Neden One Piece?-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Neden One Piece?  (Okunma sayısı 8981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _mAgy_

• Dearest LayLa
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 10
  • Alınan Beğeni: 11
  • Üşengeç Mühendis
    • Profili Görüntüle
Neden One Piece?
« : 08 Ekim 2012, 11:26:35 »
Başlık açık aslında ama yine de izah edeyim forum ahalisi, değerli OPciler. Aslında açılma amacı daha çok animeye yeni başlayan ya da uzun soluklu bir anime izlemeye yeni cesaret edebilmiş olan ve 'hangisinden başlasam?' sorusuna cevap arayan arkadaşlarımıza yol göstermek. Ya da 500 küsür bölümü izleyemem ben diyip bu güzellikten mahrum kalanlara OP'nin neden mutlaka izlenmesi gereken bir anime olduğunu göstermek. Daha eski OPciler içinde bir nevi içini dökme alanı, diğerlerini yermeden Odacchiyi yüceltme mekanı  :haha:
Forumlarda en sık rastladığım sorulardan birisi bu, 'Neden One Piece?' Benim gibi sevenler, aşık olanlar, onsuz yaşayamam diyenler, dökülün!

(Yukarıda belirttiğim üzere Bleach mi Naruto mu One Piece mi olaylarına hiç girmeyelim lütfen, sonra içinden çıkılmıyor. Sadece One Piece'i anlatacağız burada. Zaten cevabı belli olan şeyleri tartışmayalım :speh:)

Çevrimdışı Amahara

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 9
  • Alınan Beğeni: 14
    • Profili Görüntüle
    • Blogger
Ynt: Neden One Piece?
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2012, 22:38:25 »
Bir kere her karakterin kendine has bir havası, özelliği ve kişiliği var. Ama tüm bu özellikler gerek eğlenceli gerek duygusal bir şekilde dışa yansıtılması çok başarılı. Bir para göz hırsızın bile arkasındaki sebep geçmişte yatan duygusal bir olaydan geliyor mesela.
Tayfaya'nın sıkı nakama bağı olması (ki opte bu herşey demek) ve karakterlerin eğlenceli yönü ile anlatılması başka bir artı puan.
Hikaye boyunca gerek vs'lerde gerek normal ilerlemede hiç beklenmedik şeyler olup oda-sensei'n sağı solu belli olmayan biri olduğunu anlayınca ne olcak diye insan soluğunu tutup bekliyor.
Bir de karşılaşmalar düşmanlarla sıkıcı gelmiyor bana. Tayfa'nın karşılaştığı düşmanlarda genelde ilginç ve zevkli karakterlerde olması sıkmamasının bir sebebi tabi (yan karakter bile zevkli, özenilerek yaratılmışlar )Sürekli geçmişe dönmeler, uzun bakışma kılıç çekme sahneleri ile oyalamıyor one piece. Karşılaşmalar uzasada genelde eğlenceli esprili bir şekilde uzamasını seviyorum çok *-* Yani ben içinde barındırdığı espriyi seviyorum one piece'in çok   :8:
Tabii eğlenceli seri olması ağlatmadığı anlamına gelmez, Robin'in geçmişinde ağlamayan var mı :uhu: Duygusallıkta en az komedisi kadar başarılı animede :8:
Bence one piecete bazılarını sinirlendiren tek şey biraz oda-sensei biraz kıvrandırıyor sona bağlamak için. Ama ben bir op hayranı olarak mazoşistçe uzamasını seviyorum ki one piece daha çok uzasın daha çok okuyalım diye Hayranlarını bu aşamaya getirmesi bile başlanması için sebep bence :8:
Sonracığıma, oda-sensei mangaya başladan önce her olayı planladığını hissettiriyor. Yani aslında bence hikaye yazılmış, çizerken ayrıntılara karar veriyor gibi oda-sensei. Alabastadaki silah olayı, balıkadam adasında karşımıza çıktı mesela. Robin gökte ararken yerde buldu resmen =D Sonra, ilk bölümlerde laboon olayı kaç bölüm sonra thriller barkla bağlantısı oldu. Yani hikaye hep bir bağlantı üzerinden gidip geliyor. Bundan ötürü müthiş, harika, tahmin edilemez olaylat her adada bizi buluyor *-* Yani shanksın gol d. roger tayfasında olduğunu buggyle öğrendik ama şapka?!! Bir sürü şey.... *-*

