Naruto Sorularınız-http://www.anitr.com/anitr_manga.png
  • Naruto Sorularınız 4 1
Currently:  

Gönderen Konu: Naruto Sorularınız  (Okunma sayısı 52041 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
Ynt: sage sh. nedir ?
« Yanıtla #60 : 16 Mart 2013, 20:37:04 »
Dediklerin tamamiyle doğru şeyler hdbfresh arkadaşım lakin şu konuda yanılıyorsun, senju ve uzumaki klanının tek bağı mito ile sağlanmış değildir. Onlar zaten uzaktan akraba olarak geçiyorlar; http://naruto.wikia.com/wiki/Uzumaki_Clan bu linke bakarsan ve 2. cümleye odaklanırsan "They were distant blood relatives of the Senju clan and as such, both were on good terms" bu cümleyi görürsün. Türkçeye çevirirsen eğer "Onlar senju klanı ile uzaktan akraba olup birbirleriyle iyi anlaşırlardı." cümlesi ortaya çıkar. Kısacası Mito dan öncede senju ve uzumaki klanı arasında uzaktanda olsa bir kan bağı vardı ^^

Diğer tezlerine gelirsek, Kabuto veya Jiraiya nın senju klanından olmadıklarını bilemeyiz. Çünkü herhangi bir klana mensup olduğu bildirilmeyen ve konohagakure köyü mensubu olan herkes senju klanının bir mensubu olarak sayılabilir. Eğer manga okuyorsan sage olayının neden senju lara ait olduğunu söylediğimi az buçuk anlarsın sanırım ^^
Naruto Sorularınız-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
  • Bu dünyada umut diye birşey yok umut etmenin pes e
    • Profili Görüntüle
Ynt: sage sh. nedir ?
« Yanıtla #61 : 17 Mart 2013, 09:27:44 »
benim demek istediğim mito ile kushinanın torun çoçuk teyze vb. bir şey olduğunu düşünüyorum sonuçta o dönemde yaşayan tek uzumaki kushina değil bir sürü uzumaki var içlerinden kushina tesadüfen seçilmiş olamaz yani mitonun akrabası olduğu için seçilmiş olacağını düşünüyorum kabutonun sage olduğunu bilmiyodum hangi bölümde oluyor lüfen söylermisiniz jiraiyaya gelirsek onun hakkında net bir bilgi yok onun bir uzumaki olup olmadığını bilemeyiz
rinnegan olayına gelince ben narutonun rinnegan açacağını düşünüyorum kyuubi çakra modunda 6 yolun seninnin işareti çıkıyor bunu başka bir konuda biriyle tartışmıştım ben sage _ sh nin sage modun bir ileri seviyesi olarak falan düşündüm yani sürekli senin olabilmek gibi falan :D

247.bölümde diyorki uzumaki clan lideriyle hashirama akrabaymış uzumakilerle senju arasında 2.bir bağlantı daha ortaya çıktı :)
-Kendi arkadaşlarına sırt çevirenler kötü bir son yaşamaya mecburdurlar. Kendini buna hazırla

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Naruto Sorularınız
« Yanıtla #62 : 27 Mart 2013, 17:36:34 »
narutoda senju geni var mı ?
-Kendi arkadaşlarına sırt çevirenler kötü bir son yaşamaya mecburdurlar. Kendini buna hazırla

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 27 Mart 2013, 18:32:06 »
narutoda senju geni var mı ?

Şuan için net bir bilgi olmamakla birlikte annesinden aldığı uzumaki geni sayesinde senju akrabası denilebilir. Daha önce açılan konularda az buçuk anlatmıştım uzumaki ve senju arasında uzaktan akrabalık var diye.

Bunun dışında Minato'nun bir klan üyesi olup olmadığı tam bilinmediği için kendisini senju soyundan sayabiliriz, Neden derseniz senjular köyü kurduktan sonra köye Senju hariç bir sürü klan girdi ama bu klanların hiçbiri kimliklerini ve soyadlarını kaybetmediler. Yani gelenek neyse devam ettirdiler dersek daha doğru olur. Lakin Senju klanı, savaş ve klan bölünmelerini ortadan kaldırmak için yüksek ihtimalle senju soyadlarını nesillere aktarılırken değiştirdiler(en azından ben böyle düşünüyorum.) Yani uzun lafın kısası Konohada doğan bir kişi herhangi bir klana üye değilse o kişiyi senju üyesi sayabilriiz. Bu durumda Minato'nun da senju üyesi olduğunu söyleyebiliriz(bu kesin bir bilgi değildir, tahmin sadece) Minato'nun senju sayılmasıyla birlikte narutoda otomatikman uzumaki ve senju karışımı birşey oluyor ki buda Naruto'yu has senju yapar ^^ (En başta söylediğim gibi kesin bir bilgi değildir.)

(click to show/hide)

Hoshigaki Kisame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : 27 Mart 2013, 20:13:16 »
Arkadaşlar bir sorum olucak ben naruto filmini yeni izlemeye başlayacağım ama eskiden adını çok duyduğum ikinci animelerden birtanesidir . bir sorum olucak Sasuke galiba şimşek çaktırıyor bir videoda görmüştüm . Acaba o kaçıncı sezonda ortaya çıkıyor ? :) Bilmediğimden soruyorum . :)

Kirin o tekniğin ismi. Youtube'e yazarsan '' Sasuke Kirin '' diye bölümünü de rahatlıkla bulabilirsin :)

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 28 Mart 2013, 07:28:34 »
ben senju geni olduğuna eminim diyebilirim minato senju soyundandmıdır bilmem ama bence ikince hokageyle bağlantısı varçünkü kushia narutoya maskeli adamla minatonun savaşını anlatırken minato ışınlanma tekniği benim ve 2. hokageninkinden daha iyi diyor ikisininde ışınlanma jutsularını kullanması tesadüf değil ben minatonun 2.hokageyle bir kan bağı olabileceğini düşünüyorum onun dışında "uzumaki jutaro" senin teorinde gayet mantıklı konohada bir kalna üye olmayaları senju mesubu sayabiliriz babasının dışında naruto da bir uzumaki annesi kushina mitodan /1.hokageden sonra ki jinchuuriki ydi ben ikisi arasında bir kan bağı olduğunu düşünüyorum yani naruto hem babasından hem annesinde senju geni geçmiş olabilir bunların dışında
2004 veya 203.bölümde tobi ona senin gözlerinde senju ateşinin iradesini görüyorum sende birince hokageyi görüyorum öldü ama sanki hala seninle yaşıyor gibi diyor bunu öylesine demediğinden eminim
ve bunların dışından nagato rinneganı öylece aktif hale getirmedim bence henüz çoçukken onda zaten senju geni olduğu için madara veya tobi ona sharinganı verdi rinneganı aktif hale getirdi sonrada rinneganı ondan aldılar

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 28 Mart 2013, 17:13:21 »
ve bunların dışından nagato rinneganı öylece aktif hale getirmedim bence henüz çoçukken onda zaten senju geni olduğu için madara veya tobi ona sharinganı verdi rinneganı aktif hale getirdi sonrada rinneganı ondan aldılar

Önceki söylediklerinin hepsi doğru lakin bu düşüncen malesef yanlış ^^ Manga okumayan aşşağıdaki spoiler'ı açıp bakmasın.

(click to show/hide)

(click to show/hide)

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • Nasıl bakarsan öyle görürsün..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 28 Mart 2013, 18:04:18 »
manga okumuyorum yanlış anlamyında sadece ışınlanma teknği kullanıyo diye akrabalık ne alaka kuchiyose kullanan bütün ninjalar akraba mı :D ve şahsen narutoda rinnegan çıkabilir kyubi çakra modda 6 yolun bilgesine benzer bişey oluyo zaten nagto da uzumakiymiş rinneganı var narutoda neden olmasın ilerde görücez artık :D

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 28 Mart 2013, 19:55:53 »
seride ışınlanma jutsusu kullanan kaç kişi var ?
benim bildiğim biri minato diğeride her ne kadar görmesemde tobirama tobinin kullandığı uzay-zaman jutsu o biraz daha farklı
ben 2. ile 4. teknikleri benzer olduğundan kan bağı olabileceğini söyledim yani demek istediği kekkei genkai  doğuştan gelen yetenek) tobirama minato ve narutonun kekkei genkailerinin bu jutsu ve türevleri olduğunu düşünüyorum yani kuaniye ışınlanmak dokunup mühür bıraktığı kişiye ışınlanmak ve bunuda narutonun geliştirip yeni bir şey yapabilceğini düşünoyorum

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 28 Mart 2013, 22:36:30 »
hiç sanmıyorum narutonun ki tam birışınlanma jutsusu değil bi kere kyubinin çakrasıyla birlikte aşırı derecede hızlanıyor sadece ona bakarsan kekkei genkai olarak 1. hokage tahta kullanabiliyo ama ailede başka tahta kullanabilen yok hem 2. hokagenin ışınlanma tekniği hakkında hç bir bilgimiz yok olsaydı dediğin benim için mantıklı olabilirdi ama seninkide teori sonuçta naruto bu her an her şey olabilir geçenlerde bir spoiler yedim hayal kırıklığına uğradım o yzden senin dediklerinde çıkabilir kishi'nin ne yapacağı belli olmaz :D

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 29 Mart 2013, 06:50:30 »
hiç sanmıyorum narutonun ki tam birışınlanma jutsusu değil bi kere kyubinin çakrasıyla birlikte aşırı derecede hızlanıyor sadece ona bakarsan kekkei genkai olarak 1. hokage tahta kullanabiliyo ama ailede başka tahta kullanabilen yok hem 2. hokagenin ışınlanma tekniği hakkında hç bir bilgimiz yok olsaydı dediğin benim için mantıklı olabilirdi ama seninkide teori sonuçta naruto bu her an her şey olabilir geçenlerde bir spoiler yedim hayal kırıklığına uğradım o yzden senin dediklerinde çıkabilir kishi'nin ne yapacağı belli olmaz :D

kishinin ne yapacağı belli olmaz tabii de ikincinin ışınlanma tekniği hakkında bir bilgi var ama manga da var (yanlış hatırlamıyosam) ne yazık ki onu da burda söyleyemem :( narutonun ki shunshin nu jutsu o ışınlanma değil diliyorum aslında düşününce haklısın senjularda tahta kullanabilen yegane kişi hashirama ben sadece bir bağlantı kurmaya çalışıyorum babası olmasa bile annesinde senju geni geçtiğini düşünüyorum
http://www.yabancidiziizle.com/naruto-shippuuden-203-bolum.html bu bölümde ilk dakikalarda tobinin hashirama ve naruto arasındaki benzerlikle ilgili sözleri boşa değil içinde senju ateşini görüyorum demesi sadece narutonun kişiliği yüzünden olamaz onu shisuiye falanda benzetebilirdi veya babasına ama hashiramaya benzetmesi tesadüf değildir diye düşünüyorum

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 29 Mart 2013, 13:25:17 »
hmm haklı olabilirsin bekleyip göreceğiz neler olacak :D

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 31 Mart 2013, 09:15:17 »
:? madaranın  kardeşi öldümü ölmedi mi bu zaman kadar ölmedi gözünü ona vermiş olarak bilirduk  bu konu hakkında bilgisi olan varsa söylerse sevinirim açıkçası :hi:

bu konu burada konuşulmaz, manga bölümünde böyle bir konu aç veya manga genel tartışma konusu var oraya yaz ve mümkün olan en kısa sürede bu mesajı kaldır bence yoksa zaten kaldırılır
http://www.anitr.com/forum/naruto-genel-manga-tartisma-spoiler-icerir-t72.0.html

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 31 Mart 2013, 14:36:31 »
kaldırılır mı bilmemde animeye göre normal insan şartlarında ölmesi lazım ama mangada nedir nasıldır bilmem :D

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 25
  • Alınan Beğeni: 30
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 01 Nisan 2013, 17:35:26 »
Merabalar  :hi:
Benim merak ettiğim kısım Shippuuden den.Belki açıklanmıştır da hani hatırlatmak için bilen biri varsa hatırlatır sa sevinicem.Konu şu;Hani Gaara'nın susağındaki tek kuyruk onu koruyordu ya sonra Akatsuki yüzünden kuyruksuz kaldıydı  :speh: Şimdi de annesi onu koruyo.E peki annesinin ruhu ne zamandan beri koruyodu?Kuyrukluyla beraber o susağının içinde miydi? :?  Naruto ilk Gaarayla ormanda savaşırken tek kuyruk çıkmıştı.Annesi hiç korumadı dimi o vakitlerde?Yada dışarı çıkan hep tek kuyruk oldu.Hep onu gördük.Shippuuden de annesi koruyo oldu.
Hımm şimdi aklıma geldi  :? Narutonun tilkisi hiç korudu mu onu?Belkide Gaarayı hani kumlar küre olarak etrafını sarıyo ya saldırılara karşı kalkan oluyo annesidir belki hı?Peki Gaara kumu deniz gibi kullanması kumu kontrol etmesi felan tek kuyrukmuydu annesimi?
Açıklayan olursa sevinirim  :uhu:
''Hayatın yedek kulübesinde oturmaktansa sahada olmayı yeğleyin'' Ayumi-san