Naruto Sorularınız-http://www.anitr.com/anitr_manga.png
  • Naruto Sorularınız 4 1
Currently:  

Gönderen Konu: Naruto Sorularınız  (Okunma sayısı 51934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
  • Alınan Beğeni: 0
  • Nasıl bakarsan öyle görürsün..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Naruto Sorularınız
« Yanıtla #30 : 26 Şubat 2013, 00:46:07 »
kardeş sen hangi animeyi seyrediyon ya :D sennin mod ile senju kabilesi ne alaka bu bir, ikincisi ise itachinin nasıl kurtulduğu gayet açık bir şekilde anlatılıyo bir daha seyret hem itachi kageseviyesi bir ninjadır bu da dipnot :D

Çevrimdışı Shiniqami

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Şubat 2013, 13:46:49 »
Naruto nun klanından da ogrebilecegimiz gibi fazla elemet kullanmasina gerek yok.Dogustan sahip oldugu yetenekler var tabi.senju klaniyla akrabaliklari var fakat yeni bir goz teknigi dersen varsayimdan ibaret.keşiş modu narutoya zaten cuk oturan bişi.herkes kasabilir ama basarili olamaz.Manga da itachi nin nasil kurtuldugu gayet net.bence tekrar okumalisin.Ki itachi den bahsediyoruz...Adam bir yolunu yapmış.
Naruto Sorularınız-http://i65.photobucket.com/albums/h202/deathgod1989/CC_signature02.png

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
  • Bu dünyada umut diye birşey yok umut etmenin pes e
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Şubat 2013, 14:06:51 »
vikipedide naruto hakkında okuduğumda gözleriyle iligli bir resim vardı kyubbi nin kırmızı gözü var senin modu sarı gözvar ikisini birleşimi olan senjutsu kyuubi diye + şeklinde göz var paine karşı görüldü orda sarı göze senjutsu yazıyo bende senju kabileysiyle narutonun bağlantısı olduğunu biliyorum . senjutsu ile senju klanını duyunca herhalde senju klanın göz yeteneği olsa gerek diye düşünüp sordum . peki senju klanınnın özzelikleri neler . itachi herhalde sharinganı sayesinde kurtuldu

Son Ekleme: 27 Şubat 2013, 14:56:39
rinnegan nasıl aktive ediliyor bilen var mı ? bir de uzumakiler mühürler konusunda ustalar ama naruto daha el mühürlerini bile yapmakta zorlanıyor sadece kuchiyoseyi yapabiliyor onun dışında tek bir el mührüyle kage bunshin yapıyor. birde minato herhangi bir göz tekniği falan olmadan naruto en güçlü ilk 3 karakterde yer alabilecek bir kişi namikaze klanın bir özzeliği var mı
-Kendi arkadaşlarına sırt çevirenler kötü bir son yaşamaya mecburdurlar. Kendini buna hazırla

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Şubat 2013, 16:40:07 »
vikipedide naruto hakkında okuduğumda gözleriyle iligli bir resim vardı kyubbi nin kırmızı gözü var senin modu sarı gözvar ikisini birleşimi olan senjutsu kyuubi diye + şeklinde göz var paine karşı görüldü orda sarı göze senjutsu yazıyo bende senju kabileysiyle narutonun bağlantısı olduğunu biliyorum . senjutsu ile senju klanını duyunca herhalde senju klanın göz yeteneği olsa gerek diye düşünüp sordum . peki senju klanınnın özzelikleri neler . itachi herhalde sharinganı sayesinde kurtuldu

Son Ekleme: 27 Şubat 2013, 14:56:39
rinnegan nasıl aktive ediliyor bilen var mı ? bir de uzumakiler mühürler konusunda ustalar ama naruto daha el mühürlerini bile yapmakta zorlanıyor sadece kuchiyoseyi yapabiliyor onun dışında tek bir el mührüyle kage bunshin yapıyor. birde minato herhangi bir göz tekniği falan olmadan naruto en güçlü ilk 3 karakterde yer alabilecek bir kişi namikaze klanın bir özzeliği var mı

Sage modun gözü sarı olacak diye bir durum yok.  Naruto  sage olmayı kurbağalardan öğrendiği için gözü öyle aynı şekilde Jiraiya da kurbağalardan öğrendi ama sadece göz bebeği tipi aynı, sarı kısım yok onda, diğer sage moda geçebilenlerinde
(click to show/hide)
gözleri Narutodan farklı, Senjutsu demek sage modda yapılan teknik demektir senju klanıyla alakası yok.

Senju klanına ait bir göz çeşidi yok, Uzumakilerle bağlantıları  kyuubi olayından dolayı var dogrudan bir bağlantıları var mı yok mu belli değil henüz.

Rikudou nun  iki oğlundan biri Senju klanının diğeri Uchiha klanının atası. Senju olan oğluna kendisinin Sage olan kısmı yani mükemmel bir yaşam gücü ile fiziksel kuvvetini, Uchiha olan oğluna göz, güçlü çakra ve ruhsal enerjisini bıraktı.

Uchiha oğula bırakılan göz Rinnegan'ı andıran bir göz ama bu göz sonradan bozulmuş olmalı ki şuan ki uchihaların Sharinganıyla ilk Sharinganın benzerlik yönünden  alakası yok
 bu linkten bakabilirsin.  http://naruto.wikia.com/wiki/Uchiha_Clan_Ancestor

Rinnegan için bizim gördüğümüz Rikudou'nun genlerine sahip olmak bu da demek oluyor ki hem Senju hemde Uchiha genlerine sahip olmak gerekiyor.
(click to show/hide)

Naruto'nun el mührü vs yapmaması eğitim şeklinden kaynaklanıyor bence. 500 küsür bölümdür adamın bildiği bi kage bunshin birde rasengan ki adam habire rasengan çeşidi üretiyor bu seriyi bu konuda çok eleştiriyorum.

Minato'nun güçlü olması zeki ve yetenekli olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca Namikaze nedir ne değildir açıklanmadı, klan olup olmadıkları bile belli değil.

Sonuç olarak göz demek güç demek değil. Örn Senjular, Minato, Hiruzen Sarutobi, 3. Raikage vs bi ton güçlü insan var ama bunlar gücü gözle elde etmedi. Umarım açıklayıcı olmuştur

Naruto Sorularınız-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Şubat 2013, 22:40:47 »
çok sağol harika bir açıklama olmuş . gerçekten narutonun can sıkıcı kuchiyose dışında el mührü kullanmıyo animede 522.bölüm mü ne yayınlandı en son hala yeni rasengan çeşitleri çıkartıyor tamam rasengan süper ama el mührü yapmanın havasıda bir başka oluyor :D
-Kendi arkadaşlarına sırt çevirenler kötü bir son yaşamaya mecburdurlar. Kendini buna hazırla

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 01 Mart 2013, 13:41:37 »
arkadaşım soruların güzel ama genelde mangadan sorular soruyosun burda sorduğun soruları animeden sorarsan seviniriz :D 2. si özel göze sahip olanlar doğuştan 1 hatta 3-0 önde başlayanlar minato gibi hiruzen gibi jiraiya gibi adamlar çok çalışarak gücü elde eden shinobiler birde narutonun el mührü olayı var biliyorsunuz jiraiya ile 3 sene çalıştı bu çalışma da hala gün yüzüne çıkmadı bilinen kadarıyla kyubiyi idare etmek üzere çalışmışlar ama evet babası gibi dahi bir ninja olmasını bekliyorum ama hala sıra sıra rasenganlar üretiyo :D

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 01 Mart 2013, 21:31:02 »
kaç tane rasengan oldu ya artık yeni birşeyler çıkarsa daha iyi olacak ama dediğin gibi jiraiya ile 3 sene gezdi sadece kuchiyose bir de rasenganı öğrenmedi herhalde üstelik onlardı ilk serinin finalinden önce öğrenmişti zaten 2.5 senede sadece savaş zekasını geliştirmemiştir herhalde kyunniyi kontrol için çalışmalar yapmılardır hatta belki jiraiya narutoya mühürleme jutsuları bile öğretmiş olabilir :)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 01 Mart 2013, 22:52:54 »
Rasengan olayının bu kadar üstünde durulmasının sebebi Bijuu damanın küçük versiyonu oluşu. Bunu bee ve naruto antremanında öğrendik zaten. Yani rasengan naruto evrenindeki en güçlü yıkım gücüne sahip saldırının minimize edilmiş halidir. İnsan çakrasıyla yapılan bijuu dama rasengan olabiliyor anca ^^ Haa bende isterdim narutonun bir iki element daha öğrenip şöyle çeşit çeşit el mühürü ile teknikler yapmasını ama yaşadıkları pek bu olanakları sağlamadığı için bilinen şeyi olabildiğince geliştirme üzerinden gitti naruto. Zaten yapı olarakta pek narutoya göre saldırılar değil böyle uzaktan atılan ateş, su, rüzgar vb elementlerin teknikleri. Naruto rasen shurikeni bile uzaktan kullanmak yerine olabildiğince yakına giriyor hala ;D Zaten bu bol el mühürü yapan kişilerinde güç seviyelerini görüyoruz. Büyük elemanlar geldiğinde hepsi ezik kaldı. Bunlarla başetmek yine narutoya kaldı sonuçta ^^
Naruto Sorularınız-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı tohatlı

• Atatürk Üniversitesi Bilgi Işlem Personeli
  • Seviye 5
  • *
  • Karma 1
  • ismim => MURAT
    • Profili Görüntüle
    • yönetim kadrosunda'yım sitemize beklerim
« Yanıtla #38 : 02 Mart 2013, 02:04:45 »
Bence tam bir saçmalık... painle savasında kakashının onca jutsu ılla dogrudan saldırı alması gereken bır rasengana yenılmesı cok sınırlerımı bozdu...kakashıyı savundugumdan degıl realıst olusumdan...

bir düşünün en güçlü jutsuda olsa tabiricaizse essek sudan gelene kadar dayak yıyor son bır darbe hobaaa yendı rakıplerı bnce bu cok yanlıs bır kavarı bıle yapamıyor .. en basıt genjutsu vsde hemen kala kalıyor vs yanı.. en azından bır kac alternatıf olsa ıyı olurdu // ( bu arada ne hkmetse onca dayak yer bısey olmaz o vurur karsısındakı pert )
Sitemiz'e beklerim = >  http://www.direkfilm.com/

http://www.direkfilm.com/  <= Sitemiz'e beklerim

Çevrimdışı cenk6943

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 02 Mart 2013, 08:10:44 »
onca dayak yiyp bişey olmamasının nedeni klanında gelen bir özzelik uzumaki klanı inanılmaz bir çakra ve dayanıklılığa sahiptir o yüzden o kadar çok dayak yemesine rağmen yenilmiyor uzumaki klanından birni yenmek için çok fazla çakraya sahip olmak gerekiyor çünkü onları yere sermek çok zordur :) narutonun genjutsu kullanması zor zaten genjutsudan çıkmayıda biliyor ama ninjutsu konusunda bir kaç alternatif olsaydı gerçekten iyi olurdu veya bir kaç mühürleme jutsusu öğrense

Son Ekleme: 02 Mart 2013, 14:18:22
merak ettiğim bir şey var minatonun ışınlanma jutsuları sharinganla kopyalanabilir mi