Kısaca her şeyiyle farklı op :8: Oda-sensei daha iyisini yapana kadar bence en büyük efsane o :8:

Çevrimdışı uzumakijutaro

• Emektar Üye
  • *
  • Karma 45
  • Alınan Beğeni: 6
  • Kimileri sadece dünyanın yanışını izlemek ister...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2012, 22:56:09 »
Kolay bir soru aslında. Ne zamandan beri devam ettiğine ve kaç chapter a ulaştığına bakan herkes neden olduğunu anlamalı ;D

Japonya da genelde Dragonball okumayan veya izlemeyen kişilere anime izlemiş denmez çünkü db ilk bu kadar efsane hale gelen shounen. Ondan sonra zaten Naruto ve One piece gibi 2 seri fırtladı. Bende kendimce Naruto ve one piece i izlemeyen adama anime izlemiş demem açıkçası. Sadece one piece den gidecek olursam, açıkçası içinde aşk hariç herşeyi barındıran bir seri diyerek başlarım ;D aslında aşkda var ama romantizm havasında işlenmiyor. Daha çok dalga konusu ediliyor.. tabi bunda luffy denen erkekliğine dair hiçbir iz görülmeyen ana karakterimizinde etkisi var ;D Aslında bence one piece i one piece yapanda biraz bu. Çünkü aşk nasıl desem seriyi fazla kasıntı bir hale getiriyor. Sonra millet bu adamlar yaşıcaklarmı ölceklermiden çıkıp kim kiminle olacakki acaba kyaaaa moduna giriyorlar ;D One piece te bile bu moda girenler var ofufufufu  :speh:

Açıkçası op nin mangakası oda samaya karşı büyük saygı duyuyorm. Böyle bir zeka böyle bir mizahi anlayış böyle bir yetenek böyle bir hayal gücü olurmu arkadaş! Çok fazla karakter yaratmasına rağmen tüm karakterlerine aynı özenle değiniyor(kubonun aksine..)! Üstelik karakterler öle klasik karakterlerden değil. Hepsi birbirinden farklı ve çılgın.. Çizim ve dizaynlara değinmeme bile gerek yok zaten ;D Gel gelelim birde öyle bir kurgu ve senaryo varki insan bu seri istenirse 20 yıl daha sürdürülür diyor ve böyle diyebildiğim ender serilerdendir ;D Diğer bir özelliği ise komedisidir. Her şekilde adamı yerden yere vurur gülmekten. Kendine ait mizah anlayışıyla en ciddi durumlarda bile karın ağrıtır güldüre güldüre ;D son olarak değiniceğim yer ise hüzünlü sahneleri. Çok fazla hüzünlü sahnesi olmasada (nede olsa komedi ağırlığı var) eğer bir hüzünlü sahne varsa adamı ağlamaktan beyin travmasına sokabilir(yaşadım ondan biliorum. bi sahnede ağlamaktan burnum kanamıştı ;D) Velhasıl kelam one piece gibisi yoktur bir dahada gelemez diye düşünmekteyim. En sevdiğim seridir(naruto ile birlikte) ŞAheser gözüyle baktım hepde öyle bakacağım!

