Mirai Nikki-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Mirai Nikki  (Okunma sayısı 10056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
  • Alınan Beğeni: 1
    • Profili Görüntüle
Mirai Nikki
« : 03 Temmuz 2012, 22:09:35 »
Mirai Nikki-http://www.forevergeek.com/wp-content/media/2012/04/mirai_nikki.jpg

Tür:Aksiyon, Drama, Macera,Romantizm.

Tanıtım:

Amano Yukiteru (Yuki) çevresiyle iletişimi zayıf olan, tüm gününü cep telefonundan günlük yazmakla ve hayali arkadaşlarıyla konuşmakla geçiren biridir.

Bir gün hayali arkadaşlarından biri olan zaman tanrısı "Deus Ex Machina" Yuki'yi bir yarışmaya dahil eder. Yuki, bu yarışmayla beraber aslında Deus'un pek de hayal ürünü olmadığını farkeder. 12 katılımcının olduğu bu yarışmada herkesin bir günlüğü vardır. Bu günlüklerde yarışmacıların gelecekleri yazmakla beraber her günlüğün kendine özgü avantajı ve dezavantajı vardır. Yarışmanın amacı hayatta kalmaktır. 90 gün içerisinde herkes günlüklerini kullanarak birbirini öldürmeye çalışacak ve en son hayatta kalan kişi Deus'un yerine zaman tanrısı olacaktır.

Yuki'nin sınıf arkadaşlarından biri olan Gasai Yuno da günlük sahiplerinden biridir ve Yuki'ye aşıktır. Bu yarışmadan Yuki ile beraber sağ çıkmak istemektedir. Yuki, günlük sahibi birinin saldırısından da Yuno sayesinde kurtulur. Bundan sonra Yuki ve Yuno hayatta kalmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Alıntıdır.

Çevrimdışı mikroq

• Seviye 9
  • *
  • Karma 14
    • Profili Görüntüle
    • myanimelist
Ynt: Mirai Nikki
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2012, 22:16:11 »
şu anda izlediğim bir seri. :)

Animede herkes kızın psikopatlığına hayran kaldığı için izledğini düşünüyorum. tabi aldığı puan ve övgülere bakınca da sadece kız karakterin fan topluluğu var gibime gelmiyorda değil ;)

Tabi güzel ilerlesede.. 26 bölüm bu anime için fazla gibime geldi.. 14. bölüme geldim ama artık yavaştan itibaren ilk başladığı hızı devam ettiremedi gibi hissediyorum..son 2 bölüm fena idi.. :) ama bitirmeden bıraktığım bir anime olmadığı için bunu da sonuna kadar izleyeceğim inşallah devamında düzelir. :)
Mirai Nikki-http://i1154.photobucket.com/albums/p538/Hildegard_/PS/anakinimza.jpg
(click to show/hide)

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2012, 22:24:51 »
Evet,anime sezonun ortalarına doğru biraz duraksıyor ama 1-2 bölüm sonra tekrar eski sürekleyiciliğine dönüyor,ilerki bölümlerde Gasai Yuno hakkında daha çok şey ortaya çıkıyor ve diğer günlük sahiplerini buluyorlar.Diğer karakterler hakkında da şaşırtıcı gerçekler öğreniliyor.

Ben o kadar psikopatlığına hayran olunmasına karşın Yuno'yu çok fazla sevmemiştim.Çünkü psikopat olmasındaki nedenler çok dişe dokunur gelmemişti bana.

Final sahnesi beni çok etkilemese de serinin geneli bazında kesinlikle izlenmesi gereken bir anime, bitirince pişman olmazsın.:)

Çevrimdışı mikroq

• Seviye 9
  • *
  • Karma 14
    • Profili Görüntüle
    • myanimelist
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2012, 23:25:07 »
17. bölüm süperdi. :) 7 numaralar mükemmeldi diyebilirim.. aralarında tek üzüldüklerim diyebilirim.. hani baş rol o ikisi olsa yeri idi. ;)
Mirai Nikki-http://i1154.photobucket.com/albums/p538/Hildegard_/PS/anakinimza.jpg
(click to show/hide)

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2012, 02:27:39 »
(click to show/hide)

(click to show/hide)

Yazidaki icerik spoiler icerdigi icin duzenleme geregi duydum ^^ ( NeverSoft)

Çevrimdışı mikroq

• Seviye 9
  • *
  • Karma 14
    • Profili Görüntüle
    • myanimelist
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2012, 10:57:27 »
5 numara gıcık olduklarım arasında. :D Şımarık gelmişti epey hareketleri. :D Tabi itici geliyor da. :D Son sözleri konusuna gelince, Hani son pişmanlık fayda etmez gibisinden. :D Önceki yaptıklarını örtmüyor. :D 19. bölüme geldim. :D

konu arap saçına döndü .:D Nasıl toplayacaklar merak ediyorum :D
(click to show/hide)

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2012, 17:56:02 »
Evet.5.biraz sinir bozucuydu ama ne de olsa bir çocuk.:D

Şu son 1-2 günde animeyi bitirmişsindir sanırım.:) Çok da şaşırtmayan bir sonla bitti. 2.sezonu da çıkacakmış sanırım.Bakalım nasıl olacak.:D

Çevrimdışı mikroq

• Seviye 9
  • *
  • Karma 14
    • Profili Görüntüle
    • myanimelist
« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2012, 18:27:29 »
Animeyi bitirdim ama yazmayı unuttum. :)