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 02 Mart 2013, 15:43:03 »
@tohatlı => Senin bakış açından gidersek yanlız neredeyse tüm shounen ana karakterleri saçmalıyor. Diğer serilerdede böyledir bu. One piece, Dragon Ball ve Bleach verilebilcek en bariz örnekler. İzlediysen az çok kafanda sahneler oluşmuştur zaten. Ayrıca dikkat ettinmi bilmem ama o rasengandan önce naruto 6 kuyruklu kyuubi halindeyken peine baya sağlam bir dayak atmıştı. Taa ki chibaku tensei tekniğine kadar. Üstelik Nagato Chibaku tensei yaparken acaip zorlandı. Burnunun kanadığını net hatırlıyorsundur. Kısacası orada işin rasenganla bitirilişi stratejinin bir sonucu. Onun öncesinde narutonun planları oturduki bu sayede peine o kadar yaklaşıp rasengan yapabildi zaten. Eğer olaya bir rasenganla bitti diye bakarsan dediğim gibi saçma bulunacak sürüyle şey bulursun ^^ Eğer süre gelen o plan ve stratejiyi farkedemiyorsanda diyecek söz yok demektir.

(click to show/hide)

Çevrimdışı tohatlı

• Atatürk Üniversitesi Bilgi Işlem Personeli
  • Seviye 5
  • *
  • Karma 1
  • ismim => MURAT
    • Profili Görüntüle
    • yönetim kadrosunda'yım sitemize beklerim
« Yanıtla #41 : 02 Mart 2013, 22:37:37 »
onepiece vs seyrettim halada devam edıyorum her hafta orada daha cok secenek var en azından yenılgıler var olen kalanlar var yanı bır hareket var cok yavas ılerlesede olaylar en azından tek bır kısıye bagımlı degıl..tamam naruto adında anıme elbet naruto on planda olacak ama artık cok bozdular ılk serıde en azından paslasmalar oluyordu sasuke vs sımdı tek basına kaldı kımseden yardım ıstemez vs artıslıklerıde var :D dedıgım gıbı olayları cok guclu gıbı gostermeye calsıyor paın her turlu onu yenecek guce sahıp oldugunu dusunuyorum hala.. kı gecen bolumde ıtachı olmasaydı zaten mahfoluyorlardı.. Demek ıstedıgım rasengan buyuklugunu gectık eger kage den daha ustun gosterecekse yazar en azından bak bu bu sevıyeyee sadece bununla geldı demeyelım .. onepieceden ornek vereyım zoro ıkıncı plan karakter ama sureklı yenı bı kılıc stılı uyduruyor.. saçmalıkdan bakarsak hepsı oyle ama en azından bır tabu altında gıdersek ona uymalı dıye dusundum.
Sitemiz'e beklerim = >  http://www.direkfilm.com/

http://www.direkfilm.com/  <= Sitemiz'e beklerim

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 03 Mart 2013, 01:26:35 »
Bence One piece ile Naruto kıyaslanamaz , tarz olarak. Narutonun sadece rasengan atması onun kaderinin kabızlığı en azından Uzumaki klanından gelen birinin çok sağlam mühürleme teknikleri bilmesi lazım ancak öğretecek (klanından) kimsesi olmadığı için garibim Rasengan kullanıyor , o da babasından yadigar. Fuuton Rasen Shiruken ve mini versiyonu da çok hoş bence yakında Bijuu Dama'yıda çözerse çok sağlam olur , gayet net yani... Zaten Itachi gibi salisede el mührü bitiren bir karakterin yanında Naruto'nun bu tarz tekniklerde ustalaşması mantıksız olurdu. Naruto akademide Bunshin yapamayan bir tipti hep kendi işleri yürütme yoluyla ve kendi nindo'su ile ilerlediği için buralara gelebildi. Sasuke Chidori atarken Naruto'da Rasengan atacak ki simgesel bir olay olsun :D  Onun yanı sıra One piecede her an her şey olabilir klişelikten uzak bir baş yapıt benim için ;D

