Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)  (Okunma sayısı 23033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Utauyo

• I'm an orange
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 19
  • Alınan Beğeni: 3
  • Şidori !
    • Profili Görüntüle
    • AniTr
Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)
« : 28 Şubat 2011, 15:02:26 »
Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://i97.photobucket.com/albums/l203/ritaiyo/BiRTHDAYS/naruto-jiraiya_1177962223.jpg

----------------------------------------------

İsmi: Jiraiya
Doğum günü: 11 Kasım
Boy: 191.2 cm
Kilo: 87.5 kg
Kan grubu: B
Seviye: Sannin
Yer: Konoha
Tamamladığı Görevler: 58 D-rank, 345 C-rank, 684 B-rank, 614 A-rank, 138 S-rank
Clan: Yok
Element: Ateş - Toprak

Genel Tanıtım:

Jiraiya, Naruto animesinde, 3 efsanevi sannin olarak bilinen kişilerden 1 tanesidir. Bu 3 efsanevi sannin, 3. Hokage’nin, yani Hiruzen Sarutobi’nin öğrencisidir.
Jiraiya, küçüklüğünde Naruto’ya çok benziyordur ve Naruto gibi davranıyordur. Geninken takım arkadaşları; Orochimaru ve Tsunade’dir. Orochimaru’yu kendine her zaman bir nevi rakip olarak görmüştür. Onunla pek iyi anlaşamamışlardır. Jiraiya ne kadar uğraşsada, Orochimaru’nun seviyesine gelememiştir. Jiraiya büyüdükçe bir sapık haline gelmeye başlamıştır. Her boş zamanında hamama gidip kızları gözlüyordur. Ancak bu huyu yüzünden, Tsunade’den büyük bir dayak yemiştir. Yine de huyundan vazgeçmemiştir ve Naruto tarafından ona Ero-Sennin (Sapık Keşiş) adı verilmiştir.
Jiraiya animede ilk olarak, chuunin seçme sınavlarının final’inden önce ortaya çıkmıştır. Shippuuden serisinde, Akatsuki’nin lideri olarak bilinen Peini öldürmek için göreve gitmiştir. Ancak görevde hayata veda etmiştir.

Kişisel Özellikleri:

Jiraiya, çok dalgacı, önemsemez, ve aynı zamanda sapık bir karakterdir. Ancak sevdiklerine çok değer verir ve daima onları korumak için elinden geleni yapar. Ancak önemsiz bir şey için kendini yormayı, hatta küçük bir şey yapmayı dahi istemez. Rakiplerini hiçbir zaman küçümsemez. Güçlü bir rakip geldiği zaman önce gücünü test eder ve ona göre davranır. Oldukça tetbirli bir karakterdir. Her ne kadar öyle gözükse de Hiçbir zaman savurgan olmamıştır.

Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://th09.deviantart.net/fs48/300W/i/2009/210/a/b/Under_a_Tree___Naruto_Jiraiya_by_Sahil69.jpg

Naruto ile olan İlişkisi:

Chuunin seçme sınavlarının finalinden önce, Kakashi, Naruto’yu eğitmesi için onu Ebisu’ya teslim etmiştir. Ancak planladıkları başka bir şey vardır. Ebisu, Naruto’ya suda yürümeyi öğretmek için kaplıca’ya götürür. Orada Jiraiya, hamamdaki kadınları gözlüyordur. O sırada Naruto Jiraiya’yı bulur. Naruto, Jiraiya’yı ilk kez görmüştür. Jiraiya, Naruto’ya kendini, Kurbağa Keşiş (Gama-Sennin) olarak tanıtmıştır. Ancak Naruto ona, hamamdaki kadınları gözlemlediği için Ero-Sennin (Sapık Keşiş) adını koymuştur. Jiraiya Naruto’yu eğitmek üzere yola çıkmıştır. Naruto’ya, en az Chuunin seviyelerin kullanabildiği, “Kuchiyose No Jutsu” (Çağırma Tekniği) adlı tekniği öğretmiştir. Chuunin sınavları bittikten sonra, Naruto’yla tekrar bir yolculuğa çıkmışlardır ve bu yolculukta Jiraiya Naruto’ya, sadece kendisinin ve 4. Hokage’nin kullanabildiği “Rasengan” tekniğini öğretmeye kalkmıştır. Bu tekniği 3 aşamada öğretmiştir. Naruto’nun bu 3 aşamayı tamamlaması ve tekniği öğrenmesi yaklaşık 1 ayını almıştır.
Shippuuden serisinde, Naruto ile Jiraiya fazla birlikte bulunamamışlardır. Jiraiya Naruto’ya Kurbağalarıyla birlikte yaptığı bir tekniği öğretmeye kalkmıştır ancak Jiraiya Akatsuki’yi araştırma görevine gitmek zorunda kalmıştır. Böylece Naruto’yu kendi tekniğini öğrenebilmesi için Gamakichi ve onun kardeşine emanet etmiştir.

