Manga Tavsiyeleri-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Manga Tavsiyeleri  (Okunma sayısı 28049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • Alınan Beğeni: 12
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
Manga Tavsiyeleri
« : 29 Temmuz 2012, 16:01:22 »
Manga/Manhwa/Manhua/Webtoons ve türevleri ile ilgili tavsiye almak ve vermek için bu konuyu kullanalım.
Ayrı açılan tavsiye konuları silinecektir.

20th Century Boys mangasını macera, gizem seven herkese tavsiye ederim. çok sürükleyici  :k:
Uzumaki; farklı şeyler okumak isteyenlerin hoşuna gider diye düşünüyorum ama midenizin sağlam olması gerek, iğrenç şeyler var o.o
Watashitachi no Shiawase na Jikan~~ harika, çok etkileyici bir dram ve kısa.
Annarasumanara~~ Psikoloji, fantastik ve vermek istediği çok güzel bir mesajı var.
Manga Tavsiyeleri-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı Derflinger

• Seviye 5
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
    • AMT
Ynt: Manga Tavsiyeleri
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2012, 17:13:12 »
Veritas, Defense Devil, The Breaker, bir de FT'nin mangasını öneririm herkese.
Manga Tavsiyeleri-http://i.imgur.com/bUg4g.jpg

Çevrimdışı Hilda

• Hildegard
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 20
  • Alınan Beğeni: 1
  • Haters Gonna Hate!
    • Profili Görüntüle
    • My Anime List
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2012, 19:15:07 »
20th Century Boys; çizimleri pek güzel olmasa da çok sürükleyici bir seridir. Kesinlikle okuyun, okutun. *-*

Uzumaki de aynı şekilde çok sürükleyicidir zaten 19 bölüm olduğu için bir solukta okunur. *-*

Beelzebub; favori mangamdır, çizimlerini çok beğeniyorum bu serinin, özellikle karakterlerin yüz ifadeleri. xD Konusu da farklı ve komiktir, şiddetle tavsiye edilir. xD

Veritas ve The Breaker; dövüş sanatları üzerine olan iki seridir. Konu bakımından benzetilirler ama bence ikisinin tadı da ayrı. :D

Shoujo olarak da Dengeki Daisy, Beast Master ve Atashi wa Bambi'yi tavsiye ederim. ^^
Manga Tavsiyeleri-http://i1154.photobucket.com/albums/p538/Hildegard_/PS/beelimza_zps485d7f71.jpg

Belmark Kaibeelzebub Bellbottom & Bellboy plus Belgian Waffle the 35th u.u"

Beelzebub FC~

(click to show/hide)

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • Alınan Beğeni: 177
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2012, 19:44:59 »
Vagabond: Aksiyon, Macera, Drama, Tarihi, Samuray, Seinen gibi türleri barındıran efsanevi Miyamoto Musashi'yi ele alan bir baş yapıt. Favori mangalarımda 1. sıradadır!

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2012, 20:56:27 »
Vagabond: Aksiyon, Macera, Drama, Tarihi, Samuray, Seinen gibi türleri barındıran efsanevi Miyamoto Musashi'yi ele alan bir baş yapıt. Favori mangalarımda 1. sıradadır!
Bu mangayı indirmiştim ben Law da çok övmüştü, ama okuyacak o kadar çok şey biriktirdim ki artık aynı anda birkaç tane manga açıyorum farklı programlarda ve nette hangisini okusam şaşırıyorum  :yk:
Bir düzene koymam gerek Vagabond da öncelikli mangalarım arasında ^.^
Manga Tavsiyeleri-http://24.media.tumblr.com/6a3b6295f10a547ff2d4de2f00d47d6e/tumblr_mm8o1pd9lP1s8mgkyo1_500.gif
(click to show/hide)

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • Alınan Beğeni: 177
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2012, 01:10:54 »
Pişman olacağını zannetmiyorum. Gerçekten iyidir, animesi çıksa tv yayınını bulur izlerim.

Çevrimdışı _mAgy_

• Dearest LayLa
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 10
  • Alınan Beğeni: 11
  • Üşengeç Mühendis
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2012, 17:19:23 »
NANA Animesinden çok başka bir tattır. NANA'yı ne kadar sevdiğimi söylememe gerek yok sanırım artık, adeta aşığım.
Aynı şekilde Paradise Kiss şaheserdir.
Blue Bird ben de yeni başladım, Manhwagillerin en güzellerinden gibi görünmekte.
The One Şahane bir Manhua. Josei sever hemcinslerim, okuyun bunu! Mutlaka okuyun!

Edit: Kagen No Tsuki'yi unutmuş olmamın tek açıklaması var: Kıskandım, okumayın istedim. En sevdiğim ama tekrar okumaya korktuğum şaheseridir Ai Yazawa'nın.

Edit2: Cat Street yerim kalmadığı için ilk beşe sokamadığım, tüm nerdlerin okumasını istediğim.