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 03 Mart 2013, 02:03:54 »
Benim orda vurgulamaya çalıştığım şey çeşitlilik değildi aslında. Çeşitlilik dersen luffy den iyisi yok adam herifin kafasındaki rüzgar gülünden esinlenip teknik oluşturuyor ;D daha ne olsun yani. Ayrıca gomu ningen oluşu bunu kolaylaştıran faktör. Benim bahsettiğim şey ana karakter klişesi idi. Bu shounende hep olur demek istedim. Yani madem one piece üzerinden gidiyoruz, mantıklı bakarsak luffy nin lucciyi orda kalan son gücüyle pataklamasıda saçmaydı. Yani senin gözünden bakarsak söylüyorum bunu. Perişan haldeki biri ve karşısında yorgun oslada güçlü olan diğer taraf. Pain vs naruto dan pekte farksız değil. Ayrıca Naruto'nun paini yenmesi saçma değildi. Özellikle de jiraiya gibi bir kayıptan sonra hiç saçma değildi. Jiraiya sırf pain yenilebilsin diye kendini feda etti. Böyle bir fedanın boşa gitmesi düşünülemez dahi. Özelliklede sage mode öğrenildikten sonra ve sage mode la ilgili son öğrendiklerimizden sonra painin yenilmesi gayet normal diyorum kendime. İlerki anime bölümlerinde dediklerim anlaşılır zaten.

Bence narutodaki güç düzeni şuana kadar gördüğüm seriler içinde en iyi olanı. Çünkü bu kadar detaylı güç düzeni oluşturupta kimin kimden daha güçlü olduğunu dağıtmak zor iş ve şuan narutonun herkesden güçlü olduğu söylenemez. Pek tabii kyuubi çakrasını ele geçirmesinden sonrada ezik biri olduğu söylenemez. Özellikle ileride göreceklerimizden sonra bunda herkesin hem fikir olacağına eminim. Şunuda vurgulamak lazım herkes benim gibi düşünmek zorunda değil. Son olarak tekrar vurgulamak gerek diye düşünüyorum; bence güç düzeni ve seviyenin dağılışı konusunda narutodan daha iyi bir seri yok.

(click to show/hide)

Çevrimdışı ogi

• Seviye 5
  • *
  • Karma 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 03 Mart 2013, 19:13:16 »
onepiece vs seyrettim halada devam edıyorum her hafta orada daha cok secenek var en azından yenılgıler var olen kalanlar var yanı bır hareket var cok yavas ılerlesede olaylar en azından tek bır kısıye bagımlı degıl..tamam naruto adında anıme elbet naruto on planda olacak ama artık cok bozdular ılk serıde en azından paslasmalar oluyordu sasuke vs sımdı tek basına kaldı kımseden yardım ıstemez vs artıslıklerıde var :D dedıgım gıbı olayları cok guclu gıbı gostermeye calsıyor paın her turlu onu yenecek guce sahıp oldugunu dusunuyorum hala.. kı gecen bolumde ıtachı olmasaydı zaten mahfoluyorlardı.. Demek ıstedıgım rasengan buyuklugunu gectık eger kage den daha ustun gosterecekse yazar en azından bak bu bu sevıyeyee sadece bununla geldı demeyelım .. onepieceden ornek vereyım zoro ıkıncı plan karakter ama sureklı yenı bı kılıc stılı uyduruyor.. saçmalıkdan bakarsak hepsı oyle ama en azından bır tabu altında gıdersek ona uymalı dıye dusundum.
öncelikle animenin adı naruto olmasına rağmen sadece naruto üstünde kalmadıkları açık çünkü olaya bee girdi gaara nın yaptıkları kakashini yaptıkları gayet net ve ortada choji ble girde araya daha ne diyim :D sonra narutonun painle savaşı 2ye ayrılır 1.si painin direk kendisiyle değil painin 6 yolu ile yani hepsi farklı özellikte 6 kişiyle dövüştü kim ne yapacağı belliydi ama 2.dövüşte direk painle dövüştü ve 6 özellik 1 kişide olunca işler doğal olarak daha da zorlaştı pain savaşının mantıksız bir tarafı yok bence  :ok: