Paradise Kiss / Cennetin Öpücüğü-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Paradise Kiss / Cennetin Öpücüğü  (Okunma sayısı 5534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı panres

• yeliz-art
  • Moderatör
  • *
  • Karma 41
  • Alınan Beğeni: 115
  • Güven iki ucu keskin kılıçtır.
    • Profili Görüntüle
    • yeliz-art.blogspot
Paradise Kiss / Cennetin Öpücüğü
« : 26 Ekim 2012, 20:46:24 »
Paradise Kiss / Cennetin Öpücüğü-http://www.animekolik.com/resim/images/ey6zfoqo.jpg

Yönetmen: Takehiko Shinjo
Yazar: Ai Yazawa (manga), Kenji Bando
Yapımcılar: Takero Hisamatsu, Toshiaki Muramatsu, Takeshi Onoda, Hiroaki Kitano, Toshiya Nomura
Görüntü Yönetmeni: Hikaru Yasuda
Çıkış Tarihi: 4 Haziran 2011
Süre: 116 dakika
Dil: Japonca
Ülke: Japonya

Oyuncular:
Keiko Kitagawa
Osamu Mukai
Aya Ohmasa
Natsuki Katô
Yusuke Yamamoto
Kento Kaku
Shunji Igarashi

Konusu:Yukari Hayasaka (Keiko Kitagawa) sabit okul hayatından yorgun düşmüş bir lise öğrencisidir. Daha sonra "Paradise Kiss" markası altında tasarım yapan bir grup moda tasarım öğrencisi ona bir modele ihtiyaçları olduğunu söylerler. Yukari moda dünyası hakkında hiçbir şey bilmiyordur ve grubun eksantrik tarzından dolayı kendini geri çeker ama kısa süre sonra kendi özgür düşünme tarzlarına ve hayallerini takip etme yetneklerine hayran olur...

Alıntı
http://yeppudaa.com/showthread.php?t=22219
Paradise Kiss / Cennetin Öpücüğü-http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2011/329/0/9/self_portrait__5_by_panres-d4ha65d.jpg
resim benim çalışmam ve imzamı kendim yaptım

Çevrimdışı hyuuga hinata

• Seviye 2
  • *
  • Karma 0
  • Alınan Beğeni: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Paradise Kiss / Cennetin Öpücüğü
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2012, 03:56:16 »
çoook güzeel  :8:

Çevrimdışı _mAgy_

• Dearest LayLa
  • Emektar Üye
  • *
  • Karma 10
  • Alınan Beğeni: 11
  • Üşengeç Mühendis
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2012, 23:49:36 »
O kadar güzel bir uyarlama olmuşki bu gerçekten Japonlar mı yaptı diye düşünmeden edemedim. Evet Japonlara hayranım ama kabul etsinler sinema sektörü en azından LA kısmı ayağa düşmüş durumda. Herkesi oyuncu yapıyorlar, olamayacak kadar kötü olanları da yönetmen. Ama Paradise Kiss... Beni adeta kalbimden vurdu. Çok sevdiğim bir Ai Yazawa mangasıdır ParaKiss. Işıltılı bir dünyayla gerçekleri bir araya getiren tipik bir Yazawa güzelliği. Rüyaların gerçek olması için feda edilen bir sürü şeyi anlatan... Animesi mangasının yanında çok, çok sönüktü. Adeta fiyaskoydu. Sadece 12 bölüme sığdırılmaya çalışılan kocaman bir büyüme hikayesiydi.

Gelelim buna. Filmi ayrı değerlendireceğim zira son 15 dakikasına kadar neredeyse harfiyen animeyi takip eden film son dakikalarda cozutuyor ve bambaşka bir sonla bitiyor. Şikayetçi değilim yanlış anlaşılmasın, sadece hikayenin insana en ağır gelen kısmını attıkları için biraz daha az etkiledi beni o kısımlar diyebilirim. Ama geriye kalan 100 dakika gerçekten çok iyiydi. Oyunculukların kötü olması bile aldığım hazzı azaltamadı.
(click to show/hide)
Dediğim gibi oyunculuklar kötü, kızın gerçekte modellik yaptığına inanmak çok güç zira sıfır estetik pozlar, yürüyüşler... Yukari'nin büyüsünün onda birine sahip değil. Ama duygular öyle güzel verilmiş ki bir an için ParaKiss'i ilk okuduğum günlerime döndüm.

Yukari'nin tam da George'un dilediği gibi bir kadın olup hayallerine giden yolda kendi ayakları üstünde durduğu bir zamanda, spot ışıkları altında geçirdiği yıllardan sonra ettiği şu Ai Yazawa vari cümleyle bitireyim yazımı: ''Benim yolumu sen buldun...ve bana o yolu kendi ayaklarım üzerinde yürümemi söyledin. Ama George... Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken... Yalnız başına yürümek acı veriyor.''

Hayat işte Yukariciğim ne yaparsın. :(

Çevrimdışı CloudT

• Shindara dou suru?
  • S.Moderatör
  • *
  • Karma 54
  • Alınan Beğeni: 177
  • I LOVE CURRY RAMEN!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2012, 16:54:17 »
Hmm izlesem mi acaba.