-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Japonya'da animeler nasıl satılıyor?  (Okunma sayısı 3697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 25
  • Alınan Beğeni: 30
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
Japonya'da animeler nasıl satılıyor?
« : 01 Eylül 2014, 00:32:17 »
Bugün ''Chuunibyou demo Koi ga Shitai!: Depth of Field - Ai to Nikushimi Gekijyo''yu izliyodum Anitri'den.İzlerken şu soru takıldı aklıma.Hani şu 3.45 dakkalık -_- yeni çıkan biseri olduğunda hani toplam bölüm sayısı bile belli olmadan Japonya'da satışı oluyo mu?Tvde oynattıklarında yada oynatmadıklarında napıyolar peki?Bölümleri biriktirip Cdye kaç bölümse yazdırılıp paket olup raflarda yerini mi alıyor?Eğer yeni çıkan bi seriyse insanlar paketin çıkmasını mı bekliyolar yani?
Naruto izliyoruz mesela,şimdiye kadar çıkan seriler raflarda satışa mı çıkıyor yoksa bütün bölümler çıkıp bittikten sonra mı raflarda olacak?Ve Japonya'da anime kanalları var tvde oynuyormuş.Onlar anime dükkanlarında bulabileceğimiz anime diye sınıflara ayrılıyor mudur?Hentaileri ecchileri mechileri kastetmiyorum.Hani mecha türü yada korku animeler vardır tvde oynatmazlar ne biliim.
3.45 dakkalık bi seriyi yani burda izlediğim seriyi tvde oynattıklarını düşündümde komik geldi bana :D Tvde yayın saati bakacaklar 1 hafta bekliycekler 3 dakka bişii oynadı pat bitti :D
Bilen arkadaşlar varsa sorularımın cevabını lütfen aralarda kalmış sorularım varsa atlamadan cevaplayabilirse sevinirim ^^
Teşekkür ederim  :8:
''Hayatın yedek kulübesinde oturmaktansa sahada olmayı yeğleyin'' Ayumi-san

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • Alınan Beğeni: 177
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Japonya'da animeler nasıl satılıyor?
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2014, 15:10:34 »
Bir çok seri televizyonda oynatılıyor. Gündüz kuşağı gibi gece kuşağı gibi ve bunlara bağlı olarak sansüre uğrayarak yada uğramamış hallerini daha sonra satışa sunarak. Bluray versiyonlarında da o kısa versiyonlar yayınlanıyor zaten. Yada bir çok kısa seri internet üzerinden gösterime giriyor. Bunun çeşitli etki faktörleri var.

Ve bir çok seri bölüm bölüm yayınlanıyor zaten. Seri bittiğindeyse bir bütün olarak eklemelerle birlikte çeşitli hallerde yayınlanıyor. Bunların teferruatları var.

Satışa sunulmayanlarsa belli sebeplerden dolayıdır. Mesela, televizyonda yayınlanan bir sansürlü seri, daha sonra bluray olarak sansürsüz bir biçimde dvd olarak piyasaya sürülür.

Aslında bu konu pazarla alakalı birazda ama o konuya girmeyeyim çıkamayız.

Ve unutmadan, sorularını böyle karman çorman yerine sıralı bir şekilde sorsaydın daha net cevaplayabilirdim.  :al: Konuyu okurken neyi cevaplasam diye düşünürken, kafam karıştı.:ah:

Mesajınızı Beğenen Kişiler

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 25
  • Alınan Beğeni: 30
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2014, 16:21:32 »
 :speh: ama ama ama okadar çok soru dolandıkii beynimde,trafik karıştı.... Hem cevabı çok merak ediyordum heyecanla içimi dökmüşüm iştee  :8:
Teşekkür ederim.Sorularıma yanıt buldumm  [wow]
''Hayatın yedek kulübesinde oturmaktansa sahada olmayı yeğleyin'' Ayumi-san

GoogleTagged - Etiketler