Gönderen Konu: Bijuular (Tanıtım)  (Okunma sayısı 41629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Strawberry

 • Natsuyuki
 • Emektar Üye
 • *
 • İleti: 289
 • Karma 51
 • Alınan Beğeni: 1
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
Bijuular (Tanıtım)
« : 02 Ağustos 2012, 21:47:44 »
Tanım ve Genel Özellikleri;

Bijuular,kuyruklu efsanevi iblis yaratıklardır. Toplam 9 tane bijuu bulunmaktadır. Hepsi farklı özelliklerde ve güçlere sahiptir. Her birinin kuyruk sayısı farklı ve kuyruk sayılarına göre adlandırımaktadır... Bijuular olağanüstü miktarda çakraya sahiptirler.
İçlerine Bijuu mühürlenmiş kişilere ise jinchuuriki denilir. jinchuuriki, bijuuyla birleşince akla hayale sığmayacak bir güç elde edebilir.

Her bir  bijuunun gücü kendine has güçleri ve ortak güçleri olmak üzere ikiye ayrılır.
Ortak güçleri; her bijuu ball yapabilir ama bazıları yani 5 kuyruğun aşağısındakiler bijuu ball yapabilmek için bijuu formuna girmelidir.

Tam ve kemik olmak üzere de iki formları vardır;kemik formu bijuu kuyrukları çıktıgında birkaç kemiğin bijuunun etrafını sarma ile oluşur, bu formda iken bijuu daha güçlüdür ve daha dayanıklıdır yapacağı saldırılarda bir o kadar artmış olacaktır.Tam forma ise,bu formda iken bijuu şeklini alıp onu kontrol etmek mümkündür ve oldukça güçlü olur.Ancak bu forma bijuu üzerinde tam güç kontrolüne sahip jinchuurkiler girebilir,Eğer Jinchuuriki, kendi bijuusu üzerinde tam  kontrole sahip değilse,ev sahipliği yaptığı bijuu, jinhuurikinin bedeniyle tamamen canlanır ve taşıyıcının benliği kaybolur.Benzer bir şekilde ise bijuusunu kaybeden Jinchuuriki ölür.Ayrıca bijuuların kullandığı elementi kontrolü sağlayabilirse,kekkai gekkai de olsa,jinchuuriki de kullanabilir.Bijuular  (Tanıtım)-http://4.bp.blogspot.com/-k0WzmkOvQuw/TbYTRYWiirI/AAAAAAAAAWQ/spriUaTYGm8/s1600/gaarashukaku.png

Adı: Ichibi no Shukaku, veya Suna no Shukaku (Çölün Shukaku'su).
Cinsiyet: Erkek
Hayvan türü:Tanuki.(Rakun köpeği)
Jinchuuriki:Gaara.
Özellikleri: Rüzgar ve Kumu manipüle etmek.
Şimdiki Durumu:Akatsukinin elinde,Deidara tarafından yakalandı.
Extra Info.:Japon mitolojisinde 5 elemenin ustasından biri elemnti rüzgar.
Tüm bijuular arasında gücü 8.ci dir.

Babası Yondaime Kazekage isteğiyle Chiyo nine tarafından Gaaraya mühürleniştir... Shukaku tarafından ele geçirilen taşıyıcılar geceleri korkudan uyuyamazlar. Taşıyıcı uykusuzluk belirtileri baş göstermeye başladığında göz kenarlarında siyah halkalar meydana gelir. Eğer kişi uyursa, Shukaku kişiliğini yavaş yavaş yer ve bir süre sonra kişiliği tamamen yok olur. Uyuyamadığı için taşıyıcının kişiliği giderek dengesizleşir. Taşıyıcı uyurken Shukaku'nun gücü sınırlıdır.

Bijuular  (Tanıtım)-http://3.bp.blogspot.com/-p4RFCobsasw/TbYTv_jsUlI/AAAAAAAAAWU/ieb8K33aHKE/s1600/2030_render_Bijuu_2.png

Adı:Nibi no Nekomata ( 2 kuyruklu kedi ).
Cinsiyet: Kadın.
Hayvan türü: Nekomata.(Kedi)
Jinchuuriki: Yugito Nii.
Özellikleri: Büyük ateş topları fırlatabilme yeteneğine sahiptir. Bazen ruhları kontrol eder.
Şimdiki Durumu: Akatsukinin eilnde. Hidan ve Kakuzu tarafından yakalandı.
Extra Info.: Kaku yu ( seven tails ) ve Isunade ( three tails )yendi , fakat Kyuubi no Yoko ya yenildi. Bütün bijuular arasında gücü 4. sıradadır.

