Tobi Hakkında Bir Soru (Spoiler İçerir)-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Tobi Hakkında Bir Soru (Spoiler İçerir)  (Okunma sayısı 22251 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 0
  • Nasıl bakarsan öyle görürsün..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tobi Hakkında Bir Soru (Spoiler İçerir)
« Yanıtla #15 : 11 Haziran 2012, 18:54:11 »
tobi nin danzou olması tobinin bırak minato olması naruto olmasıyla aynı şey ki bence izuna olabilir de olmayabilirde açık söyliyim manga okumuyorum yani benden ilerde olabilirsiniz ama güncel takip ediyorum animeyi ve nagato ya rinneganı tobinin yani kendi deyimiyle madaranın verdiğini de zannetmiyorum nagato küçük bir çocukken bile o gözlere sahipti öyle  doğmuş olamaz mı hem naruto jinchuriki moddayken şekli değişiyor 6 yolun bilgesine benziyor ama bir tek rinneganı eksik neyse konu değişmesin eğer gerçekten madara canlandığında nagatodan bahsediyorsa rinneganı nagato ya onlar vermiş olabilir ve izuna tobi olabilir ama onlar vermemişse ki ben verdiklerine inanmıyorum tobi izuna da değildir ve kim olduğu hakkında en ufak bir bilgim yok ve son olarak şunada karşıyım kakashiye sharingan fazla geliyor die uchiha olmayan herkese fazla gelecek die bir kaide mi var canım bakınız mizukagenin yanında bir koruması vardı savaşta byakuganı ele geçirmiş bi adam ama rahatça byakuganı kullanıyordu diyeceksiniz ki aynı şeymi tabiki olmaya bilir ama göz tekniğidir ve çok yabancı kişiler tarafından kullanılmaktadır saygılar :D

cyberstrike

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 11 Haziran 2012, 19:05:15 »
Bence Sharingan'ın meselesi çok fazla çakra harcıyor olmasıdır. Eğer beden tam bir uchiha bedeniyse göz tenikleri bedendeki çakra ile tam bir uyum içerisinde olduğu için sıkıntı olmuyor. Sonuçta saf uchiha'lar bile sharingan'ı uzun süre kullanınca çakraları hızla düşebiliyor. Bilhassa da Mangekyou veya ötesi için. Öte yandan zaten Kakashi'nin çakrası çok az. Eğer aynı sharingan Naruto'da olsaydı ortalık duman olurdu. :D Gerçi o saf akılla nasıl olurdu, orası da ayrı bir konu.  :speh:

direncefe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 11 Haziran 2012, 19:23:03 »
dikinize gidin ne diyeyim bana mı kaldı :D
tobi danzou olamaz diye kesin konuşanları anlamakta güçlük çekiyorum.danzou'yu öylesine bir karakter sanıyorlar galiba.
izanagiyi gördünüz izanamiyi gördünüz hala birşeyler söylüyorsunuz :D

cyberstrike

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 11 Haziran 2012, 22:05:53 »
Bu mantıkla bakılırsa Jiraiya-sama'nın da ölmediğini söylemek gerekir. Bazen bir karakterin ölümü yalnızca ölümdür. Arkasında bit yeniği falan yoktur. Ayrıca o kadar çok şey oldu ki tüm bunlar için sayısız göz feda etmek gerekirdi. İlerleyen bölümler ne getirir bilemem ama Danzou öldü, bitti, kül oldu. Haaaa dersen ki "bak işte tobi danzou'ymuş" o zaman ne olacak? Olacak bir şey yok. Danzou ise danzou'dur yani ucunda ölüm yok; ama yineliyorum kendi fikrimi, olayın danzou ile hiç alakası yok.

direncefe

• Ziyaretçi
Re: Tobi Hakkında Bir Soru (Spoiler İçerir)
« Yanıtla #19 : 11 Haziran 2012, 23:10:15 »
Jiraiya'da sharingan mi var?allahim ya :D
Direk bir noktaya odaklanan zihinleri genisletmek benim isim degil?
Bir suru sey soyluyorum teoriye destek olarak ama 1 taneye takilip kaliyorsun.sen animeyi izle mangani oku sadece zevk icin.fazlasi zarar ;)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Haziran 2012, 00:10:17 »
Arkadaşlar tartışmaları kişisel mesele haline getirmeden tartışalım. Yoksa konuyu kilitlerim.

Öncelikle direncefe arkadaşım ben hiçbir zaman bu budur başka şans yok demedim. Herşey kishimotoya bağlı adam kafasında ne yarattıysa biz onu okuyacağız. Haaa lafımdan dönmem Danzou çıkarsa narutoyu bırakırım. Çünkü çok saçma olur. Başta bende tobiye danzou diyordum. Aynı yerde gözleri falan var diye yalnız sonradan sasuke vs danzou dövüşüyle artık bunun imkansız olduğunu kabul ettim. Neden? çünkü adam öldü gitti herşeyi açıklandı.. Neden yaşadığı.. Neden bunları yaptığı.. Herşeyiyle açıklandığı için ve en sonunda kendi ideası uğruna öldüğü için bu saatten sonra Tobiyi danzou çıkarmak BENCE çok saçma. İllaki İzuna dır da dediğim yok başka biride çıkabilir tabiki. Obito bile çıkabilir. Olurmu olur yane. Yalnız Madara'yı ve yaşadıklarını bu kadar iyi bilebilcek biri bence ona en yakını olan kardeşinden başkası olamaz. Dediklerim bundan ibarettir. Ayrıca sanırım farketmeden aynı şeyi savunuyoruz yani Mangekyo olmadan kyuubi kontrol edilemez olayında.. Neyse öyle işte benim fikrim budur. Sonuçta yine herşeyi Kishimoto belirliycek bu kadar kasıntı yapmaya gerek yok.

