One Piece Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: One Piece Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]  (Okunma sayısı 28225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
Ynt: One Piece Manga Tartışma [Spoiler içerir]
« Yanıtla #15 : 14 Temmuz 2011, 22:19:25 »
One Piece de işler iyice kızışmaya başladı.. Hody Jones garip bir şekle büründü daha doğrusu saçları beyazladı ve vücut yapısı kaslı bir hal aldı. Birde sudan mermi yapıp fırlatıyor. Şuanki durumda umutsuzluk gittikçe büyüsede sanrıım Luffy önderliğinde Mugiwara tayfa gelip balıkadamları haşmalat edicekler ;D

Gerçi birde Deli VanderDecken söylediğine göre Balıkadam adası boyunda bir gemiyi Shirahoshi'nin bulunduğu noktaya doğru fırtlattı... Sanırım o büyüklükte bir  gemiyi anca Luffy-Zoro-Sanji üçlemesi durdurur ;D

Şu Yeni dünyaya bir gitselerde artık görsek şu yonkouları yeni amiralleri falan  :muzik2:
One Piece Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı ouroboros

• Seviye 2
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Temmuz 2011, 12:57:41 »
uzumakijutaro sana katılıyorum bence de o gemiyi anca Luffy-Zoro-Sanji üçlemesi durdurur ama şöyle bir durum var. Tayfanın güçlendiğini göstermek için sadece bir kişinin durdurmasını da sağlayabilir. Zoro zaten bir kere savaştı. Luffy'ı sona saklar göstermek için belki Sanji belkide Franky tek başına durdurup bizi etkileyebilir.

Bu arcın sonunda olabilecek iki şey var bence;
1) Luffy Beyazsakal gibi adayı hakimiyeti altına alacak
2) Su üzerinde bir adaya taşıyacak balık adamları

Son zamanlarda çok flashback yapıyor Oda açıkcası bu beni biraz sıktı. Artık savaş görmek istiyorum, Dragon'u görmek istiyorum, Shanks'ı görmek istiyorum, Boa Hancockla Sanjinin karşılaşmasını ama Hancock ile Luffy'nin evlenmesini istiyorum.

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Temmuz 2011, 20:18:08 »
Doğrusu tayfanın tek bir üyesinin de durdurması olası geliyor. Luffy olabilir belki ama Zoroda olabilir çünkü Zoro, Mihawk'dan eğitim aldı ve gemileri dahi kesebiliyor artık. Ama yinede balıkadam adası büyüklüğünde bir gemiyi tek kişiye durdurturmu Oda bilmiyorum... Ha durdurursa saçma olmaz ^^

Luffy'nin Whitebeard gibi adaya el koymasını beklemiyorum sebebide zaten balıkadam adasına Big Mama denen yonkou nun el koymuş olması. Yani Luffy'nin bir yonkounun koruduğu bir adaya ben koruyacam diyipte el koyması biraz fazla cesurca geliyor. Çünkü Yonkoulardan 2 sini gördük biri Whitebeard biri de Shanks ve ikiside dünyanın en güçlüleri gibi birşey. Whitebeardin gücü zaten tartışılmaz tabide Shanks'ın pek bi gücünü görmesekte savaşa geldi ve herkese bu savaşı bitiriyorum dedi ee bir kişiden de gık çıkmadı düşünün ki bu adam ne kadar güçlüdür ;D Diğer yonkoularında güçsüz olacağını sanmıyorum bu yüzden Luffy adaya el koymaz bence...

Balıkadamların hepsini su yüzüne de taşırmı orasıda biraz muamma çünkü Balıkadamlar neysede denizkızları suya girmek zorundalar çünkü belli bir yaştan önce bacakları oluşmuyor. Oda bize böyle söyledi... Eğer suya girmezlerse sorun olur gerçi yeryüzünde bir adada suya girebilirler ama açık hedef olurlar satıcılar için falan...