Not: Sakın bölüm sayısına bakıpta korkmayın.. 13 günde bitirdim ben. Hayattan soyutlanın 13 günde bitirirsiniz  :speh:
Neden One Piece?-http://k1304.hizliresim.com/18/j/m4rxs.png

(click to show/hide)

Çevrimdışı tohatlı

• Atatürk Üniversitesi Bilgi Işlem Personeli
  • Seviye 5
  • *
  • Karma 1
  • Alınan Beğeni: 0
  • ismim => MURAT
    • Profili Görüntüle
    • yönetim kadrosunda'yım sitemize beklerim
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2012, 01:13:23 »
Op narutodan çok daha komik lakin bagımlılık konusunda naruto tek gecılır sanırım duygusallık vs naruto agır basıyor 1. sıram naruto lakın komıklık bakımından luffy nın belırsız hareketlerı super :D
Sitemiz'e beklerim = >  http://www.direkfilm.com/

http://www.direkfilm.com/  <= Sitemiz'e beklerim

Çevrimdışı NaNtokaNaru

• いたち ^/_\^
  • Seviye 10
  • *
  • Karma 24
  • Alınan Beğeni: 22
  • ええじゃないか
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2012, 16:12:31 »
One Piece'e olan sevgimi anlatacak pek kelime bulamıyorum... Karakterler , mekanlar , yoldaşlık , değerler ve hayal gücü...
Parayı yerin dibine sokup hasır bir şapkayı hazine yapabilen bir seri... 
Bence en önemlisi de özgürlüklerine olan bağlılıkları. Denize açılıyorlar ve bize uçsuz bucaksız bir dünya sunuyorlar. Belli bir mekana bağlı kalmadan izliyorsunuz ve bu çok keyif veriyor :) 

Mastering others is strength. Mastering yourself makes you fearless. Lao TZU
(click to show/hide)

Çevrimdışı 0M3R44

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2012, 16:28:25 »
Derin bir konusu ve muhteşem karakterleri var. Üstelik nakamalar arasındaki o mükemmel güvene bayılıyorum.
Mugiwara korsanlarının hepsi ayrı kafada ama süper bir birlik olmuşlar daha ne olsun
Böyle animeleri bulunca 3 kere 4 kere 5 kere izleyecen
:D
 [:korsan:]

Çevrimdışı amazing355

• Kaizoku Oni Ore Wa Naru!
  • Moderatör
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2013, 10:40:53 »
One piece Seni içine çeken samimiyeti
vea herkesin çılgın olması

luffy'nin hiçbir şeyi umursamaması
sanji zoro kapışması

usopp,nami,chopper'ın korkması
daha sayamayacağımız kadar güzel arkadaşlıklar falan her şey bu animede

Çevrimdışı skymanyak

• Seviye 3
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2013, 14:11:19 »
One Piece izlemek beni mutlu ediyor cok gülüp eglendigim bir anime luffy cok komik one piece izlerken tüm dertlerim sıkıntılarım yok oluyor bu yüzden One PİECE

Çevrimdışı oqueys

• Tuki
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 22
  • Alınan Beğeni: 3
  • WhySoSerious?
    • Profili Görüntüle
    • Olur Öyle Arada
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2013, 16:05:02 »
Başlık açık aslında ama yine de izah edeyim forum ahalisi, değerli OPciler. Aslında açılma amacı daha çok animeye yeni başlayan ya da uzun soluklu bir anime izlemeye yeni cesaret edebilmiş olan ve 'hangisinden başlasam?' sorusuna cevap arayan arkadaşlarımıza yol göstermek. Ya da 500 küsür bölümü izleyemem ben diyip bu güzellikten mahrum kalanlara OP'nin neden mutlaka izlenmesi gereken bir anime olduğunu göstermek. Daha eski OPciler içinde bir nevi içini dökme alanı, diğerlerini yermeden Odacchiyi yüceltme mekanı  :haha:
Forumlarda en sık rastladığım sorulardan birisi bu, 'Neden One Piece?' Benim gibi sevenler, aşık olanlar, onsuz yaşayamam diyenler, dökülün!

(Yukarıda belirttiğim üzere Bleach mi Naruto mu One Piece mi olaylarına hiç girmeyelim lütfen, sonra içinden çıkılmıyor. Sadece One Piece'i anlatacağız burada. Zaten cevabı belli olan şeyleri tartışmayalım :speh:)

oha one piece 500 bölümüydü hiç fark etmemişim bile diye başlamam bile yeterli olayı açıklamak için. Kesinlikle sana  bölümlerde  sıkıntı vermiyen bir shounen olduğu için izleme oranı bu kadar fazla ve bu kadar sakız gibi uzatıldı deniyor(sakız gibi uzamasını istiyorum bir 1000 bölüm daha gitmeli falan)  olay zaten benim isteğimce one piece hazinesinin bulunması değil. Amaç oradaki kazanılan yeni yetenekler yeni düşmanlar. Ve fark ederseniz oda amca hep bir açık kapı bırakıyor anime içersin de ileriye dönük yatırım gibi. Konuyu illa oraya bağlıyor. Ve bölümleri o kadar çaprazlama işliyor ki ne olacağını veya önceki bölümlerde ne olduğunu hatırlayamayıp neredeyim lan ben dedirtiyor. O yüzden izlenmesini tavsiye ettim en kral animelerden biri  :hero:

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2013, 16:17:15 »
Son manga bölümünden bile neden one piece olduğu anlaşılır. Adam kendini kısıtlayacak bir olaya girmiyor manyak bir karakter daha çıkardı karşımıza bakalım devamı nasıl gelecek.
Neden One Piece?-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı thencre

• Seviye 2
  • *
  • Karma 1
    • Profili Görüntüle
    • Papaganlar
« Yanıtla #10 : 06 Temmuz 2013, 12:39:40 »
Uzun soluklu  ilk anime deneyimim Narutoydu. İlk izlediğim için mi bilmiyorum ama bende Narutonun yeri çok ayrı.
Benim için şu derece bağımlılık yaratan bir seriydi. İzleyeceğim bölümü açıyordum ve izlemeye başlıyordum. Bir kaç dakika sonra bölüm bitiyordu. O kadar kaptırıyormuşum kendim. Oysa One Piece o kadar sürükleyici gelmedi bana ama bu diziden sonra korsan filmlerine ayrı bir merakım uyandı.
(click to show/hide)

Şuanda 550. Bölümlerdeyim ve hikaye giderek berraklaşıyor ve dahada merak uyandırıyor bende...
İzlemeyenlere tavsiye ederim...
Papağan ve anime meraklısı.

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz 2013, 18:04:18 »
Uzun soluklu  ilk anime deneyimim Narutoydu. İlk izlediğim için mi bilmiyorum ama bende Narutonun yeri çok ayrı.
Benim için şu derece bağımlılık yaratan bir seriydi. İzleyeceğim bölümü açıyordum ve izlemeye başlıyordum. Bir kaç dakika sonra bölüm bitiyordu. O kadar kaptırıyormuşum kendim. Oysa One Piece o kadar sürükleyici gelmedi bana ama bu diziden sonra korsan filmlerine ayrı bir merakım uyandı.
(click to show/hide)

Şuanda 550. Bölümlerdeyim ve hikaye giderek berraklaşıyor ve dahada merak uyandırıyor bende...
İzlemeyenlere tavsiye ederim...

İlk etaplarda sıkılman doğal. Çünkü mangaka herşeyi oldu bittiye getirmiyor ve olayları sindire sindire işliyor. Hop mega power up deyip hadi korsanlar kralı olalım dedirtmiyor karaktere. Bulunduğu evren genişliği,  karakter bolluğu güç dengesi vs ile benim gözümde on numara seridir.
Neden One Piece?-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı Suzy

• Seviye 1
  • *
  • Karma 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2013, 12:50:28 »
One Piece çok farklı ama bir o kadar insanın içine dahil olmak istediği bir dünya. Ben tayfanın birbiriyle ilişkisine hayranım. Her koşulda sonuna kadar birbirlerine güvenmeleri çok etkileyici. Tabi birde Luffy... Zaten benim ilk bağlanma sebebim. Onun o saflığı arkadaşlarını her şeyden önce tutması ki bence konu arkadaşlarının canı olduğunda Korsanlar Kralı olmaktan vazgeçecek bir karakter...

Aslında çok uzun yazarım ama çokda spoiler veririm.  :haha: O yüzden kısa tutacağım, OP'deki her karaktere hayranım... Özelliklede biricik tayfamıza... Umarım anime daha çooook zaman bizimle olur.  :8: