Favori ilk 5 animeniz?-http://www.anitr.com/anitr_manga.png
  • Favori ilk 5 animeniz? 5 1
Currently:  

Gönderen Konu: Favori ilk 5 animeniz?  (Okunma sayısı 73828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _mAgy_

• Dearest LayLa
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 10
  • Alınan Beğeni: 11
  • Üşengeç Mühendis
    • Profili Görüntüle
Ynt: Favori ilk 5 animeniz?
« Yanıtla #15 : 08 Mayıs 2011, 14:35:57 »
1-One Piece: Tahtından indirebilecek bir anime izlemedim henüz. Karakterler nadiren ağlar, ağlayınca da komik ağlar, evet evet komik. Oda-sensei gerçekçi çizimleri sever çünkü, böyle romantik romantik ağlamazlar. Salya sümük allah ne verdiyse. Fakat izlediğim animeler içinde beni en çok ağlatandır One Piece. Bir seri dostluğu, 'nakama' olmayı daha güzel nasıl işleyebilir bilmiyorum. Ana karakterimiz Luffy içi doldurulmak için uğraşılmış diğer ana karakterlere benzemez. Doğuştan delidir, sevdalıdır. Öylece bir fıçının içinden çıkıverir ve ''Kaizokuo ni ore wa na ru!'' der. Sonrasında ise serinin en bağlayıcı özelliği olup çıkar. Öyle bir yürek vardır ki bu çocukta ilk tanıdığında 'salak bu' diyen herkes sonrasında Luffy tişörtleri giyip gezecek kıvama gelirler. Sadece Luffy için bile izlenebilir. 5 dakika için 3 kere güldürüp 2 kere ağlatabilir. Yerimizden zıplattığı ve evin içinde koşturduğu sahneleri sayamadım zaten. He tek olayı Luffy midir tabiki hayır. Diğer karakterlerde çok orjinal ve iyi işlenmiş karakterler. Hepsinin bir hikayesi ve hayali var. Birbirlerinden çok farklılar ve dışarıdan bakıldığında yanlışlıkla bir araya gelmiş gibi görünürler fakat 'nakama' denilen şey bu tayfada anlam bulur. Ve tabiki karakterlerden bile daha çok hayranlık duyulacak bir özellik ararsak, bu Oda'nın inanılmaz hayal gücüdür. Her gidilen ada özenle çizilmiş ve düşünülmüştür. Gerçek bir macera yaşatır insana oturduğu yerden. Neyse ben yazdıkça yazarım buna. Mükemmel, kusursuz vs işte daha bir hatasını bulamadım. Biraz da aşk olsaydı iyiydi tabi de onu da çok aramıyor insan bunca güzelliğin arasında. İkinci sıraya geçeyim. :D

2-Code Geass R1&R2:Kısa seriler daha başarılı ve etkili oluyor çoğu zaman ama Code Geass en bi güzeli. Bir animeden isteyebileceğim her şeyi verdi bana. One Piece için bile bunu söyleyemem belki, zira aşk sevgi güzeldir ayarı iyi yapılırsa. Code Geass'te yok yok. İki sezonu 3 günde izletip göz numarası büyütür. Ters üçgen kafalar da hoş bir çizim olarak aklımda yer etti.

3-Death Note: Anlatmaya gerek olduğunu sanmıyorum. :D

4-Naruto&Naruto Ship.: Kalite olarak Bleach'ten çok daha üstün olduğu için 3. sırada kendisi. Lakin Bleach'in de yeri ayrıdır. Naruto yine öncelikle ana karakterle beni fethetmiş bir seri. Başlarda sinir olduğum(ciddi ciddi ağzını burnunu dağıtmak istediğim) bir karakter olan Naruto resmen elimizde büyür ve evin biraz fazla hareketli, baş belası küçük veledi olur. Bir kardeş gibidir benim için. Ağlayınca ağlarım, gülünce gülerim. Çok çok severim. Bunun dışında kurgu çok iyi. One Piece'e göre kısır bir konusu olmasına rağmen Kishimoto neredeyse hatasız götürüyor seriyi. Ve tabiki duygusallık yönü. Bu serinin en belirgin özelliği budur bence. Gözlerin düşmesi nasıl bir şeymiş gösterebilir. Zırıl zırıl ağlamaya birebir.