Bence Balıkadam adası yıkılsada tekrar inşa olabilir.. Benim en büyük beklentim Luffy'nin tayfaya bir balıkadam alması. Çünkü son anime bölümelrinde gördüğüm kadarıyla 10 tane tayfa üyesi alıcam diyip durdu. şuan 8 kişi aldı 2 kişi daha alıcak sanırım tayfaya bunlardan biri balıkadam olur diye düşünmekteyim... ^^
One Piece Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı ouroboros

• Seviye 2
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Temmuz 2011, 23:25:39 »
Shanks hakkında biraz araştırma yaptım da dünyanın 2.en iyi kılıç ustasıymış. Mihawk'ın rakibiymiş. Garip geldi bana ben hiç böyle bir şey duymamıştım çünkü. Duyan var mı aranızda anime yada mangada geçti mi hiç?

Yonkou adaya el koydu demişsin ama Luffy salaklık derecesinde gözü kara ben Luffy den el koymasını yinede bekliyorum.

Ve evet tayfaya bir balıkadam yakışır bizimkiler suda güçsüz çoğu meyve kullanıcısı olduğu için ancak bu zamana kadar kimi tayfaya aldıysalar konuda adı çok geçti. Bu sefer adını çok duyduğumuz kişiler tayfaya katılacak türde değiller gibi. Yeni güçlenmiş olan tayfa şimdilik gerek duymaz. Hemde ne zaman tayfaya biri alınacak olsa Luffy tayfada ki boşluğu belirtiyo. Örneğin şarkıcı alıcam deyip duruyordu iskelet arkadaşı(adını unuttum çaktırma  :) ) aldılar, marangoz alıcam diyodu Franky'i aldılar. Buradan bir kişi daha eklenmez bence.

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Ağustos 2011, 23:18:44 »
Ne manga bölümüydü bea ;D Sonunda beklediğimiz şeyleri gösteriyor Oda. Bu hafta zaten tüm mangalar süper ötesiydi.

Luffy'nin o 100.000 kişi üstüne yürüyüp bir kralın hakisi atarak yarısını yere sermesi resmen tüylerimi diken diken etti. Bayadır op mangada böyle gaza gelmemiştim  :hero:

Tayfa üyeleride savaşa hazırlanıyor bakalım kalan 50.000 kişi nasıl gidicek ve birde tabi durdurulması gereken bir gemi var. Vander decken in fırlattığı o gemi. Onu tüm tayfa beraber durdurur diye düşünüyorum bakalım ne göreceğiz.

Birde bu hafta mangada çok fena güldüm özelliklede Luffy'nin kahraman ve korsanı et yemek ile bağdaştırması sahnesinde gülmekten yerlere yattım diyebilrim  :haha:

(click to show/hide)

Çevrimdışı ouroboros

• Seviye 2
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Ağustos 2011, 01:04:33 »
Evet o haki olayı süperdi. Bu hakiyi anime olarak da görmek isterim. Yavaş yavaş tempo yükseliyor bu iyi bir şey.

Çevrimdışı Byakuya

• Seviye 2
  • *
  • Karma 1
  • If you're looking for your captain... We ate him!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Eylül 2011, 20:28:07 »
Shanks hakkında biraz araştırma yaptım da dünyanın 2.en iyi kılıç ustasıymış. Mihawk'ın rakibiymiş. Garip geldi bana ben hiç böyle bir şey duymamıştım çünkü. Duyan var mı aranızda anime yada mangada geçti mi hiç?

Yonkou adaya el koydu demişsin ama Luffy salaklık derecesinde gözü kara ben Luffy den el koymasını yinede bekliyorum.

Ve evet tayfaya bir balıkadam yakışır bizimkiler suda güçsüz çoğu meyve kullanıcısı olduğu için ancak bu zamana kadar kimi tayfaya aldıysalar konuda adı çok geçti. Bu sefer adını çok duyduğumuz kişiler tayfaya katılacak türde değiller gibi. Yeni güçlenmiş olan tayfa şimdilik gerek duymaz. Hemde ne zaman tayfaya biri alınacak olsa Luffy tayfada ki boşluğu belirtiyo. Örneğin şarkıcı alıcam deyip duruyordu iskelet arkadaşı(adını unuttum çaktırma  :) ) aldılar, marangoz alıcam diyodu Franky'i aldılar. Buradan bir kişi daha eklenmez bence.

