-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Shounen-ai/Yaoi Nedir?  (Okunma sayısı 19357 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kizoku

• Don't Forget 3.Oct.10
  • Moderatör
  • *
  • Karma 1
  • Alınan Beğeni: 104
  • Watashi wa.. Seigi da!!
    • Profili Görüntüle
    • Kizoku ile 5 Shoujo'su
Shounen-ai/Yaoi Nedir?
« : 24 Temmuz 2014, 14:57:12 »
-http://i60.tinypic.com/2qsz4zq.jpg

Maddelerle, Shounen-ai ve Yaoi Anime/Manga Nedir?

- Kelime anlamından gidecek olursak; Shounen "erkek", Ai ise "aşk" anlamına gelir. Yani erkekler arası aşk, ilişki anlamına gelmekte.

- İnternet ortamında popüler kullanımı Yaoi'dir. Aynı şeyi ifade etseler de aralarındaki fark, Yaoi'nin aşk dışında cinsellik ve çıplaklığa da yer verebilmesidir. Bu özellikleri olsa dahi bu tür Hentai değildir, önemli olan cinsellik değil aşktır.

- Hedef kitlesi 13 ve üzeri yaşlar ve kız izleyici/okuyuculardır.

- Pek tercih edilmeyen bir türdür çünkü dediğimiz gibi eşcinsel ilişkisi konu alınıyor. Bunun nedeni toplumlarda onaylanmayan, onaylanmış olsa dahi çekimser yaklaşılınan bir konu olması. Fakat buna karşın özellikle bu serileri seven ve takip eden bir kitle elbette bulunmaktadır.

-http://i.hizliresim.com/EV2pZA.png

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • Alınan Beğeni: 177
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Shounen-Ai/Yaoi Nedir?
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2014, 15:22:18 »
Bir kaç arkadaşımın, kyaaahh diye çığlıklar atarak seyretmeyi sevdiği serilerin yer aldığı tür... Ve fujoshi çılgınlığının temel sebeplerinden.

Hadi bana güle güle. :uyu:

Çevrimdışı Lostie

• Seviye 3
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 24
  • Dharma İntiative
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2014, 16:17:10 »
Yaoi izleyerek anime sevmeye başladığım gerçeği  :ss2: İzlemek için hiç önyargılı olmayın cinsel sahnelerden çok aşk hikayelerini konu alıyorlar, izlemediğim yaoi seri de pek azdır...  :ihih: Junjou romantica serisini özellikle tavsiye ederim çok güzeldir  :ok:

Çevrimdışı Andromeda

• Moderatör
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2014, 16:46:45 »
İnsanların ön yargılı olmasını ve felsefi açıdan 'doğru' (felsefi açıdan doğru demek, toplumun ortak düşüncesine uygun demektir. Yani buradan çıkaracağımız olay bu anlayışa göre her doğrunun aslında doğru olmadığı.) şeklinde yaklaşması sinirimi bozuyor.

Sözde insanların cinsel seçimleri olsun, dinleri/inanışları olsun, psikolojik durumları olsun hatta en basit halde müzik zevkleri olsun; Bunlara göre yargılanmamalılar.

Her neyse ben biraz saptım konudan.

Bir - iki anime izlemişliğim vardır bu kategoriden, açıkçası görüntü kalitesi çoğunun gerçekten düşük olması ile izleyesim gelmiyor daha. Manga olarak ama No Color güzeldir.
-http://i.hizliresim.com/q94MbQ.gif

Mesajınızı Beğenen Kişiler

Çevrimdışı nightguinea

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Aralık 2014, 16:43:09 »
yaoi manga ıstegı nerden yapablırım cevrılmesnı ıstedıgm yaoi shoujo mangalar var ama bulamadm desem :D

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • Alınan Beğeni: 177
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Aralık 2014, 16:47:26 »
yaoi manga ıstegı nerden yapablırım cevrılmesnı ıstedıgm yaoi shoujo mangalar var ama bulamadm desem :D

Belki istediğin seriler çevrilmiştir. Heterophobia çeviri grubuna bakabilirsin. Olmadı, foruma girerek gerekli konulardan isteğini dillendirebilirsin. Şansını bi dene bakalım.

Çevrimdışı nightguinea

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2014, 17:15:30 »
heterobhobıa blıyorum ordanda okuyrum zaten hanı bolum oldugu ıcın burdada sorym dedım cevırrsınız belkı dıye shoujo da tabı ısteklerm var buldum cevırı ıstegını yazdım oraya umarım cevıren cıkar  :D

Çevrimdışı Kizoku

• Don't Forget 3.Oct.10
  • Moderatör
  • *
  • Karma 1
  • Alınan Beğeni: 104
  • Watashi wa.. Seigi da!!
    • Profili Görüntüle
    • Kizoku ile 5 Shoujo'su
« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2014, 19:58:15 »
heterobhobıa blıyorum ordanda okuyrum zaten hanı bolum oldugu ıcın burdada sorym dedım cevırrsınız belkı dıye shoujo da tabı ısteklerm var buldum cevırı ıstegını yazdım oraya umarım cevıren cıkar  :D

Shoujo-Yaoi-Yuri konusundaki istek ve önerilerinizi direkt bana Özel Mesaj olarak atabilirsiniz. ^-^ Ayrıca çeviri konusunda, şu sıralarda vakit konusu sorun olsa da yaz dönemi için yeni serilere başlama düşüncelerimiz var bu türlerde.

-http://i.hizliresim.com/EV2pZA.png

Çevrimdışı nightguinea

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2014, 22:48:08 »

Shoujo-Yaoi-Yuri konusundaki istek ve önerilerinizi direkt bana Özel Mesaj olarak atabilirsiniz. ^-^ Ayrıca çeviri konusunda, şu sıralarda vakit konusu sorun olsa da yaz dönemi için yeni serilere başlama düşüncelerimiz var bu türlerde.
pekı ozaman tesekkurler :DD

Çevrimdışı eyo-sama

• Brave Dragon
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 2
  • Alınan Beğeni: 43
  • .
    • Profili Görüntüle
Ynt: Shounen-ai/Yaoi Nedir?
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2021, 13:02:56 »
Öz ve basit şekilde tanıtmışsınız güzel olmuş