Naruto Sorularınız-http://www.anitr.com/anitr_manga.png
  • Naruto Sorularınız 4 1
Currently:  

Gönderen Konu: Naruto Sorularınız  (Okunma sayısı 51930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: Naruto Sorularınız
« Yanıtla #15 : 17 Eylül 2012, 17:03:51 »
Naruto Shippuuden 'de Dragon Ball-Z den bir karekterin kullanılmasında onal alındıgı söyleniyor doğrumu acaba.

[:korsan:]

(click to show/hide)
Naruto Sorularınız-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı skymanyak

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Eylül 2012, 12:37:08 »
Uchiha Itachi'nin Naruto'ya verdigi güç nasıl bir şey biliyormusunuz

Çevrimdışı herogue

• Seviye 3
  • *
  • Karma 1
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Eylül 2012, 13:20:38 »
Mangaka nın sarhoşken narutonun sonunu söylediği sonrasında ise sonu değiştirdiği doğru mudur  :speh:
Naruto Sorularınız-http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2011/084/8/f/renji_signature___bleach_by_lasan15-d3cgycj.jpg
(click to show/hide)

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Eylül 2012, 13:36:32 »
Uchiha Itachi'nin Naruto'ya verdigi güç nasıl bir şey biliyormusunuz

(click to show/hide)

(click to show/hide)

Çevrimdışı skymanyak

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Eylül 2012, 16:32:09 »
hdbfresh saol bende iyi bir şeydir diye bekliyordum ama nese oda bir nebze önemli bir şey tabi

Son Ekleme: 18 Eylül 2012, 16:43:09
Rasen Shurken ile ilgili bir soru sormak istiyordum.Biliyorsunuz Rasen Shurken chakra şekillendirme ve tip değiştirmenin aynı anda yapılması gereken bir teknik.Naruto ise tip degiştirme yaparken kendi chakra tipi olan rüzgar elementine ceviyor.Chakra tipi ateş elementi olna birisi Rasen Shurken yaparken tip degiştirmeyi ateş elementine mi yapacak olsa ortaya cıkan şey Rasen Shurken olurmu yoksa sadece rüzgar tipi cakraya sahip olanlar mı Rasen Shurken yapabiliyor.

Çevrimdışı tohatlı

• Atatürk Üniversitesi Bilgi Işlem Personeli
  • Seviye 5
  • *
  • Karma 1
  • ismim => MURAT
    • Profili Görüntüle
    • yönetim kadrosunda'yım sitemize beklerim
« Yanıtla #20 : 22 Eylül 2012, 15:24:02 »
- Birşey merak ediyorum bu hinata sevdiğini itiraf etti o anda bizim naruto anlamadı diyelim, onca bölüm izledim bu anime yazarına git gide uyuz olmaya basladım bu nedenle acaba ben mi kaçırdım yaklasık 490 bolumdur nerede ıse butun arkadasları anladıda bızım naruto anlamadı, ne olacak bu hınata naruto olayı bı çözümlemeniz varmı?

- narutonun suan en guclu olarak gorulmesınede karsıyım butun saldırılarını kacarak kurtuluyor mubarek, kakashi topraktan duvar veya yer degıstırme vs gıbı jutsu kullanıyor nedense bır turlu en guclusunun naruto olduguna aklım almıyor cunkı tek bıldıgı rasengan.. (mangada kyubıyı kontrol bıle etse neden bıldıgı sadece 3 jutsu var - kopya cıkarma- rasengan-srukenrasengan) bana pek mantıklı gelmedı bu konulara hakım bırı cevaplayabılır mı?
Sitemiz'e beklerim = >  http://www.direkfilm.com/

http://www.direkfilm.com/  <= Sitemiz'e beklerim

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • Nasıl bakarsan öyle görürsün..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Eylül 2012, 11:55:59 »
http://img123.imageshack.us/img123/6415/group16wz0.jpg   

Bu resme göre Jiraiyanın yanında soldan sağa doğru asuma sarutobi, kurenai yuhi ve namikaze minatoyu görüyoruz yani asumalarla manatoyu aynı yaş grubu içinde gösteriyor. aynı yaş olmasa dahi arada en fazla bir veya iki yaş var ama hatırlarsanız konohaya kyubi saldırması esnasında asuma ve kurenai kakashi ile aynı yaştalar bu nasıl oluyor yahu kafam karıştı yoksa animenin bir açığını mı yakaladım. işte o resim

http://images.wikia.com/naruto/pl/images/3/3a/Kurenai_and_the_young_protesters.png
(yazım kurallarına uymadım kusruma bakmayın :D)

Çevrimdışı sasukEms

• Piety
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 16
  • Alınan Beğeni: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Eylül 2012, 12:43:08 »
Hihi bu resmi bende biliyorum (ilk) benimde çok kafamı karıştırmıştı :D

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 28 Eylül 2012, 21:13:52 »
@Ogi

Açtığın konuyu bu başlıkla birleştirdim,seri hakkındaki sorularımızı burada soralım lütfen.

O resimdeki karakter kim bilmiyorum, ama kesinlikle Asuma değil. Asuma'nın küçüklüğü, mangada;

(click to show/hide)

O karakter seride çok yer verilmeyen biri sanırım.:)

@tohatlı

Sorularının cevapları aslında öznel olmakla birlikte,ben o teorilere pek hakim değilim,başka biri cevaplarsa daha iyi olur.^^

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Eylül 2012, 10:48:26 »
öncelikle yalnış bir konu açtığım için kusruma bakmayın lütfen :) yanlış bir bilgi de vermek istemezdim bu bilgiyi bir forumda yada tr.wikipedia'da görmüştüm die hatırlıyorum tabi wikipediye yazanlarda sizin bizim gibi insanlar olduğu için yanlış olma olasılığı var :D son olarak teşekkürler :D

Çevrimdışı Nightwolf

• Nightwolf-sama,yeni çevirmen ve sensei!
  • Seviye 2
  • *
  • Karma 4
  • Change! Nabikanai nagasarenai yo!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Eylül 2012, 14:06:31 »
Arkadaşlar şu Yin Elementi,Yang Elementi ve Yin-Yang Elementi nedir,neyin nesidir? Mangayı baştan sona okudum ama bir türlü anlayamadım,anlamış birisi bana anlatsın lütfen/anlatabilir mi?

-Massalia
-Thencre
-UchihaSasuqe
-Mikroq

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Kasım 2012, 15:14:21 »
kakashi vs minato olan bir video izledim türkçe alt yzılı biçimde nerde bulabilirim naruto shippudenin tüm bölümlerinde ve filmlerde böyle bir şeye rastlamamıştım acil yardım lütfen  :8:

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Kasım 2012, 18:40:23 »
Arkadaşlar şu Yin Elementi,Yang Elementi ve Yin-Yang Elementi nedir,neyin nesidir? Mangayı baştan sona okudum ama bir türlü anlayamadım,anlamış birisi bana anlatsın lütfen/anlatabilir mi?

Yin ruhsal enerji ile ilgili, Yang ise fiziksel enerji ile ilgilidir. Bildiğimiz gibi Naruto evreninde ninjalar kullandıkları teknikler ve yapılan dövüşlerin devamlılığı için çakra dediğimiz bir çeşit enerjiye ihtiyaç duymaktadırlar. İşte bu çakranın 2 temel yapısını yin ve yang dediğimiz bu enerjiler oluşturur.

Narutoda bazı karakterlerde kullandıkları teknik kısımlarında yin ve yang  yazmaktadır. Bunun anlamı o kişiler çakrayı oluşturan iki temel enerjiyi manipüle ederek yeni teknikler geliştirmişlerdir.

Mesela Altı yolun bilgesi, hayallerini yin dediğimiz ruhsal enerji ile bir forma sokuyor ve yang dediğimiz fiziksel enerji ile de onları gerçek varlıklara çeviriyordu. Serideki kuyruklu canavarlar bu şekilde oluşturulmuşlardır.

Herhangi bir element sınıfına girmeyen teknikler bu şekilde  yin, yang veya her ikisininde manipüle edilmesiyle oluşturulmuştur. Tibbi ninjutsu, Chojinin klanının, Shikamarunun klanının kullandıkları kısacası klanlara özgu teknikler, genjutsu vs bunlara ornek verilebilir.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

(click to show/hide)

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 06 Kasım 2012, 18:53:30 »

Yin ruhsal enerji ile ilgili, Yang ise fiziksel enerji ile ilgilidir. Bildiğimiz gibi Naruto evreninde ninjalar kullandıkları teknikler ve yapılan dövüşlerin devamlılığı için çakra dediğimiz bir çeşit enerjiye ihtiyaç duymaktadırlar. İşte bu çakranın 2 temel yapısını yin ve yang dediğimiz bu enerjiler oluşturur.

Narutoda bazı karakterlerde kullandıkları teknik kısımlarında yin ve yang  yazmaktadır. Bunun anlamı o kişiler çakrayı oluşturan iki temel enerjiyi manipüle ederek yeni teknikler geliştirmişlerdir.

Mesela Altı yolun bilgesi, hayallerini yin dediğimiz ruhsal enerji ile bir forma sokuyor ve yang dediğimiz fiziksel enerji ile de onları gerçek varlıklara çeviriyordu. Serideki kuyruklu canavarlar bu şekilde oluşturulmuşlardır.

Herhangi bir element sınıfına girmeyen teknikler bu şekilde  yin, yang veya her ikisininde manipüle edilmesiyle oluşturulmuştur. Tibbi ninjutsu, Chojinin klanının, Shikamarunun klanının kullandıkları kısacası klanlara özgu teknikler, genjutsu vs bunlara ornek verilebilir.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
Soran arkadaşa da cevaplayan arkadaşa da teşekkürler ^^ Bilmediğim bir şey öğrendim...

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
  • Bu dünyada umut diye birşey yok umut etmenin pes e
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 24 Şubat 2013, 20:02:24 »
narutonun doğuştan bir yeteneği var mı yok mu senju klanıyla kan bağı var, senju klanın bir göz özzeliği var mı göz özzeliği varsa bu özzelik senjutsu mu sage modu etkinleştirmek için senju klanından mı olmak gerek yoksa herkes çalışarak sennin modu kullanabilir mi naruto neden sadece fuuton ( rüzgar ) kullanıyor animenin baş karakterinin daha falza element kullanabilmesi gerekmiz mi

itachi edo tenseiyle çağırlıkdıktan kontrolünü ele geçirdi neden onun edo tensei bozulup neden öldürülmedi eğer kontrolü ele geçirdikten sonra yeniden öldürelemiyosa kageler niye kendi kontrollerini ele geçiremiyo itachi kagelerden daha mı güçlü ya da kurtulmasının nedeni sharingan mı mangaya ilerde minatoyu edo tensi ile çağırılacak eğer itachi kontrolünü ele geçirmişsse minato kontrolünü rahatlıkla ele geçirebilir

-Kendi arkadaşlarına sırt çevirenler kötü bir son yaşamaya mecburdurlar. Kendini buna hazırla