Shanks hakkında bir yorum yapabilirim sanırım. Shanks, Beyaz Sakal'ın gemisine girdiği zaman aralarında şöyle bir konuşma geçmişti. Daha doğrusu Beyaz Sakal şunu söyledi; "Mihawk ile yaptığınız savaş artık bir efsane olarak görülüyor ama ben o günü hatırlıyorum." tarzında bir şeydi. Yani o araştırman doğru büyük ihtimalle  :ok:
"Until I not take my promise... even death can't take my life away!"
Roronoa Zoro

Çevrimdışı fair

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: One Piece Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]
« Yanıtla #22 : 20 Aralık 2011, 02:14:20 »
bu denizkızı katılacakmı sizce arkadaşlar tayfaya cariboda örendi artık rahat bırakmazlar prensesi antik silahımız olurmu sizce.. :ds:

Çevrimdışı SkyRegalia

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Haziran 2012, 01:02:35 »
Antik silahımız olmadı da ben şu her tarafı başka yerde olan samuraydan umutluyum ya, birleşince ne derece güçlü olur bilinmez tabi ama katılabilme ihtimali görüyorum onda.

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • Alınan Beğeni: 12
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
« Yanıtla #24 : 25 Temmuz 2012, 16:01:15 »
 One Piece 675

Önceki bölümlerde Law'ın neden öyle yere serildiği belli oldu, anlaşma yapmadan önce kalbini vermiş adama ama bir hinliği, sürprizi vardır diye umuyorum. Ama fena dayak yedi bu bölümde de içimin yağları eridi asdf  :haha:
üç bölüm arka arkaya okudum ben bu da önceki bölümlerden bir sayfa, Luffy'nin bu umursamazlığı mı desem rahatlığı mı desem kırıp geçirir insanı. Düştükleri duruma rağmen nostalji yapıyorlar Robin'le asdf xD
(click to show/hide)
One Piece Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Mayıs 2013, 22:48:02 »
@hdbfresh En basitinden şöyle söyleyebilirimki Oda resmen Ace'i öldürmek için yırtındı. Yani magmanın bir enerji tipi olan ateşi yenmesi gibi bir saçmalık söz konusu olamaz ;D Ateş enerjidir ve logia lar haki kullanılmadığı sürece ve karşıdaki gerçekten zayıf noktası olmadığı sürece zarar görmemeliler ama ace orda yumruk yumruğa da akainuya kaybetti. Eli yandı gibi bir durum oldu ki böyle bir saçmalık yok ;D Meyve üzerindeki hakimlik bile söz konusu olsa magma olan Akainu'nun Ace'e zarar vermesi imkansız. Su olsa adam hadi neyse derim. Su ateşi söndürür zayıf nokta der geçerim.

Ayrıca eski arc lardan enel vardı mesela. Adam yıldırım... Aynı kizaru gibi ışık hızında hareket ediyor ama ne hikmetse luffy bu adamın hızıyla baş ediyor. Şimdi böyle bir karakter ve meyve çıkardığın zaamn getirilerini hesap edeceksin. Luffy istediği kadar yıldırımdan zarar görmesin sırf bu adamın hızına yetişemediği için haşat olmalıydı ki bu adamda birde mantra var. Öyle aşşağı düzeyde bir mantra da değil bu skypia daki insanların seslerini duyacak düzeyde gelişmiş bir mantra. Yani luffy nin eneli yenmesi başlı başına bir saçmalıktı. İstediği kadar lastik olsun son sahnede enele attığı yumrukta elindeki altın yıldırımı yani elektriği geçiriyor. Orda enel altının içinden geçipte luffynin kafasını kesse kimse diyemezki bu adam bunu yapamaz.

Son olarak da marineford savaşında neredeyse yüksek güce sahip olanların hepsi haki kullanıyorlar ama kimse böyle adam gibi bir haki kullanmıyor. Anlamadım ki ben bu işi arkadaş. Bu amiraller haki kullanıyorlardır yani adamlar amiral onlar kullanmıyacakta ben mi kullanacam ;D ama ne hikmetse bir tek shirohige den korumak için arenayı falan kullanıyorlar. Şimdi böyle bir savaş alanında ne kadar az kayıp verilirse o kadar iyi. Madem bunlar amiral olağan güçleriyle engellemeliler... Hadi diyelim egolarından ötürü logia güçlerinin yeteceğini düşündüler. Peki shirohige neden kullanmıyor? Adam da kralın hakisi var kendi tayfasındaki elemanlardan biri söylüyordu. Ne diye milletin üstüne saldırmasını bekliyorda bi kralın hakisi kullanmıyor? Yani bu soruları ister istemez soruyor insan. Çok fazla soru işareti var güç düzeniyle ilgili... Mesela logialar da hakiyi meyve güçleriyle birlikte kullanabiliyormu? Kullanabiliyorsa niye amiraller kullanmadı? Sonra herkesin busoshaku yani silahlanmanın rengi hakisinde luffy gibi uzuvları veya saldırdıkları şey neyse artık siyaha dönüşüyormu? Mesela z filminde z karakterinin kollarıda hakiyle siyaha dönüşüyordu. Şimdi ben dedimki acaba herkesde mi böyle? Gözüme batanlar bunlardı son izlemelerimden sonra ^^