5-Bleach: Karakterlerine öyle bir bağlandım ki Tite Kubo'nun saçmalıklarını görmüyor gözüm. Ayrıca içinde bir Soul Society arc barındırır. O arc şimdiye kadar izlediğim en iyi shounen arclarından bir tanesi. Dövüşler katana marifetiyle yapıldığı için ve uçmaca, patlamaca, bağırmaca çok olduğu için bu konuda Naruto'dan daha iyi kanaatimce. İzlerken yerinde duramıyor insan. Çok sağlam karakterleri var. Tek bir karakter( sadece o adamı ya da kadını görme sevdası) bir kaç on bölüm izletebilir. Zaraki Kenpachi'yi tanıyıpta ortaya çıkınca saygı duruşuna geçmeyeni görmedim henüz mesela. Ayrıca benim için bir artısı daha var, izlediğim shounenler içinde gerçekten güçlü bir kadın karaktere sahip ikinci anime.(Fairy Tail henüz bitmediği için bu listede yok. Ama Erza'yı görmek bile yetti.)

Şimdi bu listenin hiçbir yerine koyamadığım bir seri daha var. Neden koyamadım, çünkü kendisi yukarıdakilerden tür olarak çok farklı. Koysam One Piece'in yanına koyacaktım o da epey absürd olurdu, bu sebepten ayrı bir başlık kendisi. Josei&Shoujogillerin baş tacı ettiğimi,

NANA:Ne desem bilemediğim seri. Sadece anime olarak yazmak doğru değil aslında, mangasıyla beraber beni kendine resmen aşık etti Ai Yazawa. Karakterlerin her biri için ciddi ciddi psikolojik çözümlemeler yapılabilir. Hiçbirisi boşuna çizilmemiş, her biri farklı zayıflıklar ve yaralar taşıyor. İnsan denen varlığın kusurlu doğası, zayıflıkları, gizli arzuları her şeyiyle işlenmiş. Hiçbirisi için en sevdiğim karakter diyemem çünkü hiçbirisi ölümüne bağlanılası karakterler değil. Alayı sorunlu. ( ;D ) Fakat buna rağmen farkında olmadan insanı hikayeye dahil ediyor ve hiç haz edilmeyen bir karakter için ağlatabiliyor. Yazawa-sensei bu kadar gerçekçi bir şey yazabilecek kadar ne yaşadı merak etmiyor değilim ama kendisini çok takdir ettim. Bunları bilmek ayrı, sevimli bir aşk hikayesi umarak pc başına geçen okuyucuyu bu çarpık hikayeye bağlamak çok farklı şeyler. Karakterleri ve yaşanan olaylar insanda başta yok artık etkisi yaratsa da aslında etrafımızda ve hatta içimizde 'Hachiko' denen 'salak'tan (Esas kız o olduğu için onu yazdım.) bir şeyler bulmak çok mümkün. Özellikle mangasına devam edilirse Yazawa'nın akılsız bir çocuğu yavaş yavaş olgun bir kadına dönüştürmesini, hatalarla dolu bir gençliği de ödenen bedellerin ağırlığıyla şekillenmiş bir geleceğe taşımasını görmek hem insanın içini acıtır hem de bir yerlere Ai Yazawa ismini baya baya 'kazır'. İnsan mısın Yazawa-sensei de dedirtir. İstersen cin ali çiz yine de okurum da dedirtir.

Meraklısına not: NANA malesef Yazawa'nın ağır bir hastalık süreci yaşaması ve ardından 1 senedir hiçbir şey çizmemiş olması sebebiyle çizim işlerini askıya almasıyla yarım kalmış bir seri. Ne zaman devam edeceği bilinmiyor. Animesi manganın 42.chapterına kadar gelmişti, en son 84.chapter çıktı sanırım 2009'da. O tarihten beri hala sevenlerinin unutamadığı, yollarını gözlediği bir başyapıt. (Aşık olmak.) Yine meraklısına not, Paradise Kiss aynı mangakanın bir başka güzelliğidir. Mangasını tavsiye ediyorum, eğer imkan varsa. Anime biraz sıkıştırılmış, kırpılmış vs. Çizimlerde kötü. Mangası tadından yenmez ama. He manga okumam ben diyorsanız animesi de izlenesidir.