4. Hokage (Namikaze Minato) ile olan ilişkisi:

Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://www.narutohurricane.com/narutoblog/wp-content/uploads/2008/06/jiraiya-minato1.jpg
Jiraiya, Namikaze Minato’nun Sensei’sidir. Aynı zamanda Minato’ya babasıymış gibi davranır. Jiraiya, bir Hokage yetiştirdiği için çok mutludur. Minato öğrenciyken, Jiraiya onu bir çok görevde kurtarmıştır. İkisinin arasında sadece Öğretmen-öğrenci bağı yoktur. Minato, 9 kuyruklu şeytan tilki’yi mühürlemek için hayatını feda etmiştir. Böylece Naruto’yu Jiraiya’ya emanet etmiştir.

Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://1.bp.blogspot.com/_NVyL-8C4T0Q/Sf00a1pqllI/AAAAAAAAAMU/je4BpC3TDfQ/s400/7young.jpg

3. Hokage, Tsunade ve Orochimaru ile olan ilişkisi:

3. Hokage, Jiraiya’nın Sensei’si olmak üzere Genin takımı; Tsunade-Jiraiya-Orochimaru’dan oluşmaktadır. Ayrıca bu 3’lüye, 3 Sannin adı verilmiştir. Tsunade, Jiraiya ve Orochimaru arasında, küçüklüklerinde büyük bir bağ vardır (Her ne kadar Jiraiya, Orochimaru’yu geçmeye çalışsa bile). Ancak Jiraiya, bu 3lü arasında en ahmak olanıdır. Orochimaru’nun yanında genelde arka plan’da kalmıştır.
Orochimaru büyüdükçe kendini kötülüğe adamıştır ve Konoha’dan kaçmıştır. Artık Konoha’nın 3 Sannin’inden 1 tanesi yoktur. Tsunade ise, kardeşini ve Sevgilisini kaybedince, Öğrencisi Shizune ile birlikte köyden uzaklaşmıştır. Jiraiya, Naruto ile birlikte Tsunade’yi köye geri getirmiştir. Jiraiya Tsunade’yi getirmeden önce ona Hokagelik teklif edilmiştir. Ancak Tsunade’yi köye getirince Tsunade Hokage olmuştur. Çünkü köyün son Hokage’si de öğrencisi Orochimaru tarafından öldürülmüştür.

Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://4.bp.blogspot.com/_vVOguypBw_o/Sk94cqf0Q3I/AAAAAAAAAME/0syGu2NqPEM/s400/74655jiraiya400zx4.jpg

Özel Teknikleri’nden bazıları:

-Sage Mod: Bu teknik, Jiraiya tarafından geliştirilen, kişiyi kendisinden çok daha güçlü yapan bir tekniktir. Bu teknik animede ilk kez Jiraiya tarafından, Pein ile savaşırken gösterilmiştir. Jiraiya’dan sonra bu tekniği kullanabilen tek kişi Naruto olmuştur. Bu teknikle Pein’i yenebilmiştir. Teknik saldırı tekniği değildir. Kişinin gücünü artırmak için kullanılır.
-Rasengan: Elinde Chakra’ yoğunlaştırarak döndürülür ve Rasengan oluşturulur. Bu teknik Yondaime Hokage tarafından geliştirilmiştir. Bu tekniği sadece Uzumaki Naruto, Hatake Kakashi, Jiraiya ve Namikaze Minato kullanabilmiştir. Naruto bu tekniği 2 aşamadan geçirmiştir. İlk olarak “Oodama Rasengan” tekniğini, Sonra ise Rüzgar Elementi tekniği olan, “Fuuton Rasen Shuriken” tekniğini geliştirebilmiştir. Bu 2 tekniği ise sadece Naruto kullanabilmektedir. 4. Hokage bile, “Fuuton Rasen Shuriken” tekniği oluşturamamıştır.
-Barrier: Dome Method Formation: Saçlarıyla yaptığı bu teknik tamamen savunma amacıyla kullanılır.. Sadece Jiraiya tarafından kullanılmaktadır.

