Gönderen Konu: Sanji  (Okunma sayısı 2038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı amazing355

 • Kaizoku Oni Ore Wa Naru!
 • Moderatör
 • *
 • İleti: 323
 • Karma 5
 • Alınan Beğeni: 63
 • Cinsiyet: Bay
  • Profili Görüntüle
Sanji
« : 16 Temmuz 2014, 17:15:56 »
http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20090706143900/onepiece/tr/images/b/bd/242px-Sanji4.jpg

Mürettebatın sürekli sigara içen 19 yaşındaki aşçısıdır ve mürettebata beşinci olarak katılmıştır. Açlıktan ölmenin ne anlama geldiğini kendi tecrübelerinden bilmektedir. Bu yüzden, yemek isteyen birini asla geri çevirmez ve yiyeceklerin ziyan edilmesi onu kolayca altüst eder. Kadınlara karşı takıntılıdır ve güçlü bir şövalyelik hissi vardır. Ne pahasına olursa olsun bir kadını asla incitmez. Sanji, animede Hiroaki Hirata tarafından seslendirilmiştir. Sanji Hasır Şapka Korsanları'nın aşçısıdır. Lakabı Black-Leg Kuro-Ashi(Kuro-Ashi)'dir. Tayfaya beşinci katılan üyedir.

Görünümü

Sanji sarı saçlı, uzun boylu zayıf genç bir adamdır. Saçları sol gözünü daima kapatır. Fanları Sanji'nin sol gözünün nadiren de olsa göründüğünü iddia etmişlerdir. Mangada hiç olamamakla beraber animede 12,27,82,128 bölümlerde ve altıncı filmde görülmüştür (Bu anlar çok kısadır ve animasyon hatası olduğu düşünülmektedir). Sanji her zaman siyah bir takım elbise giyer. İçine mutlaka çizgili gömlek giyer ve siyah kravat takar. Gömleğin sadece rengi değişir. Giyimi bir beyefendiye benzer. Ayakkabısı da siyah renktedir. Lakabını Red-Leg Zeff tarzında dövüştüğü ve siyah ayakkabılar giydiği için almıştır. Bu ayakkabılar son derece dayanıklı ve Sanji'nin saldırı gücünü arttırmak için tasarlanmıştır. Sanji'nin ağzında hep bir sigara vardır. Olmadığı anlarda çok nadirdir. Oda Sanji'yi ördeğe benzetir. Sanji'yi mavi tonlarda sigara ve deniz ürünleri kokan bir şekilde tasarlamıştır. Sanji'nin sağ kaşı spiral şeklindedir. Kaşı ile dalga geçilmesi onu çok sinirlendirir.

Kişiliği

Sanji biraz Zoro'ya benzer. Onun gibi genelde insanlara duymak istediklerini söyler. Mürettebatta ki sert üyelerden biridir (Kadın varsa eğer Yalan....). Sık sık Zoro gibi korkunç biri olabilir. Ancak Zoro'nun aksine duygularını belli eden bir karakteri vardır. Sanji sinirlendiği zaman alev alev yanar (Örn. Jybura, Absalom ve Duval dövüşleri). Sanji kronik derecede kadın manyağıdır. Öyle ki gördüğü her çekici kadına flört teklif eder (Kabul eden de görülmemiştir). Bu özelliği yüzünden diğer lakabı Ero-Cook (Sapık Aşçı)'dur. Sanji asla güzel ya da çirkin hiç bir kadına vurmaz. Düşman bile olsa kadın rakip zor duruma düştüğünde yardım eder (Bknz. Porche). Kadın rakip onun dövüşteki en büyük problemidir. Bütün bunlar bir centilmen gibi yetişmesinin sonucudur. Küçüklüğünden beri onu yetiştiren ve bugünlere getiren akıl hocası Zeff'e büyük bir saygısı vardır. Sanji kendisini yakışıklı, sevimli ve çoğu zaman bir masal prensi zanneder. Bu özelliği yüzünden Sanji ile çok dalga geçilmiştir (Örn. Zoro) Sanji'nin en beligin özelliği mutfaktaki becerileridir. Aşçılığı kutsal sayar ve yemeklerini hayatı pahasına korur. Hiç bir yiyeceğin ziyan edilmesine izin vermez. Çünkü Zeff ile birlikte dokuz yıl önce kayalık bir adaya düşmüştür. Yaklaşık elli gün boyunca aç ve susuz kalmıştır. Kayalıkta aç aç beklerken nefretle çöpe döktüğü müşteri artıkları aklına gelmiştir. Yemekleri çöpe döktüğü için çok pişman olmuştur. Bu yüzden iğrenç bile olsa her yemeğe önem verir ve tabakta kırıntı bile bıraktırmaz. Ayrıca buzdolabından yiyecek çalınmasına da çok sinirlenir. Luffy bunu çok yaptığı için buzdolabının etrafına kapanlar kurmuştur.

Geçmişi

Sanji küçükken bir yolcu gemisinde bulaşıkçı olarak çalışırken birgün All Blue adında bir efsane kulağına ilişmiştir ve All Blue Sanji'nin en büyük hayali haline gelmiştir. Kısa süre sonra gemi Kızıl Bacak Zeff korsanları tarafından saldıraya uğramıştır. Fakat yolcu gemisi ve Zeff'in korsan gemisi bir kasırga yüzünden parçalanmıştır. Gemi kazasından kurtulanlar ise Zeff ve Sanji'den başkası değildir. Sanji bu kasırgada suya düşmüştür. Zeff sanjiyi kurtarmaya çalışırken sıkışan ayağını kopartmıştır. One piece bulma hayalinden vazgeçen meşhur korsan Zeff, Sanji ile birlikte uzun süre açlık sınırında sarp bir adada mahsur kaldıktan sonra kurtulmuş, beraber parası olsun olmasın herkesin karnını doyuracağı yüzen lokanta Baratie'yi açmıştır. Sanji tüm aşçılık yeteneğini ustası Zeff'ten aldığı gibi dövüş yeteneklerini de ona borçludur.

Yetenek ve Güçleri

Sanji tayfada ki en iyi üç savaşçıdan biridir. Sanji Zeff'ten öğrendiği isimsiz dövüş sanatıyla mücadele eder. Bütün manevralarını bacak ve ayaklarıyla yapar. Tekmeleri çok güçlüdür dev gibi yaratıkları yere serebilir. Hızlı ve çeviktir. Bacaklarını iyi kullandığından normal bir insandan daha yüksek yerlere zıplayabilir. Bacaklarıyla dövüşmesinin nedeni elleriyle yemek yapıyor olmasıdır. Ellerini riske atmamak için bacaklarını kullandığını kendisi söylemiştir. Bu hayali dövüş teknikleri görünüşte Brezilya dövüş sanatı Capoeira ve Kore dövüş sanatı Tae Kwon Do'yu andırmaktadır. Ayrıca Çin dövüş sanatı Tan Tui veya Fransız dövüş sanatı Savate'den ilham alındığı da düşünülmektedir. Sanji genelde saldırıları için isim düşünmez. Vuracağı zaman aklına ne gelirse onu söyler. Genelde Fransızca aşçılık ya da yiyecek terimleri kullanır. Son bulduğu saldırısının adı Diable Jambe'dir.

Çevrimdışı eyo-sama

 • Mertecan
 • Seviye 10
 • *
 • İleti: 520
 • Karma 2
 • Alınan Beğeni: 42
 • Cinsiyet: Bay
 • Noodle 'Sasuke
  • Profili Görüntüle
Ynt: Sanji
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2021, 18:39:55 »
Teşekkürler
Sanji-https://i.hizliresim.com/t77vyq0.gif

Susano'o | Amaterasu | Tsukuyomi | Enton Kagutsuchi

 

GoogleTagged - Etiketler

Ynt: Sanji

Ynt: Sanji