Manga Çizmeye Çalıştım-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Manga Çizmeye Çalıştım  (Okunma sayısı 58270 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
Ynt: Manga Çizmeye Çalıştım
« Yanıtla #105 : 25 Mart 2012, 21:16:50 »
Mangalarımı okuyan 2 farklı kişinin yorumu aynıydı.Demişlerki;''Neden Japonyada geçiyor olaylar?Neden Türk değil karakterler?Bende;Zor olan Japon mangası çizebilmek.Türk karakterlerle çizmeye kalksam LEMAN dergisindeki karakterlere benzer,dedim.''
Japon tipleri daha kolay...Üçgen yüz iri göz ve komik ifadeler... İşte bu kadar...Zaten ben ''manga''adıyla paylaşıyorum.Ööle olsaydı karikatürlerim diye başlık açardım  :ihih2: Hem paylaştığım bu site anime-manga severler ,çizimlerime eleştiri yapabilecek doğru ve bilir kişiler burda.Ben naapiim karikatür tiplemelerini  :kg:
Sizce haklımıyım haksızmıyım?Ben bu sitede çizim yapmaya yeniden başladım...Sizlerin yorumlarıyla moral ve güç buldum...Sizler ne düşünüyorsunuz?Çizdiim karakterler Türk tiplerimi olsun-ki erkek çizemem japon erkeği daa ii çiziyorum-Ayşe fatma diye isimler mi veriyim?Ben bööle rahatım..Çizebildiim hangi karakter tiplerde başarılıysam kendimce ööle çiziyorum...  :8:
Okurken Japonyada geçmesinden rahatsız oluyosanız lütfen sööleyin!

Bence çizim ve hikaye senin hayal gücünün ürünü olduğu için istediğin ismi koyabilir ve istediğin zaman ve mekan da konuyu bize sunabilirsin. Yada istediğin tarzda çizim yapabilirsin. Karikatürde çizebilirsin Manga da , Nü de çizebilirsin insanların yorumlarına göre çizme bence kafana nasıl esiyorsa öyle çiz , "resim sanatı" dedikleri şey budur bence insanın kalbindeki ve zihnindeki ve hatta ruhunda kileri kağıda aktarması...  [:ok:]

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

direncefe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : 25 Mart 2012, 22:33:12 »
manga işi çok zor iş.karakterlere bir insanmış gibi mimik ve hareket eklemek... hobi olarak yapmaya devam et.çizimlerini değerlendirmeyeceğim çünkü neye göre değerlendirsem bilemedim.ama amatör çalışmalara göre iyi diyebilirim :D

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Alınan Beğeni: 30
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 25 Mart 2012, 22:40:52 »
Yorum ve destekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim  :8: Benimde gönlümden kimsenin lafına bakmadan özgürce manga çizmek geçiyordu.Ki, bi konuda geldi aklıma  :speh:  :speh:  :speh:
Sizleri seviyom ben yaa  :8:
''Hayatın yedek kulübesinde oturmaktansa sahada olmayı yeğleyin'' Ayumi-san

Çevrimdışı Roronoa_Zoro

• Seviye 3
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 22 Ağustos 2012, 20:10:53 »
Çizimlerin güzel özellikle eski moda giyinmiş japon kadınları. Ama bence manga çizerken kenarlarını çetvelle çiz bazıları çok kötü durmuş böyle. Çalışmalarında Allah kolaylık versin.
Manga Çizmeye Çalıştım-http://i650.photobucket.com/albums/uu230/xaron123/Ps%20works/k_on.png

Çevrimdışı Animemania

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 1
  • パラダイス 目指して走れ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 20 Eylül 2012, 22:56:09 »
Bak şimdi aklıma ne geldi Ayumi-ççççççççççççççiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii---------------aan .s benim hayal gücüm süper sende bu resimler varken niye manga oluşturmuyorsun .s olmazsa ben sana hikaye yazarım yani çok isterim sonra onu yaylana yaylana elime içecek alıp okumayı :) Bende bu çizimler olsa 3 aya bir seri çıkarırım her halde ben alışma aşamasındayım bir atlatsam varya ne fikirler var denilen gibi zaten bakumancıyım ordan beynime kazınmış ilk One Shot ile Tanınmayı minik internet serisi gazete kitap üstünden çizgi roman (manga) yayını yapıp geliştirmek istiyorum. Yani sen süper çiziyorsun bence bir şeyler çiz ben çok baskı falan yapmam zaten iyi  :haha: ama zevkli oluuur  :8: Süper ikilii ( Hayaalleeer .s )  :guc: hobi olarak çiziyorum ama gelişmeye başladılar yanee.

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 09 Kasım 2012, 14:05:22 »
faceten aldığım için resimlerin linklerini gördümki face yenilik yapmış ve linkler değişmiş.en yakın zamanda resimlerin görülür olmasını sağlıycam. son 2 mangayı yaptım şimdilik....

Çevrimdışı Meast

• Seviye 7
  • *
  • Karma 13
  • Alınan Beğeni: 13
  • Eğer dünya açık, aydınlık olsaydı sanat olmazdı.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 09 Kasım 2012, 14:53:24 »
Mangalarımı okuyan 2 farklı kişinin yorumu aynıydı.Demişlerki;''Neden Japonyada geçiyor olaylar?Neden Türk değil karakterler?Bende;Zor olan Japon mangası çizebilmek.Türk karakterlerle çizmeye kalksam LEMAN dergisindeki karakterlere benzer,dedim.''
Japon tipleri daha kolay...Üçgen yüz iri göz ve komik ifadeler... İşte bu kadar...Zaten ben ''manga''adıyla paylaşıyorum.Ööle olsaydı karikatürlerim diye başlık açardım  :ihih2: Hem paylaştığım bu site anime-manga severler ,çizimlerime eleştiri yapabilecek doğru ve bilir kişiler burda.Ben naapiim karikatür tiplemelerini  :kg:
Sizce haklımıyım haksızmıyım?Ben bu sitede çizim yapmaya yeniden başladım...Sizlerin yorumlarıyla moral ve güç buldum...Sizler ne düşünüyorsunuz?Çizdiim karakterler Türk tiplerimi olsun-ki erkek çizemem japon erkeği daa ii çiziyorum-Ayşe fatma diye isimler mi veriyim?Ben bööle rahatım..Çizebildiim hangi karakter tiplerde başarılıysam kendimce ööle çiziyorum...  :8:
Okurken Japonyada geçmesinden rahatsız oluyosanız lütfen sööleyin!

Karakterler Türk olsun diye birşey olamaz zaten Japonların yaptığı mangadaki karakterler Japonlara mı benziyor,hayır.Karakterini nasıl kurguladıysan öyle çiz sana kimse gelipte neden Japonlara benziyor demez,diyen olursada takma.

Bana kalırsa mekanları zaten Japonyada yapamassın orda yaşayan bir kişi değilsin sadece mangalarda gördüğün kadarını yansıtırsın.
Karakter isimlerinide sana hangisi hoş geliyorsa onu yap.Kısacası nasıl çizimlerinden zevk alıyorsan öyle çiz.Birşeyde başarılı olmak istiyorsan o işden zevk alman gerek,özellikle bu iş sanat ise.(Benim bu zamana kadar anladığım tek şey.  :ok: )

Çevrimdışı Ayumi-san

• Özgürüm.
  • Moderatör
  • *
  • Karma 25
  • Bitmişse bitmiştir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 10 Kasım 2012, 18:01:23 »
meast desteğin için tşk ederim.  :uhu:
-------------------------------------
Bu başlık altındaki resimler yenilenmiştir..Artık görülür olmuştur yani ;)