(click to show/hide)

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Mayıs 2013, 00:48:49 »
Burası iyi oldu :)

Öncelikle Ace olayını gördüğüm kadarıyla cevaplayayım. Ace 'in ölmesi tamamen Luffy'nin önünü açmaya yönelikti iyi mi oldu kötü mü oldu tartışılır. Ace'in vücuduna darbe almasında saçma olan bir durum yok neden dersen orda zaten meyve gücünü kullanmıyor direk bedeni ile karşı koyuyor. Zaten o sahnede Akainu Luffy' i hedef almıştı meyve ile önüne geçse Akainu'nun saldırısının Luffy gelmesi söz konusu o yüzden bedeniyle önüne geçiyor bunda bence bir sorun yok.

Magma vs ateş konusunada biraz bilimsel açıdan bakmak istiyorum. Normalde magmanın sıcaklığı 2000 C dır.
Ama Ateş bu konuda farklılık gösterir. Yaydığı alevin rengine göre sıcaklığı değişir. Kırmızı renkli bir alev normal şartlarda en fazla 1000 C olurken bu durum turuncu renk olduğunda en fazla 1200 C beyaz renk olduğunda en fazla 1500 C oluyor tabi normal şartlarda. Bu kıyasla bile magmanın One Piece evreninde üstün gelebileceğini kestirebiliriz.

Diğer bir husus iki logia türü arasındaki savaş uzun sürer ama o sıralar Oda haki olaylarına yeni yeni girdiği için bize B. haki kullanımı göstermiyor. Yani demek istediğim olay şu: Hani balık adam arc başlangıcında  Luffy'nin g3 yapıp B.Haki ile yumruğunu siyah bir hale getirmesi olayını önceki arclarda bize göstermedi çünkü Rayleigh 'nin hakiyi açıklamasını bekledik. Ondan sonrada zaten B.Haki kullananların  elini, kolunu, vücudunu vs. siyah renge boyadı. Buna mesela Smoker'in Vergo'ya karşı B.Haki kullanırken ki elinin hali, Vergo'nun tüm vücudunu B haki ile doldurduğunda ki hali örnek verilebilir. Yani sonuç olarak orda haki kullanıyorlar ama bize haki kullandılar demiyor. Aynı şekilde savaşta Marco'nun Kizaru'ya tekme atması şu anda bunlar açıklandıktan sonra aynı sahne olsa Marco'nun tekme attığı ayağını siyaha boyardı. Bu konu umarım açıklayıcı olmuştur.

Enel konusunda ise One Piece evreninde bizim bildiğimiz fizik kurallarının çok fazla geçerli olduğunu düşünmemek lazım. ama yinede Enel'in yenilmesi konusunda zaten bir çok One Piece takipçisi eleştiriyor ama. Oda Enel'in yenilmesini tamamen Enel'in kendi egosuna bağladı. Ben Kamiyim diye ortada gezmesi zaten buna örnek. Adam ben yenilmezim edasıyla takılıyordu resmen. Yenildikten sonrada sanki hiç birşey olmamış gibi de aya doğru yola çıktı.

Son paragrafına ise açıklamam şu olur. B.Hakinin kullanım amacı zaten gerçek bedene vurmak. Ordakilerin çoğu zaten meyve kullanıcısı bile değil. K. haki kullanabilirler dersen genel olarak haki zaten herkesin kullanabildiği birşey değil. Tamam herkes de var denildi ama bu herkesin kullanabileceği anlamına gelmiyor. Logia tiplerine karşı zaten kullandılar. Koramirallerin altını salla zaten Koramiraller dahil üst rütbeli  çokta fazla kişi oldukları söylenemez. Yinede diğer yazdıklarını kısım kısım cevaplayayım.