AniTR.Com - Makuragi
[/b]
Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://i.imgur.com/gR99JEP.png

Çevrimdışı Wizy

• Yönetici
  • *
  • Karma 71
  • Alınan Beğeni: 208
  • Anitr.Com
    • Profili Görüntüle
    • Anitr.Com
Ynt: Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2011, 15:16:24 »
Tanıtım için çok teşekkür ederim. Tekrar baştan mı yazdın acaba :D

Çevrimdışı Utauyo

• I'm an orange
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 19
  • Şidori !
    • Profili Görüntüle
    • AniTr
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2011, 15:26:49 »
Hayır azmettim baktım alıntı yapan biri varmıymış diye :D Çıktı karşıma diğerlerini de bulmaya çalışıyorum onları bulabilirsem eklicem :)

Çevrimdışı shadlerss

• Shadlerss
  • Seviye 5
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2011, 22:27:48 »
Kopyala yapıştırına sağlık o zaman  :thanks:

Çevrimdışı bluefire

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2011, 20:24:32 »
tanıtım güzel olmuş. ellerinize sağlık.

Çevrimdışı Utauyo

• I'm an orange
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 19
  • Şidori !
    • Profili Görüntüle
    • AniTr
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2011, 20:55:32 »
Kopyala yapıştırına sağlık o zaman  :thanks:

Yanlış anlama benim yazımdan alıntı yapılmıştı sonuçta kendi tanıtımım yani ^^

Bu arada teşekkürler yorumlar için :)

Çevrimdışı Selin20

• Seviye 7
  • *
  • Karma 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2011, 21:39:06 »
Tanıtım için teşekkürler.Çok güzel anlatmışın. :thanks: [:ok:]
İmza yapacak biri arıyorum.

breakdown

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 21 Haziran 2011, 16:27:47 »
Jiraiya oldukça sempatik bi tip. Kadınlardan kurtulupda iş yapsa daha iyi olurdu. Herşeyin bir albenisi olduğu gibi Jiraiyanında albenisi sapıklığıdır dersem yanlış olur onda bence hafif egzotik erotik bir çekim gücü olduğunu iddaa edebilirim.

Çevrimdışı ozibu12

• Seviye 1
  • *
  • Karma 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2011, 19:09:59 »
Bu karakteri çok seviyorum yaa : :speh:

Çevrimdışı massalia

• Karneval - Yogi sama *_*
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 40
  • Alınan Beğeni: 4
  • Yesrib chan gaaalp ben
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2011, 19:36:17 »
evet,güzel ve ayrıntılı olmuş :ok:
resimlerde ayrı bir hava katmış doğrusu:)
Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://i.imgur.com/MCsfaU8.png

İskender feth ettiği yerlere baktı ve ağladı.Çünkü artık,feth edilecek başka bir dünya kalmamamıştı...

Prenses ve Ejderha
Natsu ve Lucy

(click to show/hide)

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2011, 20:04:08 »
Eline sağlık [:ok:] Jiraiya cidden babacan bir adamdı  :sigara:

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

Çevrimdışı massalia

• Karneval - Yogi sama *_*
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 40
  • Alınan Beğeni: 4
  • Yesrib chan gaaalp ben
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Kasım 2011, 15:51:02 »
Eline sağlık [:ok:] Jiraiya cidden babacan bir adamdı  :sigara:
buna katılıyorum :ok:
Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://i.imgur.com/MCsfaU8.png

İskender feth ettiği yerlere baktı ve ağladı.Çünkü artık,feth edilecek başka bir dünya kalmamamıştı...

Prenses ve Ejderha
Natsu ve Lucy

(click to show/hide)

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • Nasıl bakarsan öyle görürsün..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2011, 12:39:15 »
yakınlarda seyrettiğim bir bölümde öldü jiraiya baba çok üzüntülüyüm yas tutuyorum  :8: tanıtım harika olmuş ellerine sağlık :ok:

Çevrimdışı bdkocan

• AniTr
  • Seviye 8
  • *
  • Karma 15
  • Dream of Life...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Temmuz 2012, 21:24:44 »
Tanıtımın ve emeğin boşa gitmemesi adına konuları birleştirmiş bulunuyorum. İyi Forumlar...
Jiraiya Tanıtım (Aşırı Spoiler!)-http://i.imgur.com/82L6j.png

İmza için Merue'ye Teşekkürler!

Çevrimdışı sasukEms

• Piety
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 15 Temmuz 2012, 21:34:43 »
Başlığı büyük harfle başlatıp sonuna tanıtım ekleyerek konuyu sabitliyorum. Emeklerin için teşekkür ederim :)
Güzel tanıtım...
teşekkürler :)