Lanetli Kanyon Final-http://www.anitr.com/anitr_manga.png
  • Lanetli Kanyon Final 5 1
Currently:  

Gönderen Konu: Lanetli Kanyon Final  (Okunma sayısı 8315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Alınan Beğeni: 30
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
Lanetli Kanyon Final
« : 16 Mayıs 2013, 17:16:49 »
İşte geldik finale.Akıldaki sorularınıza inşallah cevap bulabilir siniz  :8:
Az laf çok iş ,diyip mangamı okuyabilir siniz  :haha:

Lanetli Kanyon Final
(click to show/hide)
''Hayatın yedek kulübesinde oturmaktansa sahada olmayı yeğleyin'' Ayumi-san

Çevrimdışı SineBirYan

• Seviye 6
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lanetli Kanyon Final
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2013, 18:40:36 »
Diğerlerini bilmem ama ben mangana yeni başladım. Buna şu an için manga demeyelim. Çizgi-dizi demeyi tercih ediyorum. Elimden geldiğince kendimce eleştiri yapmaya çalışacağım. İyi ve kötü anlamda da olabilir bu.

Öncelikle kötü veya iyi demek yerine şimdilik emeğine sağlık diyeyim. Çünkü toplamda kaç sayfa oldu sayamadım ama bi hayli var. Uzun bir emek ve azim isteyen bir iş gibi görünüyor. Ya böyle ya da gerçekten çok hızlı çiziyorsun bilmiyorum. Kaç yaşında olduğunu bilemediğimden geçmişini bilemediğimden amatör olarak kötü demek istemiyorum. Ben cinali bile çizemeyen bir adamım ve kıskandım diyebilirim ama şöyle bir artıları ve eksileri olarak ikiye ayırmak istiyorum.

1. bölümünden beri okudum ve bunu bir manga okuyan, japonca bilen ve japon korku kültürüne hayranlığı yüzünden bol bol izleyen birisi olarak izin verdiğin sürece fikrimi yazacağım.

Artıları
-Konu çok orijinal ve harika. İsmiyle de harika bütünleşmiş.
-Konuyu işleyişin harika. Bir sonraki bölümü merakla bekleyerek hızlı hızlı geçtim. Her geçtiğimde de artık ne yapabilir ki daha fazla dedim.
-1. bölüm hayaleti tanıtma, 2. bölüm aynısı ama biraz daha korkuncu, 3. bölüm hayaletin iç yüzü ve final. Üzerinde ne kadar düşündün bilmiyorum ama çok iyi düşünmüşsün.
-Ben açıkçası 1. bölümü daha çok sevdim. Çünkü orada hem merak ediyorsun hem diğerlerine nazaran çizimi kat kat daha iyi hem de orijinal bir an olmuş. Yani şu ana kadar hiçbir hayalet herhalde kanyondan aşağı çekmemiştir kimseyi.
-Bu final bölümü de harika. Nasıl bir kafa yapın var bilmiyorum ki. Yani hangi insan böyle bir şey yazarken kollarını yana ayırmayı düşünür ki. Kızın ölüm hikayesi de çok orijinal.(Evet sürekli orijinal kullanıyorum ama bu doğru.)
-Bu kadar bölüm arasından en gerçekçi çizimi büyük ihtimalle 1. bölüm olmuş. Uçurumdan düşerken bakış açıları ve pozisyonlar %100 doğru olmasa da gerçekçiliği biraz da olsa verebilmiş.
-2. bölümdeki kız uçurumdan atlarken amirin arkasından koşması ve o anı yaşatman harika olmuş. Korku filmi tadını az da olsa yaşadım.

Eksiler
-Çizimin. Çizimden çok ileride yapacağın bir şeyin taslağı gibi olmuş. Hatta onun da taslağı gibi.
-Keşke bunu çizmeden önce çizeceğin karakterleri bir kağıtta dursaydı da oradan baksaydın. Renkten midir bilmem ama her birisi orada her panelde farklı bir kişiymiş gibi duruyor.
-Efekt vermesi için hayaletin saçını daha da siyah yapabilirdin.
-3. bölümün ilk paneli çizimden çok yazıdan oluşmuş. Bence büyük bir manzara gibi çizip de yarısını onla yarısını da yazıyla kaplayabilirdin.
-Bu kadar emeğin bir boşa gitmesi de tabii ki de kamera ile çekilmesi olmuş. Taratsaydın herkesin gözünde bu 2-3 kat daha güzel gözükürdü bundan emin ol.
-Japonca isimlere bir lafım yok. O senin kararın ama -chan ve -san'lar işin içine girince karıştı biraz ortalık.
-Bakış açılarını verebilmişsin ama yukarıda da dediğim gibi her panelde farklı karakterler ortaya çıkıyor gibi.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Bu eksiler hiç moralini bozmasın ben düzeltmen ve gelişmen amacıyla yazdım. Bu kadar uzun bir yorum yazmamın nedeni de daha önce bırak 3 bölümlük olanını hiç böyle bir hikaye oluşturup çizeni görmemiştim. Bu sektörde ilk kez kendi kimliğimde birisi çıkıyor. Tekrar emeğine sağlık diyorum. Umarım çok fazla ukala olmamışımdır.

