Shoujo > Shounen-Ai & Yaoi

Shounen-ai/Yaoi Nedir?

(1/2) > >>

Kizoku:


Maddelerle, Shounen-ai ve Yaoi Anime/Manga Nedir?

- Kelime anlamından gidecek olursak; Shounen "erkek", Ai ise "aşk" anlamına gelir. Yani erkekler arası aşk, ilişki anlamına gelmekte.

- İnternet ortamında popüler kullanımı Yaoi'dir. Aynı şeyi ifade etseler de aralarındaki fark, Yaoi'nin aşk dışında cinsellik ve çıplaklığa da yer verebilmesidir. Bu özellikleri olsa dahi bu tür Hentai değildir, önemli olan cinsellik değil aşktır.

- Hedef kitlesi 13 ve üzeri yaşlar ve kız izleyici/okuyuculardır.

- Pek tercih edilmeyen bir türdür çünkü dediğimiz gibi eşcinsel ilişkisi konu alınıyor. Bunun nedeni toplumlarda onaylanmayan, onaylanmış olsa dahi çekimser yaklaşılınan bir konu olması. Fakat buna karşın özellikle bu serileri seven ve takip eden bir kitle elbette bulunmaktadır.


Ayrıca Bakınız
Shounen-Ai/Yaoi Anime Tanıtımları
Shounen-Ai/Yaoi Manga Tanıtımları
Shoujo-Ai/Yuri Nedir?
Shoujo Nedir?

Linkback: https://anitr.com/forum/shounenaiyaoi-nedir-t5295.0.html

CloudT:
Bir kaç arkadaşımın, kyaaahh diye çığlıklar atarak seyretmeyi sevdiği serilerin yer aldığı tür... Ve fujoshi çılgınlığının temel sebeplerinden.


Hadi bana güle güle. :uyu:

Lostie:
Yaoi izleyerek anime sevmeye başladığım gerçeği  :ss2: İzlemek için hiç önyargılı olmayın cinsel sahnelerden çok aşk hikayelerini konu alıyorlar, izlemediğim yaoi seri de pek azdır...  :ihih: Junjou romantica serisini özellikle tavsiye ederim çok güzeldir  :ok:

Andromeda:
İnsanların ön yargılı olmasını ve felsefi açıdan 'doğru' (felsefi açıdan doğru demek, toplumun ortak düşüncesine uygun demektir. Yani buradan çıkaracağımız olay bu anlayışa göre her doğrunun aslında doğru olmadığı.) şeklinde yaklaşması sinirimi bozuyor.

Sözde insanların cinsel seçimleri olsun, dinleri/inanışları olsun, psikolojik durumları olsun hatta en basit halde müzik zevkleri olsun; Bunlara göre yargılanmamalılar.

Her neyse ben biraz saptım konudan.

Bir - iki anime izlemişliğim vardır bu kategoriden, açıkçası görüntü kalitesi çoğunun gerçekten düşük olması ile izleyesim gelmiyor daha. Manga olarak ama No Color güzeldir.

nightguinea:
yaoi manga ıstegı nerden yapablırım cevrılmesnı ıstedıgm yaoi shoujo mangalar var ama bulamadm desem :D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git