TSUNADE TANITIM-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: TSUNADE TANITIM  (Okunma sayısı 15229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sasukEms

• Piety
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 16
  • Alınan Beğeni: 3
    • Profili Görüntüle
TSUNADE TANITIM
« : 15 Temmuz 2012, 22:10:23 »
TSUNADE
TSUNADE TANITIM-http://images.wikia.com/naruto/images/e/ea/Tsunade2.jpg

Adı : Tsunade
Doğum Günü : 2 Ağustos
Boy : 163.1 CM
Kilo : 48.8 KG
Kan Grubu : B
Sınıflandırma : Sannin / Medical-nin
Meslek : Hokage
Takım : Takım Hiruzen
Clan : Sunju Klan

Hiruzen Sarutobinin ölümü üzerine Hokagelik görevini üstlendi.Orochimaru,Jiraiya ile birlikte
 "Konohanın efsane üçlüsü(Sannin)" olarak kabul edilmektedir.

Geçmiş

Birinci Hokagenin Torunu ve ikinci Hokagenin Yeğenidir.Jiraiya ve Orochimaru ile birlikte Üçüncü Hokagenin eski öğrencileridir.İkinci Shinobi savaşında Tsunade ve takım arkadaşları hayatta kalmayı başardığı için Hanzo tarafından"Sannin" ünvanı verildi.Konohaya dönüşte 3 yetim ile karşılaştılar.Jiraiya onlarla kalmayı seçti.Savaş süresince Chiyonun zehirlerinin panzehirini bularak savaşın kazanılmasın da büyük bir rol oynamıştır.Jiraiya göre ,Tsunade savaşın kazanılma sebebiydi. Kardeşinin on ikinci doğum gününde ,Tsunade ona Hokage olma rüyasını gerçekleştirmek için yardımcı olacağı umuduyla kendi büyükbabasının kristal kolyesini verdi.Ertesi gün savaşda bir kaza olarak öldü.Bu olay sonrasında savaş alanında kesinlikle tıbbi ninjaların yer alması fikrini savunmaya Tsunade adım atmış oldu. Bir süre sonra Dan kato adlı bir adama aşık olur.Ona sevgisinin bir işareti olarak kolyeyi verir.Bu sefer ölen kardeşinin hayalini onun gerçekleştireceğine inanır fakat Dan da ,savaş sırasında ölür.En sevdiği iki insanın ölümüyle Tsunade Hokagelik inancını kaybetti,sadece aptalların böyle bir heves için koşabileceğini savunmaya başladı.İdaellerini değiştirdi.Shızune yi yanına
 çırak alarak Konohayı terketti .Ayrıca kolyesinin lanetli olduğuna inanır.Kendinden başkasının Takmasına izin vermez ( di )

Kişilik

Tsunade tipik olarak sert bir tavır sergiler.Rock lee nin iyileşmesi için çok çalıştı.Ayrıca Jiraiyanın Ölümünü öğrenince kendine ağlamak için izin verdi. : (
 Tsunade özellikle Hokage olmak isteyenlere alaycı bir tavır taknır.Fakat Narutonun kişiliğini Dan ve Nawakiye benzediğini farkeder.Narutoya karşı farklı bir inanç ve sempati besler.Her Hokage gibi köye karşı sadakati aynı düzeyde göstermiştir. Pain savaşında insanların hayatlarını kurtarmak için tüm chakrasını iyileştirmek için kullandı. Tsunade de korkunç derece şans talihsizliği vardır.Ayriyetten de aşırı derece kumar bağımlısıdır. Kaplıcada iken Jiraiyanın onu gözetlediğini farketti ve ona bir sapık olduğu için ceza kesmiştir.
 İki kol,Altı kaburga kırığı ve içorganları delinmiş şekilde ölüme yakın derecede dövmüştür. Jiraiya,ölüme 2 kez bu kadar yaklaştığını belirtmişti.
 Tsunade,Shizuneye büyük ölçüde güvenir.Aslında sert bir görünüşünün altında köyü ve insanları seven bir kadın yatmaktadır.
TSUNADE TANITIM-http://images.wikia.com/naruto/images/2/22/Unforgivable!_A_Total_Lack_of_Respect!.JPG