Bijuular  (Tanıtım)-http://1.bp.blogspot.com/-eUgDcwWkDNw/TbYV2LziF2I/AAAAAAAAAWY/dUEdejLJszw/s1600/8408_render_Bijuu_3.png

Adı:Isonade ( Sanbi ).
Cinsiyet:Erkek
Hayvan türü: Kaplumbağa ve köpekbalığı karışımı.
Jinchuuriki: yok ( mühürlenmemiş bijuu ) Bir önceki Jinchuurikisi 4.Mizukage.
Özellikleri: Su elemnti kullanıcısı ( Suiton ).
Şimdiki Durumu: Akatsuki tarafından yakalandı.Tobi ve Deidara yakaladı.
Extra Info.: Japon mitolojisinde Isonade kafasında büyük bir boynuz bulunan bir köpek balığıdır. Japonyanın batısındaki derisn sularda yaşar.Her ay hava almak için su yüzüne çıkması gerekir. Ne zaman nefes alsa Fırtınalar olusur ve balıkçı gemileri batar. Isonade nin bir altındaki balığın adı Samehada'dır ( Kisame'nin kılıcıyla aynı ad ).Snameda Isonade nin karnında yaşar ve onun yedikleriyle bereaber çakrasınıda emer. Samehada nın chakrası Isonade nin 5 katı olmuştur.
Isonade, Ichibi ( one tail ) ve Kaku ( seven tails )i yendi . Hachibi ( eigth tailed ) ile olan savaşından kaçtı. Gücü tüm bijuular arasında 6. sıradadır.

Bijuular  (Tanıtım)-http://3.bp.blogspot.com/_X4ITNMBMNEo/TQMepJIPFvI/AAAAAAAAATA/-Wq8U3BbeI4/s1600/5602_render_Bijuu_4.png

Adı: Sokou ( Yonbi ).
Cinsiyet: Erkek.
Hayvan türü:Göril
Jinchuuriki:Roushi
Özellikleri: Zehir Kullanıcısı.
Şimdiki Durumu: Akatsuki tarfından mühürlendi. Kisame ve İtachi tarafından yakalandı (En zor dövüşleri buydu bu bijuunin özelligi elementleri karıştırmak ve kekkei genkaileri kullanabilmektir)
Extra Info.: Goril ve Yılan karışımı görünümündedir. Çölde yaşar.
Hiç bir bijuu yu yenememiştir. Shukaku ( one tailed ), ve Kaku ( seven tailed ) yenilmiştir.Tüm bijuular arasında sonuncudur.

Roushi, Jinchuuriki'yi gördüğünden daha yaşlıydı. Güçlerini denemek ve anlaması için dünyada yolculuk yaptı. O onun Bijuusu, (Lav öğesi) Youton'u Ninjutsu'ya yaratırdı, dünyanın bir birleşmesi, ve herhangi bir şey boyunca eritebilen bir lavı yaratan öğeleri ateşleyebilir. Onun burnunda büyük gri iz ve yanakları, onun bijuusunun bir etkisi olabilir.

Bijuular  (Tanıtım)-http://4.bp.blogspot.com/-GIKlN_axbgI/TbYc_ynkEpI/AAAAAAAAAWk/8BUGsnZIvtM/s1600/1239_render_Bijuu_5.png

Adı: Houkou ( Gobi ).
Cinsiyet: kadın
Hayvan türü: Balina-At (karışımı)
Jinchuuriki: Han
Özellikleri: Her kurugu faklı bir elemente sahip.ateş su toprak rüzgar elektirik.
Şimdiki durumu:Akatsuki nin elinde
Extra Info.: Elementileri ve genjutsuyu çok iyi kullanabilen bir bijuudur.
Sokou ( four tails ), Nekomata ( two tails ), and Raijuu ( six tails )yu yenmiştir . Kyuubi no Yoko ya yenildi. gücü 3. sırada.

Bu ikilinin de Kaya/taş köyünden olduğu bilinmektedir.Hangi Akatsuki üyesinin onları yakaladığı bilinmemektedir.

Bijuular  (Tanıtım)-http://www.cusi.fr/site/shippuden-naruto/image/Bijuu_6.png
Adı: Raijuu ( Rokubi ).
Cinsiyet: Erkek.
Hayvan türü: Sümüklü böcek.
Jinchuriki: Kaçak Ninja Ukataka.
Özellikleri: Ateş(katon) ve elektirik(raiton) u manüpüle edebilir.
Şimdiki Durum: Akatsuki'nin elinde,Pain tarafından yakalandı.
Extra info.: Japon mitolojisinde, 6 kuyruklu altın ejder dir, ve kinjutsu yu kullanabilr
Yıldırım tanrısıdır.
Shukaku ( one tail ) Sokou ( four tails ) u yendi, Houkou ( Gobi ), Yamata no Orochi ( eigth tails ), ve Kyuubi no Yoko ya yenildi. gücü 5. sırada

