm.com/

http://www.direkfilm.com/  <= Sitemiz'e beklerim

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • Alınan Beğeni: 12
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2012, 18:55:53 »
Zekasını kullanmak da bir güçtür orochimaru'nun gücü yadsınamaz.

Ama benim gönlümün birincisi Jiraiya-sensei  :utandim:
-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2012, 19:15:05 »
Zekasını kullanmak da bir güçtür orochimaru'nun gücü yadsınamaz.

Ama benim gönlümün birincisi Jiraiya-sensei  :utandim:
Kesinlikle katılıyorum. Edo tensei olsun yasak teknikler olsun habire ağzından bir şeyler çıkarması olsun hepsi gücünün bir parçasıdır bence. Yani teknik tekniktir ne kadar iğrenç olursa olsun. Zeka denen olgu kaba kuvvetten her zaman üstündür ve bu olguyu hiçe saymak olmaz. :) Benimde gönlümde Jiraiya sensei var. İnsan olarak ve bir ninja olarak mükemmel birisi , bu zaten saygı duyduğum bir şey ama 3 sennin'in hikayesi Naruto , Sasuke , Sakura üçlüsünün hikayesi ile aynı. Yani animenin ana karakteri Jiraiya olsaydı kesinlikle Jiraiya en güçlü derdim. Ancak animenin ana karakteri Naruto. Ve ne yazık ki Jiraiya'da arkadaşını nefret kuyusundan çıkaramamış bir karakter bu yüzden Naruto'nun Sasuke'yi değiştirebileceğini düşünüyorum. Orochimaru ise kesinlikle en güçlü sennin'dir diye düşünüyorum. Çünkü isterse kendi kuvvetine 1. ve 2. Hokage'yi hatta Madara'yı bile ekleyebiliyor. Böyle bir gücün karşısında ne Jiraiya durabilir ne Tsunade. 3. Hokagede duramadı bunu da gördük.     

(click to show/hide)

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2012, 19:32:14 »
Bana göre de tartışmasız Jiraiya,hem o güce erişip hem de diğerlerine göre arkasında daha iyi öğrenciler bırakan bir sanin,Belki ninja dünyasına kalıcı çözümler bulamadı,ancak onun verdiği temelle bunu bulacak öğrenciler yetişirdi, Orochimaru'nun amacı kendince iyi olsa da (bundan kastım varoluşun ardındaki sebebi bulma muabında) onun gibi amaçlarına körü körüne kaptırmayıp güç kadar iradenin de önemli olduğunu bizlere gösteren bir karakter.Güç konusunda belki farklı yetenekleri olduğu için tartışılır,ama yine de Tsunade hariç,Jiraiya'yla Orochimaru'nun birbirine denk olduğunu düşünüyorum ben:)

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2012, 23:37:13 »
tartismasiz itachi en guclu ve en zeki ninjalardan biridir. itachi orochimaruyu sadece genjutsu ile ezerken jiraiya icin olan sozlerine ne diyorsunuz bence bu jiraiyanin gucunun en buyuk kanitlarindan biri

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2012, 23:47:07 »
Itachi köye kimseye zarar vermek için gelmedi ki sadece Danzou'ya mesaj vermek için köye gitti (Ben hala buradayım) Itachi'nin Jiraiya ile dövüşmek isteyeceğini düşünmüyorum. Üstelik Itachi Jiraiya'dan daha güçlüdür diye düşünüyorum. Itachi hep Konoha'yı ve orada yaşayan insanları sevdi. Itachi gibi içinde büyük bir acı saklayan kimseler gerçek hayatta güçlü olan kimselerdir. Jiraiya'nın Itachi'yi yenebileceğini düşünmüyorum. (Sumimasen ^^)

(click to show/hide)

direncefe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2012, 00:14:08 »
orochimaru bariz bi şekilde 1. taa 4 kuyruklu savaşından beri böyle benimsedim ben
jiraiya yerde ahh uhh diye uzanırken o form karsısında,kollarını kullanamayan adam şov yaptı

itachi jiraiya'yı yenmek için çok toy daha  :ihih2:

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Eylül 2012, 01:42:48 »
O zaman Orochimaru'yu nasıl yeniyor ? Madem o kadar toy.

(click to show/hide)