Kral haki durmadan kullanılabilen birşey değil öncelikle bunu belirtmek isterim ki Rayleigh  açık arttırma evinde  kullandı daha fazla kullanamam dedi. Kaldı ki Beyazsakal o yaşlı ve hasta haliyle kullansa bile iradesi iyi olan yüksek rütbelilere bir şey olacağı sanmıyorum ki bundan sadece oradaki çöp karakterler etkilenir. Onlara da zaten kullanmaya gerek yok. Ace' in tam idam edileceği ve Beyazsakalın hamle yapacağı sırada aldığı darbeden zaten kan kustu orda birçok kişinin görüşü haki kullanacağı yönünde idi (idamı engellemek için). Zaten gerekte kalmadı arkadan Luffy bilinçsizce kullandı.

Logialar haki kullanıyor ve evet b. haki kullananların haki kullandıkları kısmı siyaha dönüyor. yukarıda açıklamayı yaptım bunu görmek için Rayleigh' nin haki ile ilgili açıklama yapmasını bekledik. Mangada Smoker'in kullandığını görebilirsin.

Son kısımda yazdığınıda bu şekilde cevapladığıma inanıyorum.
One Piece Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Mayıs 2013, 14:21:34 »
Öncelikle yanlış anlaşılmak istemem bunlar benim bilmediğim şeyler değil ;D Yani one piece in önemli arclarını 4-5 defa izledim ve wiki sindede baya bir araştırma yapmışlığım var. Zaten kendime bu sorduğum soruları sorduğumdada aynı cevapları verdim ama işte senin cevapların gibi pek tatmin edici olmuyor özelliklede işin içinde Oda'nınki gibi bir zeka varsa.

Ace olayında benim bahsettiğim yer luffy e siper olduğu yer değil, ace ve akainunun yumruklarını çarpıştırdığı sahne ^^ Sıcaklık konusunda yaptığın açıklamalarda haklısın ama işe bu şekilde yaklaşırsak enel olayına geri döner iş. Madem doğadaki olayları bilimsel olarak ele alıyorsun Yıldırımın lastiğe zayıf düşmesi neyin saçmalığıdır? ;D Yıldırımın olsa olsa tek bir doğal yok edicisi olabilir oda topraktır. Yani sen bu işe bir derecelendirme getirmessen fanlarında gelir der ki magma nasıl olurda yumruk yumruğada ateşin kendisine zarar verebilir? Eğer eneldeki gibi volt la değerlendirseydi ateş ve magmayı its ok! der geçerdim ama o şekilde yapmadı. Olaya meyve de hakimlikle girdi ki ordaki konuşmalardan az buçuk böyle anlaşıldı. Bu durumda meyvesine daha hakim olan logia diğerine zarar verebiliyormu yani? diye bir soru geliyorki bence cevabı olmayan bir soru ;D

Haki mevzusunda katılıyorum bende zaten o tip düşünmüştüm işe yeni girdiği için adam akıllı işlemedi. Bende o zaman diyorumki madem böyle bir savaş yapacaksın önce hakiyi açıkla ki savaşta ki saçmalıklar göze batmasın. Haki dediğin şeyin ne kadar güçlü olduğunu 2 yıl sonrasında görmeye başladık, böyle bir güce başvurmadan o kadar insanın canının feda edilişi... Saçmalık bence. Madem böyle bir güç vardı ne kadar marine kötü görünsede başındaki sengoku böyle bir durum oluşmasına bence izin vermezdi.

Enel konusunda egosunun ağır bastığı doğru. Adamın luffy e zarar veremediğinde takındığı surat ifadesi en büyük op geyiklerinden biri hatta ;D Lakin şimdi o son sahneyi gözünün önüne getirirsen orda enele kocaman altınla vuruyor luffy. Elide var ama orada altın var sonuçta. Eeee bu altın yıldırımı geçiriyor ama enel ne hikmetse orda altın tarafından darbe yiyor... Nasıl iş bu ;D Normalde orada olması gereken enelin o altının içinden kendini geçirip zaten altının ağırlığıyla artık duramayacak olan luffynin kafasını kesmesidir. One piece evrenide olsa bu güçler ele alındığında durum onu gerektirir... Egoist megoist adamın canı mevzu sonuçta var gücüyle oradan kurtulur normal şartlarda.

Kralın hakisi mevzusunda haklısın. Birşey diyemem beyazsakal orada fazlasıyla bitkin ve hastaydı. Kalbinden dolayı böyle bir güce başvurmayı son tercih olarak düşünmüş olabilir. Yanlız şuna katılmayacağım. Beyazsakal istediği kadar hasta olsun orada ilk savaşa girdiği anda kralın hakisi yapsaydı sadece çöpleri değil koramiral altında olanların çoğunu yatırırdı. Rayleigh kendi söyledi antremanda kralın hakisi antremanla değil irade gücüyle gelişir diye. Eğer durum buysa Beyazsakal dediğimiz adamda dünyanın en güçlüsü olarak biliniyorsa irade olarak shanksdan aşşağı kalır yanı olacağını hiçmi hiç sanmam ki bu adamın nasıl bir dövüş sergilediğini hepimiz gördük. Bu adamın iradesi güçlü olmayacakta kimin olacak?

Logiaların haki kullanma olayına daha tam adam akıllı deyinilmediği için birşey diyemeyeceğim. Umarım daha iyi şekilde bu olaya açıklık getirir oda. Çünkü smoker dövüşünde ben adam akıllı birşey anlamadım açıkçası ;D

Son olarak beni yanlış anlamanı istemem op düşmanı değilim. Op en sevdiğim 2 seriden biri ama ne naruto ne de op kusursuz değil. Hiçbir seri kusursuz olamaz zaten ;D Ne kadar oda nın zekasına müthiş hayranlık duysamda böyle açıklarınıda görmekten kendimi geri tutamam ^^

(click to show/hide)

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 04 Mayıs 2013, 21:01:13 »
Akainu'nun Ace' i yenmesini zaten magmanın ateşe olan üstünlüğünü kullandı ki bunu Akainu'nun kendide diyor. Bunu zaten belirttim.

Oda bize lastiği elektriğin antisi olarak gösterdi. Enel' in ise Luffy'nin kolundaki altın top parçasını yemesinin sebebi kolundaki altın Luffy 'ye bağlı olduğundan Luffy ile birlikte nötralize oluyor ve Enel altın topu yiyor. Arkasındaki altın çandan geçmemesinin sebebi ise bu topu yedikten sonra Enel kendinden geçiyor ve meyvesi deactive oluyor  doğruca çana yapışıyor.

Ha sen diyebilirsin ki lastik elektiriğe nasıl dayanacak. Bu bir fantastik, insan üstü güçler serisi 200 milyon volt elektrik üreten birinede bi zahmet bu elektriğe dayanak güçte kauçukta olsun.

Bu kadar yazmama rağmen benim gözümde Enel bu şekilde harcanmamalı idi. Mangaka böyle uygun görmüş adam harcandı. Tabi ki bunda yaşadığı ortamında etkisi de var. Mesela lastik nedir bilmemesi ve Luffy'yi görünce şaşırması. Haki hakkında fazla bir bilgileri yok K.Hakiye mantra diyorlar  ve buna rağmen bu hakisini bayağı bir geliştirmiş.

Haki olayı bence Oda'nın aklında hep vardı ama birden açıklamak istemedi ki çoğu olayı elinden geldiğince mantıki bir çerçeveye oturtmaya çalıştı buna Luffy 'nin Croco 'yu yenmesinede örnek verebiliriz. (suyu kullanması)

Savaştan önce hakiyi açıklamamış olmasının nedeni tayfanın güç konusunda yetersiz olduklarını hissetmelerini sağlamasıydı diye düşünüyorum. Yoksa nereye kadar anti ile gidecekti. Ve yeni dünyaya girişte bu güce ihtiyaçları olacağını anlamalarını sağladı.

Anlamadığım nokta haki ile insanların öldürülmemesinin ne gibi bir ilişkisi olacak ki hakiyi herkeste kullanamıyor. İllaki birileri zarar görecek.

Beyazsakalın kral haki konusuna katılmıyorum tamam kral haki gerçekten caydırıcı bir güç ama. Oradaki koramiralleri dahil Beyazsakalın kral haki ile onları indirebileceğini sanmıyorum ve çöp karakterlerin hepsinede etki edeceği muamma. Çünkü bu hakinin etki alanının tüm marinefordu kapsayacağını sanmam. Buna en güzel örnek balık adam arcta Luffy'nin 50 bin kişiyi indirmesi ve daha çok çöp karakter olmasına karşın diğererine etki etmemesi durumu örnek verilebilir. Hatta bu konu ile ilgili bir soruya Oda, Shanks orda olsaydı 100 bin kişi bayıltabileceğini söyledi ki Marineford da bunun çok üstünde insan sayısı vardır. Kral hakinin herkesi etkilemeyeceğine ilişkin şu durumda örnek verilebilir: Rayleigh açık arttırma salonunda kimseyi ayırt etmeden Kral haki kullandı ama Hasır Şapkalar, Law' ın tayfası  ve Kid Korsanları bayılmadı hatta Rayleigh az önceki durumla baş edebildiğinize göre gerçekten zorlu adamlar olmalısınız dedi. Yoksa Beyazsakal bir kral hakiyle işleri halledebilecek olsaydı dünya hükümeti bırakıp gitsin bi zahmet. :D

Beyazsakal hususunda düşündüğüm diğer nokta bu adamın dünyanın en güçlü adamı olmasındaki neden hakisi değil bence bu ünvanı almasındaki en büyük etken şeytan meyvesinin gücü diyorum.

Haki hakkında daha tam bir açıklama görmedik sadece Rayleigh 'nin anlattığı kadarıyla biliyoruz. Dediğim gibi serinin en az bi 10 senesi daha var bence daha neler neler çıkar. Kral haki ile ilgili bizim bilmediğimiz hatta her kral haki kullanıcısında kullanamadığı yada buna fırsat bulamadığı güçleri olduğunu düşünüyorum. Yani sadece caydırma yada bayıltma amaçlı olacağını sanmıyorum.

Son olarak tabi ki eksikleri olabilir . Çünkü 10 küsür senedir her hafta çiziyorlar ama Oda'ya bu konuda biraz daha tolerans gösteriyorum nedeni ise acayip şekilde karakter bolluğu olması ve serinin içinde açıklama bekleyen ve herbiri birbirinden derin bir çok konunun yer alması. Buna örnek olarak. D. ler nedir necidir. Kayıp yüzyıl, antik krallık ve antik silahlar. joy boy kimdir. Dünya hükümetini kuranlar ve onların torunları kutsal ejderler nedir nereden gelmişlerdir. Şu Nuh gemisi ve deniz kralları ilişkisi. Devrimciler, konunun merkezi olan One Piece ne tür bir hazinedir vs. şeklinde yazılabilir.
One Piece Genel Manga Tartışma [Spoiler içerir]-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Mayıs 2013, 21:33:25 »
Dediklerinde haklısın ilk paragraflarda olan yani akainu vs ace ve luffy vs enel konularında bence hala saçmalık. Zaten kishimotonun toprağın zayıf yönünü yıldırım yapışınada anlam verememişimdir. Bu elementler konusunda tabiki mangaka nın isteğine kalıyor iş adamın dünyası sonuçta ama daha iyi yapılabilir. Şimdi çıkıp akainuyu su meyvesi yapsaydıda öyle yenilseydi ace kimse birşey diyebilirimiydi? Gerçi su çok büyük güç çünkü one piece deki diğer saçmalıkda tüm suların meyve kullanıcılarını güçsüz kılması ;D Bu nası iştir diye düşünmüştüm ilk duyduğumda. Bu adamlar su içiyor, banyo yapıyor, el yüz yıkıyor. Yani su gibi en temel ihtiyacı böyle kulllanmak... Bence fazla riskli bir iş. Sadece deniz suyu deyip geçse çok daha mantıklı olurdu.

Herneyse zaten ikimizinde aynı şekilde bakması gerekmiyor. Benim hata olarak gördüğüm şeylere sen daha toleranslı bakıyorsun. Benim içinde naruto az buçuk öledir çünkü ilk izlediğim seri, en çok etkilendiğim seri vs. duygusallıktan dolayı bazen objektif olamıyorum narutoda ;D Bunları tartışmak güzel oluyor ama bilmediğim şeyler öğrendiğim her tartışmayı severim ;D

(click to show/hide)