Görünüm

Tsunade genç görünmek için bir çeşit jutsu kullanır.Çoçukluğunda düz göğüslü olarak bilinmesine rağmen Jiraiya göre , şimdiiki göğüsü 106 santimetre vardır : ) .Güzelliği pek çok yerde söylenmiştir.İnsanlar tarafından dünyanın en güzel kunoichisi denilmiştir.Tsunade açık tenli, kahverengi gözleri,uzun sarı saçları ve alnında mühür olarak karakterize edilmiştir. Çoğunluk çimen yeşili giysisi ve arkasında "Kumar" yazılı bir giysi giyer.
TSUNADE TANITIM-http://images.wikia.com/naruto/images/e/e3/Tsunade_%26_Nawaki.jpg
Yetenekler

Konohanın yetiştirdiği güçlü ninjalardan biridir.Dünyanın en güçlü kunoichi olarak biliniyor. Jiraiya ,fiziksel güç ve tıbbi ninjutsu bakımından kimse tsunade ile eşleşemeyecğini söyledi. Tsunade rakibinin sinir sistemine elektirik dalgaları gönderme yeteneğine sahiptir.Bu teknık Vücudun işlevlerini bozar ,Örnek ; Kol oynatmaya çalışırken bacak oynar Taijutsu'da üst düzey seviyededir.İnanılmaz ham gücü vardır.Yüksek derece dayanıklıdır.Göğüs kafesinden bıçaklanmasından sonra ayağa kalkabilmiş ve kendini yeniliyebilmiştir. Kan korkusunu orochimaru savaşında yenmiştir. 2.Büyük Ninja Savaşı sırasında ,Tsunade Chiyo'nun zehirlerine karşı koyabilecek yeteneğe sahip tek ninjaydı.İksir yapma konusunda uzmandır.Sakuraya güçlü bir uyku iksiri öğretmiştir. Tsunade farklı boyutlarda Katsuyu çağırabilir.Katsuyunun özelliği asit ve bölünmedir.Ayriyetten
 İyileştirme içinde kullanılabilir .Tsunade ile Katsuyu arasında zihinsel bir bağlantı vardır.
TSUNADE TANITIM-http://images.wikia.com/naruto/images/3/3b/Tsunade_on_Katsuyu.jpg

Ek bilgiler
*Tsunade "Bağlama ipi" anlamına gelir.
*Eski takım arkadaşları Jiraiya ve Orochimaru ile aynı kan grubudur.
*Tsunade ilk kadın Hokagedir.
*Tsunadenin Hobisi Kumardır.
*Tsunade en çok dövüşmek etmek istediği kişi Naruto
*Tsunadenin en sevdiği yiyecekler , tavuk göğsü ve içki
*Tsunade Toplam 1.256 resmi görev tamamladı.
*40 D-rütbe /236 C rütbe / 467 B- rütbe /418 A-Rütbe &95 S-rank

Ninjutsu 5   
Taijutsu 5
Genjutsu 3.5
Intelligence 5
Strength 5
Speed 3.5
Stamina 4
Hand seals 4
Total 35

resimleri
(click to show/hide)

gif
(click to show/hide)

jutsu
(click to show/hide)

naruto wikia'dan (ç)aldım :)

Çevrimdışı bdkocan

• AniTr
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 15
  • Alınan Beğeni: 0
  • Dream of Life...
    • Profili Görüntüle
Ynt: TSUNADE TANITIM
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2012, 23:34:58 »
Hocam işin gücün yok tanıtım yapıyorsun :D Saolasın.
TSUNADE TANITIM-http://i.imgur.com/82L6j.png

İmza için Merue'ye Teşekkürler!

Çevrimdışı sasukEms

• Piety
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2012, 00:05:13 »
naruto wikia beni bu işe itti

Çevrimdışı bdkocan

• AniTr
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 15
  • Dream of Life...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2012, 00:19:59 »
Hmm neyse alıntıysa alıntı yazarsın artık...  :ok:
TSUNADE TANITIM-http://i.imgur.com/82L6j.png

İmza için Merue'ye Teşekkürler!

direncefe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2012, 01:46:08 »
gözüme takıldı tekrar
databook puanlamaları tamam eski ama çok atmaca ya

5 değerlendirmek için düşük bir rakam birkere.
tsunade ile orochimaru'nun ninjutsuda 5 olması ne demektir ya.tsunade kim ki ninjutsusu orochimaru ile aynı seviyede olur

Çevrimdışı sasukEms

• Piety
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2012, 02:00:54 »
gözüme takıldı tekrar
databook puanlamaları tamam eski ama çok atmaca ya

5 değerlendirmek için düşük bir rakam birkere.
tsunade ile orochimaru'nun ninjutsuda 5 olması ne demektir ya.tsunade kim ki ninjutsusu orochimaru ile aynı seviyede olur

adamlar 5 üzerinden değerlendirmiş 10 olsa tabi daha iyi olurdu 5 az

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2012, 15:23:58 »
Çok güzel bir tanıtım olmuş.^^ Sasuke-Sama, Ellerine sağlık. [:ok:]