Çevrimdışı _HEX

• Seviye 3
  • *
  • Karma 6
  • Alınan Beğeni: 0
  • I Love Limbo!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Mayıs 2011, 18:33:16 »
1-Death Note

2-Devil May Cry

3-Dragon Ball

4-Busou Renkin

5-Afro Samurai/Resurrection

"Bizler Tanrı değiliz, sadece gücümüz yetmediğinden değil. Bazen şeytanın ta kendisi olmaya çalıştığımızdan" Nicholas D. Wolfwood

Favori ilk 5 animeniz?-http://i56.tinypic.com/2aakeh1.jpg

Çevrimdışı nosferatu

• Seviye 1
  • *
  • Karma 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Mayıs 2011, 19:28:09 »
1-Hellsing (dahaçok ova serisini sevsemde beni animeye başlatan bu seridir :)
2-Bellzebub (yeni çıkan bi anime ama her bölümü beni çok güldürüyor içinde şeytan ve doğa üstü konular işlensede her seferinde  dalgageçen mizahi bakışı kendini izlettiriyor  ;D
3-Durarara (ilk bölümleri biraz sıksada sonradan akıcı olmayabaşlıyor özellikle shizuo karakteri beni bağalayan etken oldu :D 
4-bleach (her bölümü heycanlı ve engüzel yanı çok havalı  karakterleri olması savaş sahneleri ve filimleri çok güzel olan bianime ama en kötü yanı filler bölümlerin çok uzun ve saçma olması  ilk bikaçına katlanılabilir ama sonra çok sıkmaya başlıyor :-\ yinede güzeldir  :D
5- death note (kesinlikle ilk bölümden itibaren kendine baglıyor animeyi sevmeyen kuzenim bile sonuakadar izlemiş ve hayran kalmışdı sonları biraz garip ama kesinlikle izlenmesi gereken bi anime  :muzik2:
 :ihih2:

Çevrimdışı shadlerss

• Shadlerss
  • Seviye 5
  • *
  • Karma 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Mayıs 2011, 00:03:27 »
@ Naruto & Naruto Shippuuden
@ Bleach
@ Great Teacher Onizuka
@ Death Note
@ Devil May Cry

Çevrimdışı Mangaka

• I'm Dark Angel
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Haziran 2011, 21:01:51 »
1-Shugo chara
2-Sailor Moon
3-K-ON
4-Neon-
5-NARUTO
(click to show/hide)

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 25
  • Alınan Beğeni: 30
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2011, 15:29:55 »
Hıımmm sıra bana mı geldi?
1-Naruto-Shippuuden  [:ok:]
Yabancı kanallarda izlediğim ve sitelerdende tr altyazılısını ( oh be)bulup izlediğim tesadüfende figürlerini aldığım karakterlerinide sevdiğim bi anime seri.Hatta insana arkadaşlığın sadece kelime olarak kullanılmadığını öğreten güzel konulu düşmanlarıda (painler)havalı ne biliim işte güzel ya üffff  ::)
2-One Piece  [:korsan:]
Hem komik hemde maceraları güzel.Samurai 7 filminden esinlenen 7 kişilik bi gurup.Birbirlerine bağlılıklarıylada onları kaliteli yapanda bu.Keşke benimde böyle arkadaş gurubum sırtıma güvenle dayanabileceğim ve bana inanan yarı yolda bırakmayan arkadaşlarım olsa diyeceğim türten bi arkadaşlık görüyorum.Çizimi değişikde olsa izlettiriyor.
3-Fairy Tail  :tmm:
One piece'i çizen çizdi galiba diip konusunu okuduktan sonra hadi bunu da izleyelim dediim anime.Komikde  ;D
4-Claymore
Değişik güzel bi anime... 2.sezonu çıkacak dedilerdi ama bi ses seda yok!!!???
5-Lady Georgie  :dut:
İlk animem  :utandim: Ve aşk var.... Bi kızı seven 2 kardeşin aşkı ve ortada hiçte ısınamadıım ama Georgie'ninde Onda ne buldu diycem bi gençle yaşadıı aşk var.  8)
''Hayatın yedek kulübesinde oturmaktansa sahada olmayı yeğleyin'' Ayumi-san

Çevrimdışı Itachi

• Seviye 3
  • *
  • Karma 2
  • Tensa Zangetsu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Ağustos 2011, 16:35:02 »
1-Bleach
İyiler hep kazanır saçmalığı olsa da, çorapla parmak arası terlik giyilse de, filler üstüne filler olsa da ichigosu, urukiorası, starkı, grimmjowu, uraharası ile beni kendine bağlayan animedir. zaten kubonun o kadar tepkiden sonra adam gibi bi arc yapacağı kesin.  :k:

2-Naruto
Ahhh Itachi yaktın beni. 400 küsürlük animeye sırf senin için başladım. (geceleri Itachi sevgisinden ağlamak  :bnn: ) hele mangası ayrı bi güzel. nii-samanın narutoya verdiği güç filan uzun muzun ama sürüklüyo lan bu anime  :? neyse daha fazla spoilere girmeyelim :D

3-Hellsing
Alucard desem yeterli olur heralde  ;D

4-Claymore
Konusu çok güzeldi savaş sahneleri bleach'ı geçer bence. Çizimlerini de beğendim ve etkileyiciydi ama biraz daha uzun olabilirdi :uhu:

5- Samurai Champloo
Bence shounen türünün en güzel örneklerinden. ana karakter mugen breakdansçı bir samuray hem agresif hem de komik ;D onurlu samuray jini de byakuyaya benzetebiliriz (byakuyanın kibirli olmayan ve kaşlarını çatmayan versiyonu  :8: )

Çevrimdışı Selin20

• Seviye 7
  • *
  • Karma 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Ağustos 2011, 18:19:13 »
1-Naruto&Naruto shippuuden : İlk başladığım aynı zamanda ilk izlediğim anime serisidir.Komedi ve macera gibi şeyler içerir.Beni Naruto animesi ile tanıştıran arkadaşma teşekkür ediyorum. :hero:

2-HSD Kenichi :Naruto'dan sonra izlediğim anime serisidir.Çok güzel bir anime.Animesini niye bitirdiler ya??  :8:

3-Bakuman : Naruto ve HSD Kenichiden sonra izlediğim anime serisidir.Başta tanıtımı ilgilimi çekmişti izledim ve fanıyım.

4-Angel Beats: bu 6. filan izlediğim bir serisidir.Herkes tavsiye edince izlemiştim ve çok güzel bir anime.

5-Drongall Ball 1 : Daha seriyi bitirmediğim için bir yorumda  bulunmayacağım.

İçlerinden en çok Naruto&Naruto Shippuden'i severim.One Piece'i birkaç arkadaşım tavsiye etmişti ama siz tavsiye edermisiniz?? :?

Çok uzattım galiba.
İmza yapacak biri arıyorum.

Çevrimdışı mehtappp

• Seviye 1
  • *
  • Karma 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Ağustos 2011, 02:58:44 »
Her izlediğim yeni anime sonrası değişen liste.

1.KAİCHOU WA MAİD SAMA:Her daim favori animem.Konusu sıradan gelebilir ancak gerek karakterleri gerekse kurgusuyla eğlenceli ve bana "ah" lar çektirten romantik-komedi tarzında bir seri."Usui takumi" karakteri  bu animeyi sevmem için yeterli. :8:

2.CLANNAD/CLANNAD AFTER STORY: İlk sezonu ikinci sezona temel olan ve ikinci sezonun 15. bölümünden sonra beni bitiren anime.Bu anime nasıl sevilmez ki. :puf2: Müzikleri de bir o kadar güzel ve etkileyici.

3.BASİLİSK:İlk izlediğim animelerden biri.Onca dövüş sahnesinin ve kanların arasına serpiştirilmiş Oboro-Gennesuke aşkıyla beni etkileyen ve ağlatan anime. :uhu:

4.ANGEL BEATS:Kısa ve öz bir seri.Başlamadan önce konusunu beğenmemiştim ancak izledikten sonra fikrim tamamen değişti.Animede yer alan tüm müzikler çok iyi.Karakterlern yaşamları iyi analiz edilmiş.

5.GOSİCK:Şuana kadar izlediğim animelerde egrçekten şirin olduğunu düşündüğüm tek karakterin olduğu seri.Konusuyla farklı ve ilgi çekiciydi.Özellikle "Victorica'yı" çok sevmiştim.

Çevrimdışı Anya

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
  • I have come to deliver some bad luck ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 31 Ağustos 2011, 23:54:29 »
1.Bleach;İzlediğim ilk anime olmasada,bölüm sayısını görünce izlemekten çekinsemde sonunda başladığım ve benim için herzaman en üstte olacak olan animedir.Özellikle şu nedenden dolayı seviyorum diyemeyeceğim,Bleach'ı Bleach olduğu için seviyorum.

2.Fairy Tail;Büyücülere fazla ilgim olmasındanmıdır bilemem oldukça sevdiğim bir animedir.Gülmekten öldüğüm gerçeğini es geçemeyeceğim,evet daha komik animeler var ama Fairy Tail'in yeri çok başka benim için.

3.Death Note;Animelere beni iyice bağlayan seridir.Anime olduğunu bilerek izlediğim 2. animedir.Light ve L ' in çekişmesini izlemek hoşuma gidiyordu.Belli biryerden sonra eski tadı kalmasada Deat Note beni oldukça etkileyen bir seriydi.

4.Kaichou wa maid sama ;Bu animeyi izleyip sevmeyen kız sayısının az olduğunu düşünüyorum.Konusu oldukça hoşuma gider.Tamam kabul ediyorum,Kuuga yüzünden bu animeye bağlanmış olabilirim.Herkezin aksine ben Usui'den çok Kuuga'yı seviyorum.

5.Durarara!;Nasıl açıklayacağım bilemiyorum,kelimelere dökemeyeceğim Durarara!'yı izlerkenki duygularımı.Oldukça eğlenceli bir seriydi.Yüzlerce , binlerce kez baştan izleyebilirim.Konusu oldukça hoş fikrimce.

Aslına bakarsanız bu 5 animede benim için herzaman 1. sıradadır.Hiçbirinin birbirinden üstün göremem.Eğer 1. sıraya 5 tane anime yazıp ardından 2. , 3. ... diye devam etseydim abest kaçardı o nedenle böyle yaptım.
Favori ilk 5 animeniz?-http://imageshack.com/scaled/large/12/8xm.gif
''İnsanların korktukları iki şey vardır : Bunlar ölüm ve utançtır. Ölümün üstesinden gelmeye çalışanlar aptaldır. Ama utançlarının üstesinden gelmeye çalışanlara gülmem. O tip aptalları severim.'' (Sakata Gintoki)

Çevrimdışı Hell Butterfly

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Eylül 2011, 13:58:03 »
1.Full Metal Alchemist Brotherhood. -Üstüne tanımayacağım yegane anime.-
2.Gintama
3.Death Note
4.Code Geass
5.Tengen Toppa Gurren Lagann

Çevrimdışı typhoon

• Seviye 2
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 1
  • çok çalışıyorum galiba!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Ekim 2011, 11:21:04 »
1- sora no otoshimono ( izleyince anlaşılıyor arkadaş bana söyletmeyin işte)
2- gun grave (resmen ağlatacaktı beni çok duygusal ve hareketli bi animeydi)
3- amagami ss (kızların hepside güzeldi :))
4- kurohitsugi (ne biçim kurgusu vardı çok hoş)
5- code geass (zekice olmasından dolayı)
Favori ilk 5 animeniz?-http://desmond.imageshack.us/Himg188/scaled.php?server=188&filename=95654.jpg&res=medium

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Kasım 2011, 01:54:30 »
1. Naruto
2. Rurouni Kenshin
3. Shaman King
4. Hellsing
5. One piece

1 ve 2 numara hariç her an değişebilir favori anime listem  ;D

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

Çevrimdışı alee

• Seviye 2
  • *
  • Karma 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 18 Kasım 2011, 09:58:11 »
 :ds2: 1-ONE PIECE :ds2:
2-Death Note
Hellsing
Samurai x
Fma 2
Favori ilk 5 animeniz?-http://c1111.hizliresim.com/r/d/h0hv.jpg

Çevrimdışı massalia

• Karneval - Yogi sama *_*
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 40
  • Alınan Beğeni: 4
  • Yesrib chan gaaalp ben
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Kasım 2011, 05:01:40 »
1-fairy tail :k:
2-one piece
3-naruto
4-angel beats
5-claymore
Favori ilk 5 animeniz?-http://i.imgur.com/MCsfaU8.png

İskender feth ettiği yerlere baktı ve ağladı.Çünkü artık,feth edilecek başka bir dünya kalmamamıştı...

Prenses ve Ejderha
Natsu ve Lucy

(click to show/hide)