Çevrimdışı mikroq

• Seviye 9
  • *
  • Karma 14
    • Profili Görüntüle
    • myanimelist
« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2012, 17:06:33 »
Alıntı
mikroq arkadaş manga önerisi istemiş, sen sanırım animelerden söz ediyorsun.

manga önerisi almak ve vermek için
http://www.anitr.com/forum/manga-tavsiyeleri-t2219.0.html

bu konuyu kullanalım lütfen. Bu konuyu kilitliyorum sen oraya yazana kadar ben bildiğim mangaların çeviri durumlarına bakayım ayrıca

Special A nın mangasından bahsetmiştim. Animemania arkadaşımıza, ama olurda mangasının tr sini bulamazda animesine bakarsa diye animeden de bir şeyler yazdım... :) Sorun yok yani her şey kontrol altında  :tmm:
Manga Tavsiyeleri-http://i1154.photobucket.com/albums/p538/Hildegard_/PS/anakinimza.jpg
(click to show/hide)

Çevrimdışı Animemania

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • パラダイス 目指して走れ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2012, 17:07:17 »
Bana Kaichou Wa Maid-Sama ! benzeri güldüren romantik manga  :utandim:  söyleyecek varmı   :vada: yok mu bu Usui gibi adam ?  :bnn: Bu arada online okunabilsin. Çatıdan atlasa yeter. :)

Çevrimdışı Hilda

• Hildegard
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 20
  • Haters Gonna Hate!
    • Profili Görüntüle
    • My Anime List
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2012, 17:10:04 »
Bana Kaichou Wa Maid-Sama ! benzeri güldüren romantik manga  :utandim:  söyleyecek varmı   :vada: yok mu bu Usui gibi adam ?  :bnn: Bu arada online okunabilsin. Çatıdan atlasa yeter. :)

Dengeki Daisy~  :8: Çatıdan atlamadı gerçi ana karakter ama çatıdan atlamış kadar oldu desem yeridir.  :speh:
Ana karakteri harikadır, konusu da güzeldir en azından vıcık vıcık değil. *-* mangatürk.com'da da çevirisi mevcut. =)
~
Deli gibi manga aradığım şu günlerde Special A'ya da bakmak lazım o zaman, Usui gibi karakter bulmak zor sonuçta.  :8:
Manga Tavsiyeleri-http://i1154.photobucket.com/albums/p538/Hildegard_/PS/beelimza_zps485d7f71.jpg

Beelzebub FC~

(click to show/hide)

Çevrimdışı Animemania

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • パラダイス 目指して走れ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Eylül 2012, 17:21:09 »
Başka başkaa  :8: Kız olsam aşık olurum dediğim tek karakter galiba .s

Çevrimdışı Hilda

• Hildegard
  • Seviye 6
  • *
  • Karma 20
  • Haters Gonna Hate!
    • Profili Görüntüle
    • My Anime List
« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2012, 17:23:20 »
Başka~
Koukou Debut da güzeldir ama çevirisi yarıda kalmıştı sanırım, ona da bir bak derim, hoşuna gidebilir.  :8:

Beelzebub FC~

(click to show/hide)

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2012, 17:23:59 »
tamam mikroq sorun yok zaten sonradan farkettim durumu editlemiştim o mesajı ^^

önerilere gelecek olursak;

MeruPuri  (22 bölüm sadece güzeldir, Tr çevirisi ShoujonoSekai'de mevcut indirebilirsin ya da mangatürkten okuyabilirsin)
Lovely Complex çok güzeldir animesi de mangası da Tr çevirisi tamamlandı, animenin devamı da var hem, aynı şekilde ShoujonoSekai'den indirebilirsin ya da online okuyabilirsin Mangatürk'ten)
Atashi wa Bambi ( çok güzel 8 ya da 9 bölüm Shoujo no Sekai çevirmişti tavsiye ederm)
Beast Master 9 bölüm sadece ve güzeldir de, aluminia fansubdan indirebilirsin mangatürkten okuyabilirsin  (aluminia fansubun mangaları genelde güzeldir tavsiye ederim ama =D )
Itazura na kiss güzelmiş.

ingilizce okuyabileceksen Kimi ni Todoke'ye mutlaka bakmalısın *-*

Hilda-san'ın önerdiği manga da çook güzel ayrıca ;)

not: Kazehaya dışında kimse Usui'ye rakip bile olamaz =D
(click to show/hide)

Çevrimdışı Animemania

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • パラダイス 目指して走れ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2012, 17:57:10 »
tamam mikroq sorun yok zaten sonradan farkettim durumu editlemiştim o mesajı ^^

önerilere gelecek olursak;

MeruPuri  (22 bölüm sadece güzeldir, Tr çevirisi ShoujonoSekai'de mevcut indirebilirsin ya da mangatürkten okuyabilirsin)
Lovely Complex çok güzeldir animesi de mangası da Tr çevirisi tamamlandı, animenin devamı da var hem, aynı şekilde ShoujonoSekai'den indirebilirsin ya da online okuyabilirsin Mangatürk'ten)
Atashi wa Bambi ( çok güzel 8 ya da 9 bölüm Shoujo no Sekai çevirmişti tavsiye ederm)
Beast Master 9 bölüm sadece ve güzeldir de, aluminia fansubdan indirebilirsin mangatürkten okuyabilirsin  (aluminia fansubun mangaları genelde güzeldir tavsiye ederim ama =D )
Itazura na kiss güzelmiş.

ingilizce okuyabileceksen Kimi ni Todoke'ye mutlaka bakmalısın *-*

Hilda-san'ın önerdiği manga da çook güzel ayrıca ;)

not: Kazehaya dışında kimse Usui'ye rakip bile olamaz =D
Kezhaya kim :D ben sıkıyor bunlar bazen kah kuh güleyim istiyorum ben :D

Çevrimdışı Turkuaz

• ~
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 34
  • (✿◠‿◠)
    • Profili Görüntüle
    • ElmaKurdu
« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2012, 18:54:52 »
Kazehaya Kimi ni Todoke'deki esas oğlan =D ben şahsen Usui'den daha çok severim onu hoş bir karakter  :k:

Ama kimi ni todoke'nin animesi çevrldi mangasının çevirisi devam etmiyor sanırım =( Hem romantik hem de komiktir. Lovely Complex çoook komiktir  ama :haha:

Tavsiye ettiğim mangaların hepsinde gülmüştüm  =D

Bir de şimdi aklıma geldi;  Ouran High School Host Club çok iyidir, ama çevirisi tamamlanmadı sanırım onun da =(
(click to show/hide)