Daha doğrusu kpss den ötürü pek fırsat olmadı toplama olarak

2. sezonun gelmesi mantıklı ki anime bitiminde haberini veriyorlar zaten. :) tabi daha bir icraat yada haber söz konusu değil gibi. :)

Çok mükemmel bir final yaptıklarını söyleyebilirim.. hatta Son bölümün son 10dk sına girene kadar hatta son 5 dk sına girene kadar öyle düşünürken. :) o son gereksiz sahne cidden sinirimi bozdu. :D Ama bunu 2. sezon devamı var gibisinden yorumlamak daha mantıklı da olabilir tabiki .:)

Klasik son diyebilirim .. yani tahmin ettiğim bir final oldu. ve tahmin ettiğim final de zaten hoşuma giden finalde.. çok güzeldi.. Bir program ile, son final bölümünün o son 5dksını silmeyi düşünüyorum. :)

Herkese önerimdir.. Kendiside güzel ve özellikle son 2 bölüm harika topluyorlar diyebilirim. :)
(click to show/hide)

Çevrimdışı Strawberry

• Natsuyuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Temmuz 2012, 18:45:21 »
Ovv kpss.:/ Şu sıcakta da çalışmak insana zor geliyor gerçekten,kolay gelsin.:)

(click to show/hide)

Son 5 dksında pek bir sakınca yok bana göre, ama sanki mecbur kalıp da sona zorraki bir sonuç eklemişler dediğin gibi. mantıklı düşününce de daha farklı bir son düşünülemezdi.:)

Umarım 2.sezon daha iyi olur.:)

Çevrimdışı Amahara

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 9
  • Alınan Beğeni: 14
    • Profili Görüntüle
    • Blogger
« Yanıtla #9 : 12 Ağustos 2012, 00:47:58 »
İlk açılışını çok sevdikten sonra 2. açılışı hiç sevmemiş oldum, önyargı belkide :P

Çizimleri, karakter dizaynları güzeldi.

Hikaye çok sürükleyiciydi, yeri gelince oldukça şaşırttı beni

(click to show/hide)

Realist bir düşünce benimki tabi...

Neyse ben 2 baş karakteri pek sevmedim. Yukkiden nefret ettim. Embesil, korkak, saçma bir karakter. Şu yönünü çok sevdim diyeceğim ama bir yön bile bulamadım.

(click to show/hide)

Yunoyuda pek sevmedim. Ama en azından kendine güveni var, psikopattı ama yapmak istediği şeyi biliyordu sürekli sızlanan yukkiden iyidir. Ama onun hareketleride spoiler içinde yazdığım gibi saçmaydı.

Terörist olan Minene miydi adı, o kız favorimdi <3

Neyse bu kadar aptal karakterlere rağmen kendini severek izlettiriyor sonuçta müthiş bir kurgusu var işte animenin. 2 günde bitirdim... İmkânım olsa 1 günde bile bitirebilirdim.

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • Alınan Beğeni: 12
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2012, 13:47:41 »
en kısa sürede bitirdiğim animelerden biri oldu ^^
ilk gün yarısını izledim hemen zaten. İzlemeye başlayınca ayrılamıyorsnuz sonraki bölümü sonraki olayları merak ettirip kendine bağlama konusunda çok başarılı seri.  Müzikleri harikaydı ^.^
Karakterleri pek sevemedim hele o iki ana  karakter yok mu 26 bölüm boyunca mıymıy saçma sapan halleri mallıkları ile sinir ettiler beni, diğer günlük sahiplerinden birileri çıksa da öldürse diye içimden geçirmedim desem yalan olur.
Çizimleri çok güzel zaten sık sık nette görüyordum Yuno'nun resimlerini beğeniyordum.
Günlüklerin geleceklerini göstermeleri falan nedense bana saçma geldi etkilemedi de beni;
(click to show/hide)
Yuno karakteri animede sık sık söylendiği gibi yukki takıntılı deliydi resmen S:
(click to show/hide)

Yukki karakteri tam bir embesil salak baştan sona kadar hiç sevmedim onu.
(click to show/hide)

Zaten sevdiğim 3 karakter var terörist Uryuu Minene, Akise, ve Minene'ye aşık olan o dedektif ismini hatırlayamadım şimdi   :d
(click to show/hide)

Finali pek tatmin etmedi./
(click to show/hide)
Mirai Nikki-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı KaraKartal

• Seviye 6
  • *
  • Karma 4
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2013, 00:22:46 »
Yuno'nun psikopatlığı izletiyor. Ama bunu basit olarak algılamayın kaliteli bir seri.
Varsa şekliniz Shohoku'ya bekleriz..

Çevrimdışı mehtappp

• Seviye 1
  • *
  • Karma 1
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Nisan 2013, 02:15:57 »
Seriye başlamadan önce bu kadar beğeneceğimi düşünmüyordum. Her bölümünü heyecanla izledim. Beni fazlasıyla tatmin etti gerek konusu gerek karakterleriyle. Karakterlerin her biri birbirinden iyi oluşturulmuş. Yuno başlı başına orijinal bir karakter zaten. Benim favorim "uryu minene" idi.
İLginç,sürükleyici,sıkılmadan izlenebilecek kaliteli bir yapım. :ok:

Çevrimdışı eyo-sama

• Brave Dragon
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 2
  • Alınan Beğeni: 43
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Haziran 2021, 19:14:21 »
Teşekkürler