Seksi Mangaya Sansür Geliyor!-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: Seksi Mangaya Sansür Geliyor!  (Okunma sayısı 3466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jin-Tan

• "this is your life and it's ending one minute a time."
  • Seviye 9
  • *
  • Karma 12
  • Alınan Beğeni: 4
  • Do Not Fuck With Us
    • Profili Görüntüle
Seksi Mangaya Sansür Geliyor!
« : 26 Kasım 2012, 16:24:27 »

Japonya’nın simgelerinden olan manga isimli çizgi karakterlere, seks sansürü geliyor.

Hükümet’in Gençlerin Sağlıklı Gelişimi Talimatnamesi’ne göre düzenlenen ve Meclis’e verilen önergeye göre, cinsellik içeren ve seksi karakterler barındıran, ‘sosyal düzeni bozmaya yönelik’ çizgi romanlara sansür getirilmesi planlanıyor. Önerge kabul edildiği takdirde, yayıncılar ‘fotoğraf, abartılı ve açık seks sahneleri’ barındıran çizgi romanları 18 yaşından küçüklere satamayacak. Yayıncılar ve sanatçılar ise bu kararın ifade özgürlüğüne zarar verdiğini ileri sürerek tepki gösterdi. 10 büyük yayıncı, Mart 2011’de yapılacak Tokyo Uluslararası Anime Fuarı’nı protesto edeceklerini açıkladı.

Belki daha önce paylaşılmıştır ama yinede paylaşayaım dedim. Bu kararın To Love mangası kaynaklı olabileceği kanaatindeyim ve resim koymadım hem ecchi taraftarı sayılmam ve uygunsuz olabilir diye ama isterseniz yinede resim koyabilirim.

Çevrimdışı kakashi

• Mangekyou Sharingan
  • Moderatör
  • *
  • Karma 33
  • Alınan Beğeni: 11
  • Forever Alone
    • Profili Görüntüle
Ynt: Seksi Mangaya Sansür Geliyor!
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2012, 19:52:18 »
bence sansür çok saçma olur bide bi yanlışı düzeltmeme isin ver Kardeşim haber baya eski mart 2011 protestosu diyorsun umarım anlamışsındır ama haber bence güzel

Çevrimdışı Jin-Tan

• "this is your life and it's ending one minute a time."
  • Seviye 9
  • *
  • Karma 12
  • Alınan Beğeni: 4
  • Do Not Fuck With Us
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2012, 21:11:03 »
evet aslında paylaşmayı düşünmedim ama ne olur ne olmaz paylaşmak istedim. Evet saçma isteyen bir şekilde zaten okur şimdi okumayanlarıda yasağa tepki için 18+ Manga okuyacak "Saçma!!" (tabii ecchi sever değilim)