:muzik:
Tobi Hakkında Bir Soru (Spoiler İçerir)-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

cyberstrike

• Ziyaretçi
Ynt: Re: Tobi Hakkında Bir Soru (Spoiler İçerir)
« Yanıtla #21 : 12 Haziran 2012, 00:36:48 »
Jiraiya'da sharingan mi var?allahim ya :D
Direk bir noktaya odaklanan zihinleri genisletmek benim isim degil?
Bir suru sey soyluyorum teoriye destek olarak ama 1 taneye takilip kaliyorsun.sen animeyi izle mangani oku sadece zevk icin.fazlasi zarar ;)

Yazdığın yorumlardaki tüm noktalara rağmen üstüne basa basa dile getirdiği tek bir nokta olan ve sonra da bunu görmezden gelen ben değilim. :) Çok bilmişlik yapanlardan da nefret ederim, çünkü hiçbir şey bildikleri yoktur ve bunu kendilerinden saklamaya gayretlidirler. Admin'in uyarısına uyup meseleyi burada kapatıyorum. Sözlerine dikkat et demeyeceğim, çünkü zihinden bahsederken bile onun ne olduğunu bilmeyen birine birkaç cümleden ötesi gereksiz. :ok:

Çevrimdışı fcdemon

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Haziran 2012, 02:27:46 »
bence bu tobinin uchiha olması bana göre imkansız .çünkü tobinin ne zaman gözüne baksak sharingan halinde tıpkı kakashi gibi.uchihalar arası göz transferi olduğu zaman sürekli açık kalmıo.

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Haziran 2012, 13:19:49 »
bence bu tobinin uchiha olması bana göre imkansız .çünkü tobinin ne zaman gözüne baksak sharingan halinde tıpkı kakashi gibi.uchihalar arası göz transferi olduğu zaman sürekli açık kalmıo.

mantıklı olabilr ama kishi'den kaynaklı da olabilir sonuçta bu konuda hiç bir bilgiye rastlamadım ben animede kishi kaynaklı derken çizimlerden falan yani :D

cyberstrike

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 13 Haziran 2012, 13:37:49 »
Ama yalnız hatırlamıyorsam Sasuke de Orichimaru'nun yanındayken sürekli Sharingan'ı açık durumdaydı. Yine de Kakashi tarafından olaya bakarsak bayağı anlamlı bir yaklaşım da aynı zamanda rinnegan'a da sahip olduğuna göre ihtimaller azalıyor.

Çevrimdışı fcdemon

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Haziran 2012, 15:29:59 »
o zaman bir teori daha söliim.madara 1.hokage ile savaşırken onun gücünün küçük bir kısımını ele geçirmiştir ve rinneganı açmıştır.
rinnegan sayesinde uchihadan olan güçlerini siyah zetsu olarak çıkarmış,senjudan olan güçlerini beyaz zetsu olarak çıkarmıştır.yamato kullanılarak beyaz zetsunun güçlendirilmesi bunun yüzünden olabileceğini düşünüyorum.

cyberstrike

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 13 Haziran 2012, 20:30:08 »
Bu dediğin doğru olursa Tobi'nin Madara olduğu da kesinleşir. Öte yandan hangi bölümdeydi hatırlamıyorum ama siyah-beyaz zetsu'nun nasıl oluştuğuna dair bir açıklama geçiyordu.

Çevrimdışı fcdemon

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 13 Haziran 2012, 20:56:24 »
Bu dediğin doğru olursa Tobi'nin Madara olduğu da kesinleşir. Öte yandan hangi bölümdeydi hatırlamıyorum ama siyah-beyaz zetsu'nun nasıl oluştuğuna dair bir açıklama geçiyordu.

hangi bölüm ben kaçırdım heralde söyliyebilirsen sevinirim.ayrıca tobinin madarnın bir formu olduğunu düşünüyorum ve dikkat ederseniz bazı bölümlerde kopan uzuvları arasında beyaz beyaz bişiler çıkıyordu beyaz zetsuya benzettim.ayrıca orichimarununda bu tobinin sırrı açıklanırken önemli bir rolü olacağını düşünüyorum

cyberstrike

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 14 Haziran 2012, 00:07:29 »
Hatırlamıyorum. Muhtemelen manga'da görmüştüm.

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 14 Haziran 2012, 00:38:03 »
henüz animede yayınlanmadı bencede çünkü günceldeyim ve hiç öyle bişeye rastlamadım doğrusu :D