Bijuular  (Tanıtım)-http://2.bp.blogspot.com/-fs8Jaqn4nFE/TbYejFj90LI/AAAAAAAAAWs/z0Nm_0Is1y4/s1600/shichibi.png

Adı:Kaku ( Shichibi ).
Cinsiyet:Erkek
Hayvan türü: Gergedan böcegi ve yusufcuk karışımı.
Jinchuuriki:Fuu
Özellikleri: Işık hızıyla harekte etme.
Şmdiki durumu:Aktsukinin elinde
Extra Info.:Yedi kuyruklu tüm bijuuların en küçüğüdür ve topragın tanrısıdır, mavi renklidir ve kamufular yeteneği çok iyidir.Topragı kontrol eder ve istedigi herşeye dönüşebilr(henge den farklı bi şey bu)
Sadece Sokou ( four tailed ) yu yendi, Nekomata ( two tails ), Isonade ( three tails ), and Yamata no Orochi ( eigth tailed )ye yenildi. gücü 7. sırada

Bijuular  (Tanıtım)-http://3.bp.blogspot.com/-KGOxymlEhLI/TbYfhKDyZ8I/AAAAAAAAAWw/KjBmdc4r74A/s1600/1297_render_Bijuu_8.png

Adı: Yamata no Orochi veya Hachimata ( Hachibi ).
Cinsiyet: Erkek.
Hayvan türü:Boğa ahtopot karışımı
Jinchuuriki: Killer bee
Özellikleri: Efsanevi kılıç * no Tsurugi yi çağırabilme.
Şimdiki durumu: Killer bee ye mühürlü
Extra Info.: Her kuyrugu bir şeyi simgeler : Ruh, Fantom, kötülük, şeytan, canavar, ölüm, öteki dünya,ve cinayet.klanı ona * no Tsurugi ( Orchimarunun kılıcı ) ile saldırdıgında gücü azaldı. Yamata no Orocho kılıcı çaldı ve bijuunun bir kısım gücünü kılıçta barındırdı.
2. en güçlü bijuu.

Killer Bee'nin iki yanağındaki ahtapot konu şeklindeki dövme 8 kuyruğu simgelemektedir.

Bijuular  (Tanıtım)-http://www.renders-graphiques.fr/image/upload/normal/8764_render_Bijuu_9.png

Adı:Kyuubi no Yoko Nine-tailed fox.
Cinsiyet: Erkek.
Hayvan Türü: Tilki
Jinchuuriki: Uzumaki Naruto.
Özellikleri: Sınırsız çakraya sahip olması.
Status: Naruto ya mühürlü.
Extra Info.: En güçlü bijuu, tek kuyruguyla tsunamiler çıkarıp dağları yıkabilir.
Kyuubi hiç battle kaybetmemiş.

Madara tarafından Konoha köyüne saldırtılan 9 kuyruklu kyuubi. Babası Yondaime Hokage tarafından Naruto bebekken içine mühürlendi. Narutonun 2 yanağındaki 3 er tane kedi bııyıklarıı kyuubiyi simgelemektedir. Öfkeli durumlarda daha belirgin olmaktadır...

Naruto'yu normal haline getirebilen iki kişi vardır.Birincisi bir mühür tekniği kullanan Jiraiya ikincisi ise 1.Hokage'nin tahta elementi gücüne sahip olan Yamamoto'dur.

Chakra : Naruto'da, artan duygusal acı ve öfkenin zamanlarında Kyuubi'nin chakrasının meydana çıkmasına neden oluyor. Jiraiya tarafından eğiltildikten sonra. Naruto, Kyuubi'nin chakrasını kullanmayı öğrendi. Bu chakra, onun normal yetenek sahasının ötesinde jutsu kullanması için Naruto'ya izin verir, Gamabunta'yı çağırtmak gibi.

Chakra savunması: Kyuubi'nin, onun normal formunda arttırdığı zaman, dönen kırmızı chakra, gelen saldırıları saptırabilir. Kuyruklu formdayken onun vücudu, onun içinde Kyuubi tarafından oluşturulan kırmızı bir tilki havasında kaplanır. Chakranın, dışarıdan onu koruduğunu göstersede , sabit olarak onun vücuduna zarar veriyor.

Chakra saldırısı : Naruto, kapabilen ve onun rakiplerinde vurabilen kollara bu chakrayı uzatabilir. Onun dört-kuyruklu formunda bu saldırı, düzenli daha artmış olur. Ölümcül chakrayı dışarıya doğru küresel şekilde etrafında her şeyi yok etmerek bırakabilir

İyileştirme : Kyuubi'nin yaşamı, Naruto'nun kendisininkine bağlanır. Kyuubbi naruto yaralandığında onu iyileştiriyor. İyileştirmenin yüksek düzeylerinden maalesef uzatılan kullanım, Naruto'yu öldürüyor. Çünkü hücrelerin, sınırlı bir hayat süresi var, kritik bir şekilde yaraladığı zaman vücudun ağır oluşması, onun yaşamını kısaltıyor.

Bijuular  (Tanıtım)-http://2.bp.blogspot.com/-ksNdfM0JwSw/TbYg3Fw6JEI/AAAAAAAAAW4/0pBmlI_U4oQ/s1600/juubi.png

Adı:Juubi
Jinchuuriki: Rikudo sage
Özellikleri :9 bijuunun tek parça halidir.
Şimdiki Durumu: 9 bijuu olarak parçlandı boş kabugu ay ı oluşturdu
Extra info:.....

İchibi'den kyuubi'ye kadar olan yaratıklar juubi nin bölünmüş çakrasın dan yaratılmış başka birşey değildir ve tabi rikudou sennin tarafından.dünyayı juubi den kurtaran adam olarak rikudou sennin insanlar tarafından tapıldı.ama juubinin çakrası okadar muazzam okadar bozuktu ki eğer jinçuuriki(juubiyi taşıyan kişi)ölürse mühürden kurtulup dünyaya tekrar terör estirirdi.bundan korkarak ölüm döşeğindeki rikudou sennin son gücünü juubi'nin çakrasını 9 parçaya bölüp dünya üzerine dağıtmak üzere kullandı.ve rikudou sennin o çakranın kaldırılmasıyla gerçek vücudu mühürlenip gökyüzüne bijuu'nun gücünün yetişemeyeceği yere uçmuştu.o yer ay dı.

Bazı kısımlar hariç tanıtım bana aittir.
direncefe

 • Ziyaretçi
Ynt: Bijuular (Tanıtım)
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2012, 23:19:33 »
eline sağlık güzel olmuş

bijuuların kullandığı elementi;kontrolü sağlayabilirse jinchuuriki de kullanabilir.kekkei genkai olsa da

Çevrimdışı Strawberry

 • Natsuyuki
 • Emektar Üye
 • *
 • İleti: 289
 • Karma 51
 • Alınan Beğeni: 1
 • Cinsiyet: Bayan
  • Profili Görüntüle
Ynt: Bijuular (Tanıtım)
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2012, 23:33:22 »
Teşekkür ederim.^^
Benim bilmediğim bir bilgiydi bu arada ekleyeyim.:)

Çevrimdışı Derflinger

 • Seviye 5
 • *
 • İleti: 100
 • Karma 0
 • Alınan Beğeni: 0
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
  • AMT
Ynt: Bijuular (Tanıtım)
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2012, 02:41:16 »
Spoiler olarak şeyi de ekleyebilirsin,
(click to show/hide)
Bijuular  (Tanıtım)-http://i.imgur.com/bUg4g.jpg

Çevrimdışı bdkocan

 • AniTr
 • Seviye 8
 • *
 • İleti: 291
 • Karma 15
 • Alınan Beğeni: 0
 • Cinsiyet: Bay
 • Dream of Life...
  • Profili Görüntüle
Ynt: Bijuular (Tanıtım)
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2012, 19:08:23 »
Allah aşkına bütün Jinchuuriki lere bakın Naruto'ya bakın. tamam Bee'nin karakteri saçma ama tiplere bakın :D Naruto maymuna benziyor orda  :haha:
Bijuular  (Tanıtım)-http://i.imgur.com/82L6j.png

İmza için Merue'ye Teşekkürler!

Çevrimdışı yuemiy

 • Butsubes! Ya-Ha!
 • Emektar Üye
 • *
 • İleti: 28
 • Karma 4
 • Alınan Beğeni: 9
 • Cinsiyet: Bay
 • Ya-Ha!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Bijuular (Tanıtım)
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2012, 19:18:47 »
Kishinin özene bezene çizdiği tek bijuu Kyuubi...

Çevrimdışı skymanyak

 • Seviye 3
 • *
 • İleti: 52
 • Karma 0
 • Alınan Beğeni: 0
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
Ynt: Bijuular (Tanıtım)
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2013, 12:50:59 »
Eline sağlık çok güzel bir tanıtım olmuş hepside gerçekten müthiş yaratıklar ama Kyubii'nin ayrı bir havası var.

Çevrimdışı sucadısı

 • Seviye 5
 • *
 • İleti: 141
 • Karma 1
 • Alınan Beğeni: 0
  • Profili Görüntüle
  • NG Sims 3
Ynt: Bijuular (Tanıtım)
« Yanıtla #7 : 14 Mart 2013, 22:18:00 »
en güzel bijuu Nibi no Nekomata ( 2 kuyruklu kedi ) en cool bijuu Kyuubi  :hero:

 


Ynt: Bijuular (Tanıtım)

Ynt: Bijuular (Tanıtım)