edit: Bu yazıyı hasta halimle yazdım. Anlam bozukluğu olabilir, anlamadığın yeri sorabilirsin. İstediğin sorudan da başlayabilirsin.
Lanetli Kanyon Final-http://i55.tinypic.com/2efm3ol.pngLanetli Kanyon Final-http://shonenbeam.files.wordpress.com/2010/08/reborn-302-1.gif

Çevrimdışı souleater

• Seviye 9
  • *
  • Karma 17
  • Alınan Beğeni: 1
  • Beni tek şeyden alı koyamazsınız= ANİME
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2013, 19:50:32 »
O.O Korkunçtu :D Kadından korktum :D Güzel olmuş yinede :8: Ayrıca "son" yazısının oradaki kızın çok şeker olduğunu söylemeden geçemeyeceğim :haha:

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2013, 21:29:43 »
Soul teşekkür ederim  :utandim:
Uzun ve bi okadar da zevkle okuduğum yorum seninkiydi SineBirYan.
Başlarda burda paylaştığım manga(!) diye tanımladığım ki tam değildi; mangalarım vardı.Onları görsen sanırım beni yerin dibine sokardın ki ben bile pek beğenmiyorum onları.Yani şimdiki sabrım olsaymış çok daha iyi çizeceğimi biliyorum.
Her neyse.Ben çizim yapmaya niyetlendiğimde yada bazen aniden, gözümün önünde canlanan görüntüleri çiziyorum.Bu tek bi kare de olabiliyor hikayeli bişeylerde.Bu hikaye ise 4-5 kareden oluşan yine gözümün önünde canlanan kanyondaki kadın ile ilgiliydi.Ama başını ve sonunu tam oturtamamıştım.Bi yerlerden başlamak için yer olarak kanyona yoğunlaşınca gün gün hikaye çıktı.Ve kağıda dökebildim.Biliyorum çok eksiğim var.
Bu işe başlarken en korktuğum şey ise bi karakteri diğer karede çizememekti.Yakalamaya çalıştım elimden geldiğince yakaladığıma inanarak çizdim.Farklı gördüğün hangi karakterse lütfen onu bana söyleki belki bileyim.Yada o zaten farklı karakterdi diyebileyim.  :8:
Artı yorumların için teşekkür ederim  :8: Eksi yorumlarına tek tek açıklık getireyim.
-Çizimlerim taslak gibi durabilir çünkü net canlanan hayalimdeki görüntüyü çiziyorum.önce okuduğun sayfaya kurşun kalemle silik çiziyorum sonra üstünde koyu geçiyorum.
-Hayaletin saçı dikkat ettiysen 1.sinde siyahtı.Çok koyu duruyor diye kurşun kalemle boyadım.Farkedileceğini biliyodum  :speh:
-Yazıya ağırlık verdim.Çünkü yazıya ağırlık vermem gerektiğine dair yorum yapılmıştı.Ve sırf çizerekte hikayeyi anlatmaya kalksam heralde 40 sayfa bişi çıkardı.Final olduğu için açıklama gereği duydum. :blm:
-Kamera ile çekilmiş gibi durmuş, değil kamerayla çekilmiş.  :haha: Napiim her evde tarayıcı olabilir ama benim evde yok maalesef.Zaten 11.Naruto resim yarışmasında tarayıcıyla yollayın gibi bişeyler istenince katılamamıştım.Tarayıcı fakiriyim naapiim  :uhu:
-San ve chan girince neresi karıştı anlamadım?Japon dramalarını izlediğim zaman lise yada üniversitede geçen konularda kızlara chan deniliyodu.  :? Final de Hana san ve Ueda san diye belirtmek istemedim sadece o kadar.
Hastaymışsın geçmiş olsun  :hi: diyorum.İnşallah kısa zamanda toparlarsın kendini  :8:

Çevrimdışı kakashi

• Mangekyou Sharingan
  • Moderatör
  • *
  • Karma 33
  • Alınan Beğeni: 11
  • Forever Alone
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2013, 12:56:36 »
Sondaki melek kanatlarına çok güldüm bu kız şimdi melek mi :D :D

süperdi bence  :k: :8:

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2013, 13:40:42 »
Nesi komikti ki kanatların?Kanada benzetememiş miyim yoksa?Ruhu huzura kavuşunca melek oldu uçtu gitti işte daa ne?  :hero:

Çevrimdışı CooLUcHiHa

• *|Akatsuki Is My Life|*
  • Seviye 2
  • *
  • Karma 1
  • Alınan Beğeni: 0
  • *Uchiha'S Are Cool Uchiha Sasuke!*
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Mayıs 2013, 17:14:24 »
Eline sağlık...
Lanetli Kanyon Final-http://i.imgur.com/tuIYM.jpg
Lanetli Kanyon Final-http://i.imgur.com/16y6K.png

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2013, 17:16:20 »
Teşekkür ediyorum  :utandim: CooLUcHiHa

Çevrimdışı kakashi

• Mangekyou Sharingan
  • Moderatör
  • *
  • Karma 33
  • Forever Alone
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2013, 18:10:24 »
Nesi komikti ki kanatların?Kanada benzetememiş miyim yoksa?Ruhu huzura kavuşunca melek oldu uçtu gitti işte daa ne?  :hero:

adamın kollarını sen kopar uçurumdan at  sonra Cennete git Yemezler   :speh:

Çevrimdışı DarkMP

• Darkened eyes and a faded smile...
  • Dark Admin
  • *
  • Karma 322
  • Alınan Beğeni: 286
  • You live with a stench, a stench of a rotten soul
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2013, 18:49:08 »
Karamelek  :speh:

Mutlu sonla biten bir hikaye daha...
Üçlemeyi düşününce birbiriyle uyumlu ve düzgün olmuş bence.
Her türlü sorununuzu bana Kişisel İleti ile yollayabilirsiniz

Lanetli Kanyon Final-http://i.imgur.com/NrhVJFT.jpg

(click to show/hide)
http://www.facebook.com/pages/AniTR/134073190017447

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2013, 18:57:43 »
Karamelek  :speh:

Mutlu sonla biten bir hikaye daha...
Üçlemeyi düşününce birbiriyle uyumlu ve düzgün olmuş bence.
Final bölümüyle sorularınıza yanıt bulabildiniz mi beyefendi?  :speh:
Mangakanız gerekli açıklamayı yapabilmiş mi? :8:

Çevrimdışı ogawa

• Seviye 2
  • *
  • Karma 2
  • "Always"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Mayıs 2013, 01:05:49 »
hmmm güzel bir son olmus  :8: tesekkürler ayumisan güzel bir serüvendi :)
(click to show/hide)
Lanetli Kanyon Final-http://j1304.hizliresim.com/18/c/lzrcz.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı Jin-Tan

• "this is your life and it's ending one minute a time."
  • Seviye 9
  • *
  • Karma 12
  • Alınan Beğeni: 4
  • Do Not Fuck With Us
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2013, 18:48:33 »
Çok güzeldi ve kanatlar falan çok hoş olmuş... Başka bir mangayla karşımıza çıkmanı sabırsızlıkla bekliyorum anne  :haha:

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Mayıs 2013, 15:20:57 »
Çok güzeldi ve kanatlar falan çok hoş olmuş... Başka bir mangayla karşımıza çıkmanı sabırsızlıkla bekliyorum anne  :haha:
Başka manga mı? Emin misiniz?  :salla:
Tarayıcı kullanamadığım için görüntü kötü durmuyo mu?Olmayan tarayıcıyı nasıl kullanacaksam?  :speh:
Japon mangasıyla benim amatör mangamı o değerde kıyaslamadığınız için gerçekten teşekkür ederim.Çünkü Japon mangasına eş değerde çizim yapabilmek imkansız bişi..Bunu yapabilende örneklerle gösteren Meast kardeşimize aittir.Ben karakterlerimi sonraki karede tekrar çizebilmek için belirli özelliklerini tekrar çiziyorum.Ki aynı kişi olduğu anlaşılsın.Elimden geldiğince çiziyorum.Mükemmel değilim.Ama ilk zamanlara kıyasla kendimi geliştirdiğime inanıyorum.  :ihih:
Tarayıcı olmadığı için şevkim kırılmasada çatırdamış durumda.İlhamım ne zaman gelir bilinmez.  :blm:
Jin jinim,desteğin için teşekkür ederim canım  :8:

Çevrimdışı SineBirYan

• Seviye 6
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 19 Mayıs 2013, 15:42:16 »
Bir kaç tane internet kafeye gidip veya bir okulun fotokopi yerine gidip de tarattırabilirsin. Kırtasiyeler de yapıyor artık bunu. Bir tane usb bellek al bir kırtasiyeye git. Hatta kırtasiyerlede bile usb bellek vardır.
Lanetli Kanyon Final-http://i55.tinypic.com/2efm3ol.pngLanetli Kanyon Final-http://shonenbeam.files.wordpress.com/2010/08/reborn-302-1.gif

GoogleTagged - Etiketler