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2012, 16:43:06 »
Tsunade'nin ninjutsusu öyle küçümsenecek birşey değil. Manga okuyanlar bilir. Ayrıca o mühürünü açtığında kendini yenileyebiliyor. Bu çok yüksek seviye bir teknik. Pek öyle görünmese de öyle. Koca köyü kurtardığını ne çabuk unuttunuz acaba? Tüm herkesi katsuyu ile korumuştu. Sonuçta medical tekniklerde ninjutsu ya giriyor. Bu yüzden ninjutsu seviyesinin 5 olması gayet doğal.

Bu arada bu tip alıntı tanıtımlar eğer yerine kişinin kendi yaptığı tanıtımlar gelirse kaldırılır bunu da belirteyim arkadaşlar ^^ Kendi cümlelerimizle bizim sitemize ait tanıtımlar her zaman daha hoş oluyor. Ellerine sağlık dostum çalışmalarının devamını bekleriz.
TSUNADE TANITIM-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı tohatlı

• Atatürk Üniversitesi Bilgi Işlem Personeli
  • Seviye 5
  • *
  • Karma 1
  • ismim => MURAT
    • Profili Görüntüle
    • yönetim kadrosunda'yım sitemize beklerim
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2012, 13:22:49 »
kiloda bir sorun olabilir diye düşünüyorum :)))
Sitemiz'e beklerim = >  http://www.direkfilm.com/

http://www.direkfilm.com/  <= Sitemiz'e beklerim

Çevrimdışı Mangaka

• I'm Dark Angel
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2012, 14:40:28 »
Güzel tanıtım (ç)almaya devam etme kendi cümlelerin her zaman güzeldir .  :hero: başarılarının devamını dilerim.

(Tsunade gerçekten güçlü eğer ölürse yerini Sakura alabilir ama  bence Sakura o kadar güçlü olamaz  :speh: )
(click to show/hide)

Çevrimdışı sasukEms

• Piety
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2012, 16:21:50 »
Güzel tanıtım (ç)almaya devam etme kendi cümlelerin her zaman güzeldir .  :hero: başarılarının devamını dilerim.

(Tsunade gerçekten güçlü eğer ölürse yerini Sakura alabilir ama  bence Sakura o kadar güçlü olamaz  :speh: )

evet ben daha  güzel anlatırım ama işte bazen heyecandan önemli şeyleri unutuyom  :yk:

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2012, 17:13:24 »
Konuyla ilgisiz olan mesajları sildim,konu dışı konuşmalarımıza özel mesajla devam edelim.

Kendi tanıtımlarım da dahil bu bölümde alıntı olan başlıklar var, ama yine de kendi cümlelerinizi kullanmak daha önceliklidir,tabi ki.:) Güzel olmuş,ellerine sağlık tekrar.=)

Çevrimdışı thencre

• Seviye 2
  • *
  • Karma 1
    • Profili Görüntüle
    • Papaganlar
« Yanıtla #12 : 05 Eylül 2012, 17:00:43 »
Narutoya bir abla gibi yaklaşıyor ama pek yüz vermiyor. Nedense Narutonun kendisine ihtiyar demesine de izin veriyor. Sevdiğim bir karakter ama ne Jiraiya nede Tsunada , Orichimaru kadar güclü değiller. Efsanevi 3 sennin densede Tsunade ve Jiraiyada, Orichimaru kadar numara görmedim....
Papağan ve anime meraklısı.

Çevrimdışı massalia

• Karneval - Yogi sama *_*
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 40
  • Alınan Beğeni: 4
  • Yesrib chan gaaalp ben
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2012, 16:08:27 »
tanıtım güzel olmuş,teşekkürler.oldukça ayrıntılı olmuş^^
TSUNADE TANITIM-http://i.imgur.com/MCsfaU8.png

İskender feth ettiği yerlere baktı ve ağladı.Çünkü artık,feth edilecek başka bir dünya kalmamamıştı...

Prenses ve Ejderha
Natsu ve Lucy

(click to show/hide)

Çevrimdışı kakashi

• Mangekyou Sharingan
  • Moderatör
  • *
  • Karma 33
  • Alınan Beğeni: 11
  • Forever Alone
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2012, 14:39:24 »
kardeşim tanıtımları süper yapıyorsun eline sağlık başarının devamını dilerim ....